Akbank Direkt Öde ile N11 Alışveriş kredisi

Akbank Direkt Öde ile N11 Alışveriş kredisi
Akbank Direkt Öde ile N11 Alışveriş kredisi

Cep telefonları ve bazı elektronik cihazlarda kredi kartına taksitin kaldırılması ve taksit sayısının azaltılması sonrası ihtiyacı olan ürünü almada finansal sorunlar yaşayan müşteriler için alternatif çözüm yolları sunulmaktadır. Bunlardan biride online alışveriş denildiğinde ilk akla gelen ve birçok mağazayı müşterilere ulaştıran N11 ile Akbank arasında yapılan ortak çalışma ile sunulan anında alışveriş kredisi imkanıdır. Böylelikle kredi kartı veya finansal durumu olmayanlar N11 üzerinden aldıkları ürünlerin ödemesini Akbank Direkt öde ile N11 alışveriş kredisi kullanarak istedikleri geri ödeme vadesi ile ödeyebilecekler.

Yapılan alışverişin ödemesi, ödeme adımında Akbank Direkt öde ile Direkt kredi seçeneğiyle ödenerek kredi kartınızın limitine dokunmadan 1.000 TL ile 30.000 TL arası alışverişe 48 aya kadar vadede kredi kullanılabilir. Diğer kredilerde olduğu gibi bu krediden tahsis ücreti alınmamaktadır. Böylelikle giyimden zücaciyeye, otomotivden elektronik eşyaya ve cep telefonuna kadar birçok ürüne uzun vadelerde kolay ödeme imkanı ile sahip olunur.

Akbank Direkt Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

N11 den yapılan alışverişler için Direkt Kredi başvurusu yapabilmek için öncelikli olarak Akbank Direkt kullanıyor olmak gerekir. Buda demek oluyor ki N11 alışveriş kredisi Akbank hesabı olan müşteriler için geçerli olan bir hizmettir. N11 üzerinden istediğiniz ürünü seçtiniz ve alışveriş kredisi kullanarak ödeme yapmak istiyorsanız. Alışverişin ödeme adımına gelindiğinde burada “Akbank Direkt Öde” seçeneği seçilir ve Akbank Direkt internet sayfasına açılır. Akbank Direkt sayfasında kullanıcı bilgileri yapılarak giriş yapılır. Eğer kullanıcı kaydınız yoksa şifre al işlemini yaparak kullanıcı kaydı oluşturulmalıdır. Kullanıcı girişi yapıldıktan sonra Akbank Direkt Kredi işlemi seçilir. Yönlendirilen sayfada vade bilgisi gibi bilgiler seçilerek ödeme onayı yapılır ve alışveriş tamamlanmış olur.

N11 kredi başvurusu Akbank müşterilerine sunulan bir alışveriş kredisi olması nedeniyle diğer anında kredi ürünleri veya ihtiyaç kredisi statüsünde olup kişinin kredi notuna göre red edilme ihtimali bulunmaktadır. Eğer kredi kartı ve varsa kullandığınız kredilerin ödemesinde problemler yaşıyorsanız alışveriş kredisi başvurunuz red edilebilir. Bu değerlendirme Akbank sorumluluğundadır.

Hiçbir sorunla karşılaşmadan kredi onaylandı ve ödemeyi gerçekleştirdiniz. Ancak, geçerli sebepler nedeniyle N11 en aldığınız ürünü iade ettiniz ve iadeniz kabul edildi. Bu durumda N11 kullanılan kredi tutarını Akbank mevduat hesabına iade edilecek, kullanılan kredi hemen iptal edilmeyecektir. Kullanılan alışveriş kredisinin iptali için N11 iade onayı verildikten sonra 30 gün içerisinde Akbank Telefon Şubesi 444 25 25 numaralı telefondan aranarak ya da Akbank Direkt’ te yer alan “İletişim” menüsünden “Bize Ulaşın” adımından kayıt oluşturarak müşteri temsilcisi yardımıyla herhangi bir ücret ödemeden kredi iptali yapılmalıdır.