Akbank Kredi Kartı Temassız Özelliği Kapatma

Akbank Kredi Kartı Temassız Özelliği Kapatma
Akbank Kredi Kartı Temassız Özelliği Kapatma

Kredi kartı ile ödeme yönteminin hayatımızın bir parçası olduğu günümüzde bankalarda bu konuda müşterilerine farklı kolaylıklar sunmaktadır. Temassız ödeme yöntemi hızlı ödeme adına sunulan ve her geçen gün daha da yaygınlaşan bir uygulamadır. Özellikle de yeni alınan kredi kartlarının temassız özellikte veriliyor olması, bunun yanı sıra akıllı telefonların bir kredi kartı gibi temassız ödeme işlemlerinde kullanılabilir olması bu yöntemi daha da popüler hale getirmiştir.  Bazı müşteriler bu yöntemi çok beğenerek kullansalar da bazı müşteriler güvenlik problemi nedeniyle güvenmemektedir. Bu noktada bu özelliği kullanmak istemeyenler için Akbank kredi kartı temassız özelliği kapatma nasıl yapılır? bundan bahsedeceğiz.

Akbank Temassız Ödeme Kapatma

Akbank temassız ödeme limiti azami 90 TL’ dir. Bu tutara kadar olan alışverişleri; Akbank kredi kartı temassız ödeme özelliğini kullanarak, şifre girmeye gerek kalmadan, anında hızlı ve kolay bir şekilde ödeyebiliriz.  Kartımızı pos cihazına yaklaştırarak ödemeyi gerçekleştirirken, şifre girme gibi işlemlerle uğraşmaya gerek kalmaz.  Küçük alışverişlerde sağladığı bu avantajıyla kullanımı her geçen gün artan bir kredi kartı özelliğidir.

Peki, yaşanan gelişmelere ve kullanımının artmasına karşın kredi kartı temassız ödeme özelliğini kapatmak isteyen Akbank müşterileri nasıl bir yol izlemeleri gerekiyor? Akbank kredi kartı temassız ödeme kapatmak istiyorsanız; banka çağrı merkezini 444 25 25 numaralı telefondan arayarak müşteri temsilcisi yardımıyla kapatma işlemi yapabilirsiniz. Diğer bir tercih edebileceğiniz yol ise; Akbank şubeleridir. Banka şubesine giderek müşteri temsilcisi yardımıyla kredi kartı temassız özelliği kapatma yapabilirsiniz.

Son dönemlerde akıllı telefonların yaygınlaşmasıyla birlikte telefonlarda bulunan NFC özelliği ile Akbank kredi kartımız yanımızda olmasa da telefonumuzu kredi kartı gibi kullanarak temassız ödeme yapma imkanı da sunulmaya başlanmıştır. Bu alanda teknoloji yakından takip edilirken, yakın zamanda akıllı saatler aracılığıyla da temassız ödeme yapılır duruma gelecektir.

Kredi kartı temassız ödeme kullanabilmek için; kredi kartınızın temassız özellikli olmasının yanı sıra, ödeme yapacağınız kurumun POS cihazının da temassız özellikte olması gerekir.  Ya da,  son dönemlerde kullanılan akıllı telefonunuzun NFC özelliğinin bulunması ve kredi kartınızın ödeme aracı olarak uygulamaya tanımlı olması gerekmektedir. Böylelikle telefonunuzu kredi kartınız yanınızda olmasa da bir kredi kartı gibi kullanabilir ve temassız ödeme yaparsınız.