Akbank EFT Saatleri 2017

Akbank EFT Saatleri 2017
Akbank EFT Saatleri 2017

Farklı banka hesapları arası para transfer işlem olan EFT Akbank müşterilerinin en çok kullandığı bankacılık hizmetlerindendir. Akbank’ın sunduğu EFT hizmeti ile ister Akbank müşterisi olun ister olmayın Akbank EFT saatleri içerisinde hızlı ve güvenli biri şekilde farklı banka hesabına para gönderilebilir.

Akbank EFT hizmetini gelişen teknolojiyi olumlu kullanarak dijital platforma taşımış ve böylelikle müşterilerinin şubelere gitmeden hızlı bir şekilde hesaplarından EFT yapabilmelerine olanak tanımıştır. Şubelere giderek zaman kaybetmek istemeyen Akbank müşterileri internet bankacılığı, mobil bankacılık ve çağrı merkezlerini kullanarak EFT yapabilirler. Bu bankacılık platformları kullanılarak yapılan Akbank EFT işleminde gönderilen para 5-10 dakika gibi kısa bir sürede karşı hesaba geçmiş olur. Önemli olan EFT işleminin Akbank EFT saatleri içerisinde yapılmış olmasıdır.

Akbank EFT ile para transferinin iki farklı banka hesabı arasında yapılıyor olması bu işlem için girilen IBAN numarası ve hesap bilgilerinin bankalar tarafından kontrol edilerek işlem onayını hata olmaması için gerekli kılmaktadır. Bu nedenle bankacılık sektöründe, aşağı yukarı tüm bankalarda aynı olan EFT saatleri uygulaması mevcuttur. Bu kapsamda Akbank müşterileri için geçerli olan Akbank EFT saatleri 2017 için 09.00 ile 17.15 saatleri arasıdır. Bu saat aralığı bankaların müşteri talepleri neticesinde uygulaya aldıkları geç EFT saatlerini de kapsamaktadır.

Bu durumda Akbank EFT saatleri 2017 için şu şekilde belirtilmesi daha doğru olur. Akbank EFT başlangıç saati sabah 09.00 ve Akbank EFT bitiş saati akşam 16.00’ dır. Bu saatten sonra Akbank geç EFT saati uygulaması devreye girer ve yapılan EFT işleminden ekstra Akbank geç EFT ücreti tahsil edilir. Buna göre Akbank geç EFT başlangıç saati 16.00 ve Akbank geç EFT bitiş saati 17.15’ dir.

Akbank EFT saatleri veya Akbank geç EFT saatleri içerisinde yapılan EFT ile para transferinde gönderilen para aynı ün içerisinde 5-10 dakika gibi bir sürede karşı banka hesabına ulaşacaktır. Bazen bu süre banka yoğunluğuna göre uzayabilir. Bu durumda yapılan EFT 30 dakika içerisinde karşı hesaba ulaşmamış olursa EFT işlemi ile ilgili bir hata olabilir bu nedenle yapılan EFT işleminin kontrol edilmesi gerekir. EFT işlemi sırasında girilen IBAN ve alıcı isim bilgileri doğru ise işlemin durumu için Akbank çağrı merkezi 444 25 25 / 0850 222 25 25 numaralı telefonlardan aranarak müşteri temsilcisi yardımıyla EFT işleminin kontrolü yapılmalıdır.

Hatalı yapılan EFT ile ilgili EFT iptali , EFT ücretleriyle ilgili Akbank EFT ücreti yazımızı inceleyebilirsiniz.