Akbank Kredi Kartı Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Akbank kredi kartı ve axess kredi akrtı blokesi nasıl kaldırılır
Akbank Kredi Karti Bloke Kaldirma

Akbank Axess Kredi kartı ülke genelinde birçok mağaza ve işletmede sağladığı alışveriş avantajlarıyla önde gelen kredi kartlarındandır. Bunun yanında nakit avans ve otomatik fatura ödeme başlıca sağladığı diğer avantajlardır. Sağladığı geniş kullanım imkanı ve avantajlarıyla her geçen gün daha fazla tercih edilen Axess kredi kartı kullanıcıları bazı durumlarda kredi kartı bloke sorunuyla karşılaşabilirler. Bu durumda Akbank kredi kartı bloke kaldırma nasıl yapılır? izlenmesi gereken adımları açıklayacağız.

Akbank Kredi Kartı Neden Bloke Olur?

Akbank Axess kredi kartı bloke durumu genellikle iki ana sebepten ötürü olmaktadır. Bunlardan ilki;  kullanıcının bilinçsiz kredi kartı kullanımı ya da beklenmedik bir şekilde maddi durumunu kredi kartı borçlarını ödeyemeyecek şekilde bozulması neticesinde borçların ödenememesi sonrasında olur. 

Diğeri ise; Akbank kredi kartı çalınması ya da şüpheli işlem neticesinde bloke olur. Bu nedenlere bağlı olarak Akbank kredi kartı bloke nasıl kaldırılır inceleyelim.

Akbank Kredi Kartı Bloke Nasıl Kaldırılır?

Akbank kredi kartı bloke kaldırma için yapılacaklara öncelikle, kredi kartı sahipleri için önemli olan ve hiçbir müşterinin karşılaşmamasını dilediğimiz kredi kartının çalınması durumunda bloke işlemini inceleyeceğiz.

Kayıp Çalıntı Durumunda Kredi Kartı Bloke Kaldırma

Akbank kredi kartı çalındı ya da kaybolduysa Akbank müşteri hizmetleri 444 2 525 numaralı telefondan aranarak kredi kartına bloke koydurulur. Bazı durumlarda ise kartınız sizde olsa dahi yapılan işlem şüpheli bulunması durumunda banka kredi kartına bloke koyar. Bu durumlarda konulan bloke geçici bloke olarak adlandırılır ve blokenin kaldırılması için Akbank müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek bloke kaldırma işlemini yapmanız gerekir. Kartınız çalındı ya da kaybolduysa yeni kartınız adresinize kurye ile gönderilir ve kartınızı aldığınız andan itibaren kullanmaya devam edebilirsiniz. Şüpheli işlem nedeniyle konulan blokede sizin vereceğiniz onay ile bloke kaldırma işlemi gerçekleşir.

Borçtan Dolayı Kredi Kartı Blokesi Kaldırma

Kredi kartı her ne kadar kullanıcılar için avantajları olsa da bilinçsiz kullanımlarda çok büyük sıkıntılara yol açabilmektedir. Akbank kredi kartı hesap özeti borcu düzenli ve zamanında ödenmediği durumlarda, bu üç ekstre döneminde asgari ödeme limitinden az yapılması durumunda ya da ödenmemesi durumunda banka kredi kartına bloke koyar ve kullanıma kapatır. Bu durumda kredi kartı üzerine konulan tedbirin kaldırılması için borcun tamamının ödenmesi gerekir. Borç ödemesi yapıldıktan sonra kredi kartı 24 saat içerisinde tekrardan kullanıma açılır.

Kredi kartı bloke olduktan sonra eğer yasal süreç başladıysa tamamen kapatılmış demektir ve kredi kartı borcunuzu ödeseniz de Akbank kredi kartı bloke kaldırma işlemi yapılamaz.

Akbank sim kart bloke kaldırma için yazımızı inceleyin >>>>>