Kredi ve Bankacılık İşlemleri

Akbank ATM Günlük Para Çekme Limiti

16.08.2017
Akbank ATM Günlük Para Çekme Limiti

Gelişen teknoloji bankalar tarafından doğru kullanılmış ve müşteriler için bankacılık faaliyetleri için kaybedilen zamanı kısaltan ve işlemleri hızlandıran yeniliklere vesile olmuştur. Bu kapsamda internet bankacılığı ve mobil bankacılık gibi dijital bankacılık kanalları gelişmiş ve bankalar yatırımlarını bu kanallar üzerine yoğunlaştırmışlardır. Buna karşın halen internet bankacılığı ve mobil bankacılıktan yapılamayan işlemler bulunmaktadır. Bu işlemlerden en önemlisi para çekme işlemidir. Bu işlem için ise banka ATM’ leri ön plana çıkmaktadır. Bunun nedeni ise şubelere nazaran daha yaygın bulunmaları ve 7/24 işlem imkanı sağlamasıdır. Ancak onlarında bir dezavantajı vardır oda ATM günlük para çekme limiti uygulanıyor olmasıdır.

Bu noktada ülkemizin önde gelen bankalarından olan Akbank ATM günlük para çekme limiti banka müşterileri tarafından araştırılan bir konu olmaktadır. Akbank, bu kapsamda daha iyi hizmet politikası ile yaygın ATM ağı aracılığıyla müşterilerine bankacılık hizmeti vermektedir. Ancak sektördeki diğer bankalarda olduğu gibi Akbank’ ta müşterilerine para çekme işlemleri için ATM günlük para çekme limiti uygulanmaktadır ve bu limitin üzerinde para çekme mümkün olmamaktadır. Belirlenen bu ATM günlük para çekme limiti kredi kartından nakit avans çekimi, cebe havale gelen paranın çekme işleminde ve havale ile gönderilen paranın çekilmesinde geçerli olan bir limittir. Burada bir ayrıntıyı belirtmek gerekirse, Akbank ATM günlük para çekme limiti müşterinin dahil olduğu bankacılık ürün türüne göre yani kullandığı kart türüne göre değişiklik gösterir.

Akbank müşterilerinin kart tipine göre ATM günlük para çekme limitleri şu şekilde uygulanmaktadır. Genellikle öğrencilerin kullanmayı tercih ettiği Akbank Neomeo kart için ATM günlük para çekme limiti 250 TL’ dir. Akbank Neo ek kart için ATM günlük para çekme limiti 1.000 TL’ dir. Bankanın standart banka kartı olan Akbank Neo kart için ATM günlük para çekme limiti 1.500 TL’ dir. Bankanın özel bankacılık müşterileri için olan Akbank Neo Private kart ve Akbank Neo Birebir kart için ATM günlük para çekme limiti 2.000 TL’ dir. Bankanın en fazla para çekme limitine sahip olan kartı Akbank Neo Busines kart için para çekme limiti 4.000 TL olarak uygulanmaktadır.

Akbank müşterileri sahip oldukları kartları ile sadece ATM’ den para çekmekle kalmazlar aynı zamanda diğer ankacılık işlemleri olan EFT veya Havale yapma, fatura ödeme, para yatırma, vergi borcu ödeme gibi birçok bankacılık işlemini de yapabilirler.

İlginizi çekebilecek Akbank EFT Saatleri 2017 yazımızda, bankalar arası para transfer işlemi olan EFT için aynı günde paranın transfer edilebilmesi için geçerli olan EFT saat aralığı hakkında bilgi verilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.