Akbank EFT Saatleri

Akbak eft ve havale saatleri
akbank eft saatleri

Akbank EFT işlemleriyle ilgili merak edilen bilgilerin başında Akbank EFT saatleri gelmektedir. Akbank hesabınızdan yapacağınız EFT işleminin aynı gün içerisinde gerçekleşmesini ve paranın karşı hesaba ulaşmasını istiyorsanız Akbank EFT saati nedir bilmeniz gereken bir bilgidir. Aksi durumda yapacağınız EFT işlemi bir sonrası çalışma gününe kalır ve karşı hesaba ulaşması gecikir. Bu durum acil bir para gönderiniz varsa bunun gecikmesine neden olabilir.

Akbank hesabınızdan farklı bir banka hesabına para göndermek istediğinizde yapacağınız işlem EFT işlemidir. Çoğunlukla havale işlemiyle aynı gibi görünse de, Havale işlemi; Akbank hesabınızdan başka bir Akbank müşterisinin hesabına para gönderme işlemidir. Havale işleminin aynı banka hesapları arasında yapılan bir işlem olması nedeniyle zaman sınırlaması yoktur. EFT’de durum biraz farklı olup, iki bankanın da yapılan işlemi kontrol etmesi nedeniyle, işlemin karşı hesaba ulaşması için Akbank EFT saati içerisinde yapılıyor olması gerekir.

Akbank EFT Saatleri

Akbank EFT saati, banka çalışma saatlerine bağlı olarak ayarlanmış olup,  hafta içi ve resmi tatil günleri hariç her gün 9:00 ila 17:15 saatleri arasıdır.

Burada dikkate edilmesi gereken 16:00 ila 17:15 saat aralığıdır. Bu saatler içerisinde yapılan EFT işlemi geç EFT olarak tanımlanır ve bu saatler arası işlemlerden Geç EFT Ücreti adı altında ek masraf alınır. Bu tutar işlem yapılan bankacılık kanalına ve işlem tutarına göre değişiklik gösterir ve alınan EFT ücret varsa ona ek olarak alınır. Beklemediğiniz bir ücret ödememek için bu ayrıntıya dikkate edilmesi gerekir.

EFT işlemi Akbank EFT saatleri dışında veya Cumartesi günleri yapılabilir mi diye sorabilirsiniz? Belirlenmiş olan Akbank EFT saati dışında ve tatil günlerinde de EFT yapılabilir. Ancak, yapılan işlem EFT talimatı olarak kayda alınarak hesap bakiyesinin yeterli olması durumunda ilk EFT saatleri içerisinde karşı bankaya gönderilir. Bir anlama para karşı hesaba geçmediği için tam EFT yapılmamış olup, EFT talimatı verilmiş olur.

Akbank EFT saatleri içerisinde, bankanın hızlı ve güvenli hizmet sunduğu internet bankacılığı,  Akbank mobil bankacılık, ATM’ler, Telefon bankacılığı ve Şubelerinden işlem yapabilirsiniz. Yapılan işlemden müşteri sözleşmesine göre EFT ücreti tahsil edilebilir.