Kredi ve Bankacılık İşlemleri

Akbank EFT Saatleri

11.02.2017
Akbank EFT Saatleri

EFT ve havale işlemleri Akbank müşteri içinde en çok yapılan bankacılık işlemlerindendir. Kaliteli ve hızlı hizmet vermeyi kendine ilke edinmiş bankalardan olan Akbank teknolojiyi en iyi şekilde kullanarak müşterilerine bankacılık ve EFT hizmetleri konusunda tüm desteği ve yenilikleri sunmaktadır. Akbank müşterileri kendi hesapları arasında 7/24 havale işlemini gerçekleştirebilirler. Eğer kendi hesaplarında başka bir banka hesabına işlem yapmak istediklerinde EFT işlemi yapmaları gerekecektir bu durumda Akbank müşterilerinin bilmesi gereken en önemli konu Akbank EFT saatlerinin ve günlerinin hangi aralıkta olduğudur. EFT saatleri belirtilen EFT saatleri içinde yapılamaması durumunda bir sonraki EFT işlem saatine kalacaktır. Buda acil işlerimizin aksamasına sebebiyet verebilir.

Akbank müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek için EFT işlem saatlerinde esneklik yapmış ve işlem yapılabilecek EFT saati hafta içi 09:00 – 17:15 arası olarak belirlemiştir. 16:00-17:15 saat aralığı geç EFT saati olarak tanımlanmış ve geç EFT ücreti alınmaktadır. Bu saatler içerisinde tüm müşteriler EFT işlemlerini güvenli ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirler. EFT işlemi Akbank hesabından farklı bir banka hesabına yapılan işlem olması nedeniyle belirli bir transfer kontrolü neticesinde karşı hesaba aktarılmış olur. Bu aktarım süre tüm bankalar için ortalama aynı sürede gerçekleşmektedir. Akbank hesabından yapılan bir EFT ortalama 10 dk içerisinde diğer hesaba geçmiş olacaktır.

Eğer EFT işleminiz gerçekleşmemiş ise ilk önce işlemin EFT saatleri çerisinde yapılıp yapılmadığı kontrol edilmelidir. Eğer işleminiz bir sonraki güne talimat olarak gözüküyorsa işlem saati içerisinde yapılamamıştır. İşlem saati içerisinde yapılmış ancak gerçekleşmemiş EFT işlemlerinde girilen bilgilerin doğruluğunu kontrol edilmesi gerekir. Bu bilgilerde de problem yoksa telefon bankacılığı veya şube aracılığı ile banka ile iletişime geçilmelidir.

 

Akbank Müşteri Hizmetleri 444 25 25 / 0850 222 25 25.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.