Akbank Çalışma Saatleri

Akbank-Çalışma-Saatleri
Akbank-Çalışma-Saatleri

Akbank, sahip olduğu şube sayısı ve çalışan sayısı Türkiye’ nin en büyük bankaları arasında girmiştir. İlk olarak 1948 yılında Adana’da kurulmuştur. Kuruluş amacı pamuk üreticilerine finansman sağlamak amacıyla faaliyetlerine başlamıştır. Günümüzde merkezi İstanbul’da yer alan Akbank Finans ve Sigorta alanında önemli katkılarda sağlamıştır. Her alanda müşterilerinin işlerini halletmeyi kendine görev edinmiş olan banka, Akbank Çalışma saatleri içerisinde bu görevini yerine getirmektedir.

Bankaların çalışma saatleri ortak işlem ve EFT işleminden dolayı benzerlik göstermesi gerektiği düşünülse de bankaların çalışma saatleri farklılık göstermektedir. Özellikle de devlet bankaları çalışma saatleri olarak özel bankalara göre daha kısıtlı çalışma saatlerinde hizmet vermektedirler. Çoğu özel banka yoğunluk durumuna göre şubelerinde banka öğle arası yapmamaktadır.

Akbank çalışma saatleri sadece şube kullanan müşterileri için dikkate alınması gereken bir konu değildir. Dijital bankacılık kanalları üzerinden işlem yapılan ve kontrol ve onay gerektiren bankacılık işlemlerinden olan EFT, kredi gibi bankacılık hizmetleri içinde dikkate alınan bir unsurdur. Bunun haricinde hesaba para yatırma, hesaptan para çekme, hesaba havale gibi bankacılık işlemleri ATM, mobil bankacılık ve internet bankacılığı kullanılarak çalışma saatleri dışında işlem yapılabilir.

Akbank çalışma saatleri aşağıdaki şekildedir.

Akbank çalışma günleri finans sektöründeki diğer bankalarda olduğu gibi Pazartesi Cuma günleri arasıdır hafta içi her gün, resmi tatiller harici hizmet vermektedir. Akbank hafta sonu, Cumartesi ve Pazar günleri çalışmamaktadır.

Akbank öğle tatili 12.30 ile 13.30 arası dır.

Akbank açılış saati sabah 09.00.

Akbank kapanış saati 17.30.

 

Diğer bankaların çalışma saatleri ile ilgili yazımıza Buradan ulaşabilirsiniz.