Akbank ATM Günlük Para Çekme Limiti

Akbank-ATM-Günlük-Para-Çekme-Limiti
Akbank-ATM-Günlük-Para-Çekme-Limiti

Akbank bankacılık sektörünün önde gelen bankalarından olup birçok merkezde bulunan geniş ATM ağı ile müşterilerine bankacılık hizmeti vermektedir. Son dönemde yaşadığımız pandemi döneminde peş peşe alınan tedbirlerden biride günlük para çekme limitlerinde olmuştur. Müşterilerin şubeler yerine atm’lerden para çekmelerini sağlamak amacıyla Akbank ATM günlük para çekme limiti yükseltilmiştir. Yapılan değişik sonrası ATM den en fazla çekilebilecek tutar limitine yazımızda ulaşabilirsiniz.

Pandemi tedbirleri kapsamında sadece banka kartı ile günlük para çekme limiti değiştirilmiştir. Kartsız para çekme, döviz çekme, cep havale çekme limitleri değiştirilmemiştir.

Geçirdiğimiz bu zor dönemde insanların evde kalmaları ve bankacılık işlemleri için dışarıya daha az çıkmaları için online bankacılık kanalları kullanımını kolaylaştıran ve teşvik eden destek adımları atılmakta. Akbank mobil ve İnternet Bankacılığı kanallarının kullanımı cazip hale getirmek amacıyla bu kanallar üzerinden yapılacak olan EFT ve Havale işlemlerinden alınan masraf tutarları da düşürüldü.

Akbank ATM Günlük Para Çekme Limiti

Akbank müşteri grubuna göre standart ATM günlük para çekme limitleri şu şekilde uygulanmaktadır. Öğrencilerin kullanmayı tercih ettiği Akbank Neomeo kart için en fazla çekilebilecek para limiti 250 TL’ dir. Akbank Neo ek kart için günlük para çekme limiti 1.000 TL’ dir.

İlginizi Çekebilir: Bankaların Günlük Para Çekme Limitleri

Bankanın standart banka kartı olan Akbank Neo kart için standart günlük para çekme limiti 1.500 TL’ dir. Bu limit pandemi döneminde geçerli olmak üzere 5.000 TL olarak güncellenmiştir.

Bankanın özel bankacılık müşterileri için olan Akbank Neo Private kart ve Akbank Neo Birebir kart için para çekme limiti 2.000 TL’ dir. Bankanın en fazla para çekme limitine sahip olan kartı Akbank Neo Busines kart için para çekme limiti 4.000 TL olarak uygulanmaktadır.

Belirlenen ATM günlük para çekme limiti tüm kartlar için geçerlidir. Müşteri grubuna göre değişiklik göstermemektedir.