Akbank Cebe Havale Nasıl Yapılır?

Akbank Cebe Havale Nasıl Yapılır
Akbank Cebe Havale Nasıl Yapılır

Ülkemizin önde gelen bankalarından olan Akbank birçok hizmeti ile müşterilerine kolaylık sağlamaktadır. Akbank cebe havale işlemi ile dilediğiniz zaman para gönderebilirsiniz. Yazımızda son dönemlerin en çok tercih edilen işlemlerinden olan Akbank cebe para gönderme nasıl yapılır, cebe havale ücreti ve cebe havale iptali hakkında bilgi vereceğiz.

Gelişen teknolojiyle birlikte Akbank müşterilerine birçok farklı yöntemle para gönderme seçeneğini sunmakta. Bunlardan biri de cep telefonu kullanımının yaygınlaşması ve banka müşterisi olsun olmasın herkese para gönderme imkanı sunmasıyla cebe para göndermedir. Bu işlemle para göndermesi de para çekmesi de oldukça kolay ve hızlıdır bu nedenle en çok tercih edilen işlemlerden biridir. Her bankacılık işleminde olduğu gibi Akbank cebe havale ile para gönderme için de bazı kurallar bulunmaktadır.

Öncelikle para gönderecek kişi Akbank mobil bankacılık uygulaması olan Akbank Direkt kullanıcısı olması gerekmektedir. Eğer Akbank Direkt kullanıcıysanız günlük en fazla 500 TL tutarında ve en fazla 2 kez işlem, haftalık en fazla 1.000 TL tutarında ve en fazla 4 kez işlem, aylık en fazla 1.500 TL tutarında ve en fazla 6 kez işlem yapabilirsiniz. Bu durum aynı şekilde alıcı için de geçerlidir. Alıcı ise, cep telefonu numarası ve TC Kimlik numarası bazında günlük en fazla 500 TL tutarında ve en fazla 2 kez işlem, haftalık en fazla 1.000 TL tutarında ve en fazla 4 kez işlem, aylık en fazla 1.500 TL tutarında ve en fazla 6 kez para çekme işlemi yapabilir.

Akbank Cebe Havale Gönderme Nasıl Yapılır?

  1. Akbank Direkt kullanıcı adı ve parola ile giriş yapılır
  2. Para transferi işlerine girilir
  3. Cep Telefonu / ATM işlemi seçilir
  4. Hesap / Kredi kartı seçimi yapılır
  5. Cebe havale için Hesaba / ATM seçiminden ATM seçilir
  6. Tutar ve alıcı kişinin cep telefon numarası girilir
  7. Tahsil edilecek havale ücreti için onay istenir, onaylanırsa para gönderme tamamlanmış olur.

Akbank cebe havale ile gönderilen para en geç 24 saat içerisinde alıcı tarafından çekilmezse işlem iptal olur ve gönderilen para gönderilen hesaba iade edilir. İptal işlemine değinmişken cebe havale iptali nasıl yapılır konusunda da bilgi verecek olursak. Eğer para alıcı tarafından çekilmemişse Akbank direkt üzerinden Para Gönderme >> Para Gönderi İptal Et işlem adımını takip ederek havale iptali gerçekleştirilir.

Kişi isterse Akbank kredi kartı hesabından da cebe havale yapabilir. Kredi kartından gönderdiği bu tutar nakit çekim olarak işleme alınır ve nakit çekim ücreti ve faizine tabi olur.

Akbank Cebe Havale Ücreti

Akbank tüm işlemlerinde olduğu gibi cebe havale işleminden de ücret tahsil edilmektedir. Paranın hangi hesaptan gönderildiğine ve nereye gönderildiğine göre değişen ücret uygulaması bulunmaktadır. Buna göre;  Free Kredi Kartından Hesaba Para Gönderme için; asgari 10 TL, azami 10 TL, Hesaptan ATM’ye Para Gönderme için 6,5 T,. Hesaptan Hesaba Para Gönderme için 3 TL, Kredi Kartından Hesaba Para Gönderme için 8 TL havale ücreti tahsil edilmektedir.