Akbank Cebe Gelen Havale Nasıl Çekilir

Akbank-Cebe-Gelen-Havale
Akbank-Cebe-Gelen-Havale-Nasil-Cekilir

Akbank internet bankacılığı ve mobil bankacılık uygulaması Akbank Direkt ile kesintisiz bankacılık hizmeti vermektedir. Söz konusu kanallar üzerinden istediğiniz zaman para gönderebilir gönderebilirsiniz. Bu kanallar sayesinde banka müşterisi olması gerekmeden; istediğiniz kişiye para gönderebilir ve o kişi birçok bölgede yaygın Akbank ATM’lerinden parayı çekebilir. Bu işlemi kullanacaklar için Akbank cebe gelen havale nasıl çekilir? Bu konuda bilgi vereceğiz.

Cebe gelen havalenin nasıl çekileceğine başlamadan önce, cebe havaleyi özetleyecek olursak; Akbank cebe havale, Akbank Direkt uygulaması ya da Akbank internet bankacılığı üzerinden gönderilebilir. Cebe para gönderebilmek için hesabınızda yeterli paranın olması ve alıcı kişinin cep telefonunu biliyor olmanız gerekir. Bu bilgi işlem sırasından sizden istenecektir. Akbank cebe havale işleminde güvenlik amacıyla limit sınırlaması bulunmaktadır. İşlem limitleri şu şekildedir: günde 500 TL tutarında ve en fazla 2 kez işlem, haftalık en fazla 1.000 TL tutarında ve 4 kez işlem, aylık en fazla 1.500 TL tutarında ve en fazla 6 kez işlem yapılabilir. Bu limitler aynı şekilde cep telefonu numarası ve TC Kimlik numarası bazında alıcı için de geçerlidir.

Akbank Cebe Gelen Havale Nasıl Çekilir?

İster Akbank müşterisi olsun ister olmasın istediğiniz kişiye Akbank cebe havale işlemi ile para gönderebilirsiniz. Para gönderildikten sonra, istenilen Akbank ATM’sinden kartsız para çekme yapılır. Gönderilen paranın 24 saat içerisinde çekilmesi gerekir. Aksi durumda para, hesaba geri iadesi gerçekleşir.

Akbank cebe gönderilen para çekilmeden önce, göndericini kendi telefonuna SMS ile gelen referans kodunu ve gönderilen tutarı alıcıya bildirmesi gerekli. Bu bilgilere işlem sırasında gerek duyulacak. Buna göre alıcı tarafından uygulanacak Akbank cebe gelen para çekme adımları şu şekildedir.

  • ATM Girişi tuşuna basılarak kartsız işlemlere girilir
  • TC kimlik numarası girilir
  • Para çekme işlemi seçilir
  • Göndericinin bildirdiği Referans kodu ve Tutar girilir
  • Girilen tutar hazneden alınır.

Akbank Cebe Havale Ücreti

Akbank bizlere bu hizmeti sunuyor ve karşılığında cebe havale ücreti adıyla belirli bir masraf tahsil etmektedir. Gönderilen tutara göre değişmeksizin alınan hesaptan cebe havale ücreti 6,5 TL dir.