ABank Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

ABank Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır
ABank Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır

Alternatif Bank, 1991 yılında faaliyete başlamış ve 2016 yılında The Commercial Bank (Katar) bünyesine katılmış olup, birçok ilde bireysel, ticari ve kurumsal bankacılık hizmeti vermektedir. Alternatif Bank en çok tercih edilen bankacılık ürünü olan kredi kartı için birçok firmada avantajlı imkanlar sunan Bonus kredi kartı markasını sunmaktadır. Abank Bonus kredi kartı, bireysel müşterilerine avantajlar sunarken, Abank Bonus Plus ve Abank Bonus Premium Card ile de özel müşterilerine farklı alternatifler sunmaktadır. Bu ayrıcalıklardan yararlanmak isteyenler için Abank kredi kartı başvurusu yapmak oldukça basit ve hızlıdır.

Alternatif Bank kredi kartı özellik olarak ülkemizin en çok tercih edilen ve birçok banka tarafından da kullanılan Bonus özelliğine sahip kredi kartlarını müşterilerine hizmetini sunmaktadır. Bonus özelliğine sahip olan Abank kredi kartı, ülke genelinde birçok farklı sektör ve alanda hizmet veren Bonus üyesi işyerlerinde avantajlı bonus puan ( alışveriş puanı) ayrıcalığının yanı sıra avantajlı taksit imkanlarını da sunmaktadır.

Bonus özellikli Abank kredi kartı sahibi olmak isteyenler için banka kredi kartı başvurusu seçeneği olarak çok fazla tercih sunmamaktadır. Kredi kartı başvurusu için başvuru formu doldurulmasını talep eden Abank, internetten başvuru, sms ile başvuru ve telefon bankacılığı ile kredi kartı başvuru seçeneklerini sunmayarak, tek yöntem olarak Alternatif Bank şubeleri ile hizmet vermektedir. Bunun için en yakın Abank şubesine TC kimlik belgesiyle şahsen gidilerek, kredi kartı başvuru formu doldurularak başvuru işlemi gerçekleştirilir. Başvuru sonrası değerlendirme en geç 48 saat içerisinde sonuçlanır ve netice olumlu veya olumsuz olarak başvuru sahibine mesajla iletilir.

Abank kredi kartı başvurusu sonucunun olumlu olması durumunda Abank Bonus kredi kartı başvuru formunda belirtilen adrese teslim edilir.  Ya da, Kartınızın adrese gelmesini istemeyip herhangi bir Alternatif Bank şubesinden de teslim edilmesini talep edebilirsiniz. Bu durumda kredi kartınızı belirlediğiniz şubeden teslim alabilirsiniz.

Abank kredi kartı başvurusu sonrası alacağınız ABank Bonus Card, ABank Bonus Plus ve ya ABank Bonus Premium Card  kredi kartınızın limiti belirlenirken, bankalarla yapmış olduğunuz kredi ve kredi kartı işlemleri sonrası elde ettiğiniz kredi notuna bağlı olarak belirlenir.  İlerleyen zamanlarda kredi kartını kullandıkça performansınıza bağlı olarak kredi kartı limitinizi arttırma talebinde bulunabilirsiniz.

Diğer makalemiz olan Kredi Notu Nasıl Yükseltilir? Yazımızda hızlı kredi notu yükseltme yöntemleri hakkında bilgi verilmiştir.