Akbank EFT Saatleri

Akbak eft ve havale saatleri
akbank eft saatleri

EFT işlemleriyle ilgili bilinmesi gereken bilgilerin başında EFT saati gelmektedir. Akbank hesabınızdan yapacağınız EFT işleminin aynı gün içerisinde gerçekleşmesini ve paranın karşı hesaba ulaşmasını istiyorsanız Akbank EFT saatlerini bilmeniz gerekir. Aksi durumda yapacağınız EFT işlemi sonrası gönderiniz ilk EFT saatleri içerisinde karşı hesaba ulaşır ve acil para gönderinizin gecikmesine neden olabilir.

Akbank hesabınızdan farklı bir banka hesabına para göndermek istediğinizde kullanacağınız işlem EFT işlemidir. Havale işlemi ise, Akbank hesabınızdan farklı bir Akbank müşterisinin hesabına para göndermek istediğinizde kullanacağınız para gönderme işlemidir. Havale aynı banka hesapları arasında yapılan bir işlem olması nedeniyle zaman sınırlaması yoktur. EFT’de durum biraz farklı olup, iki bankanın da yapılan işlemi kontrol etmesi nedeniyle, işlemin karşı hesaba ulaşması için Akbank EFT saatleri içerisinde yapılıyor olması gerekir.

Akbank EFT Saatleri

Akbank EFT saati, banka çalışma saatlerine bağlı kurgulanmış olup,  hafta içi ve resmi tatil günleri hariç her gün 9:00 ila 17:15 saatleri arasıdır.

Burada dikkate edilmesi gereken 16:00 ila 17:15 saat aralığıdır. Bu saatler içerisinde yapılan EFT işleminden Geç EFT Ücreti adı altında ek masraf alınır. Bu tutar işlem yapılan bankacılık kanalına ve işlem tutarına göre değişiklik gösterir. Beklemediğiniz bir ücret ödememe için buna dikkat edilmesi uygun olur.

Akbank EFT işlemi bu saatler dışında veya Cumartesi günleri yapılabilir mi diye sorabilirsiniz? Verilen Akbank EFT saatleri dışında ve tatil günlerinde de EFT yapılabilir. Ancak, yapılan işlem EFT talimatı olarak kayda alınarak hesap bakiyesinin yeterli olması durumunda ilk EFT saatleri içerisinde karşı bankaya gönderilir.

Akbank EFT saatleri içerisinde, bankanın hızlı ve güvenli hizmet sunduğu internet bankacılığı,  Akbank mobil bankacılık, ATM’ler, Telefon bankacılığı ve Şubelerinden işlem yapabilirsiniz. Yapılan işlemden müşteri sözleşmesine göre EFT ücreti tahsil edilebilir.