6 Ay Geri Ödemesiz Temel İhtiyaç Kredisi Kaç Günde Çıkar

6 ay geri ödemesiz ihtiyaç kredisi başvuru sorgulama ve çıkma süresi
6 Ay Geri Ödemesiz Temel İhtiyaç Kredi Kaç Günde Çıkar

Kamu bankalarının geçtiğimiz bu zor dönemde ihtiyacı olanlara destek olmak amacıyla başlattığı 10000 TL ye kadar 6 ay geri ödemesiz 0,49 faiz oranıyla 36 ay geri ödemeli temel ihtiyaç destek kredisi başvuruları devam ediyor. Şuana kadar milyonlarca kişinin yararlandığı Ziraat bankası, Halkbank ve Vakıflar Bankasının sunduğu kredi desteği başvuru ayrıntıları ve kredi kaç günde çıkar sorularının yanıtını yazımızda bulabilirsiniz.

Temel ihtiyaç kredisi başvuru sonuçları, 6 ay geri ödemesiz temel ihtiyaç destek kredisi başvurusu yapanların en fazla sorguladığı konuların başında yer almaktadır. Peki, temel ihtiyaç kredisi başvurusu nasıl yapılır, nereden sorgulanır ve kredi sonucu kaç günde çıkar? Hakkında ihtiyacınız olan detaylı bilgiler.

Temel İhtiyaç Kredi Kaç Günde Çıkar

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından ihtiyacı olanlara sağlanan temel ihtiyaç kredisine online başvuru yapılabilir. 10000 TL’ye kadar 36 ay vadeli ilk 6 ayı geri ödemesiz kredi başvurusu için aşağıdaki linklerden bankaların resmi başvuru sayfalarına ulaşabilir ve kredi başvurunuzu yapabilirsiniz.

Kredi başvurusu değerlendirme süresi, kredi başvuru yoğunluğuna ve sizin kredi puanı değerlendirme süresine bağlı olarak yaklaşık 10 gün sürmektedir. Değerlendirme süresi neticesinde kısa mesaj ile kredi onayınız bilgilendirilmektedir. Kredi başvurusu, kredi şartları ve onaylanan kredi kullanımıyla ilgili detaylara yazımızın devamında ulaşabilirsiniz.

Ziraat Bankası Temel İhtiyaç Destek Kredisi Başvurusu

Ziraat Bankası internet sitesi üzerinden dilediğiniz zaman yapabileceğiniz 6 ay geri ödemesiz 10 bil Lira destek kredisini dilediğiniz zaman İnternet veya mobil şubeden kullanabilirsiniz.

Banka müşterisi olsun olmasın hane geliri 5000 TL altı olan herkesin bankanın resmi internet sitesinden üzerinden birkaç dakikada yapabileceği kredi başvurusu sonucunda 10000 TL’ye kadar kredi sağlanmaktadır. Kredinizin onaylanması neticesinde Banka kartınız ve kart şifreniz varsa “https://bireysel.ziraatbank.com.tr” adresinden ya da Ziraat Mobil uygulamamızdan “Hemen Başvur” seçeneği ile parolanızı oluşturabilir, Başvurular-Başvuru Takip-Ürün Başvuruları ekranından kredinizi 10 gün içerisinde onaylayarak kullanabilirsiniz.

Banka müşterisi olmayanlar, banka kartınız ve kart şifreniz yoksa kredinizi kullanmak için “https://www.ziraatbank.com.tr/tr/bireysel/basvurular/bireysel-kredi-basvurulari/ihtiyac-destek-kredisi-kullandirim” adresinden kredinizi onaylayarak kullanabilirsiniz ve dilediğiniz Ziraat Bankası ATM’sinden kartsız işlemler yarımıyla kredinizi çekebilirsiniz.

Vakıfbank Temel İhtiyaç Destek Kredisi Başvurusu

Vakıfbank 6 ay ertelemeli 10000 TL’ye kadar temel ihtiyaç kredisinden yararlanmak için internet sitesi üzerinden dilediğiniz zaman başvuru yapabilirsiniz.

Kredinizin onaylanması neticesinde Banka kartınız ve kart şifreniz varsa İnternet şubesi veya mobil şube üzerinden Başvurular>İhtiyaç Kredisi Başvurusu menüsünden Kredi Tipi olarak 6 Ay Ödemesiz Dönemli Destek Kredisi seçerek onaylandıktan sonra 10 gün içerisinde kullanabilirsiniz.

6 Ay Ödemesiz Kredi Başvuru Sonucu Sorgulama

10 bin lira temel ihtiyaç kredisi başvurusu Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank online işlemler ekranından gerçekleştirilmektedir. Temel ihtiyaç kredisi başvuru surumu sorgulama işlemi için de yine aynı işlem ekranı kullanılmaktadır. Buna göre bu 3 bankanın başvuru ekranlarına aşağıda verdiğimiz linklerden ulaşabilirsiniz.

ZİRAAT BANKASI TEMEL İHTİYAÇ KREDİSİ SORGULAMA

VAKIFBANK TEMEL İHTİYAÇ KREDİSİ SORGULAMA

HALKBANK TEMEL İHTİYAÇ KREDİSİ SORGULAMA

Kredi Genel Şartlar ve Geri Ödeme

Temel ihtiyaçların karşılanabilmesi amacıyla hane geliri 5000 TL altı olan bireysel müşterilere 10 bin TL’ye kadar sunulan destek kredisi için genel şartlar ve ödeme tablosu şu şekildedir.

  • 10000,-TL’ye kadar,0,49 faiz.
  • 6 ayı ödemesiz dönemli, 36 ay vadeli,
  • Aylık Eşit Taksitli.

Örnek Ödeme Tablosu;

10 bin TL için; İlk 6 ay geri ödeme yok, kalan 30 ay boyunca her ay 376 TL ödeme.

7 bin 500 TL için; ilk 6 ay geri ödeme yok, kalan 30 ay boyunca her ay 282 TL ödeme.

5 bin TL için; ilk ay 6 ay geri ödene yok, kalan 30 ay boyunca her ay 188 TL ödeme.

3 bin TL için; ilk ay 6 ay geri ödene yok, kalan 30 ay boyunca her ay 113 TL ödeme.