Kredi ve Bankacılık İşlemleri

Akbank SIM Kart Bloke Kaldırma

24.12.2017
Akbank SIM Kart Bloke Kaldırma

Gelişen teknolojiyle birlikte hayatımıza giren akıllı telefonlar sayesinde birçok bankacılık işlemi banka şubelerine gitmeden hızlı ve rahat bir şekilde yapılabilir. Bu müşteriler için büyük bir nimettir ancak herhangi bir nedenden ötürü veya 4.5 G sim kartı alındığında ya da telefon numarası tamamen değiştirildiğinde internet bankacılığı ve mobil bankacılık uygulamaları kullanılamayacaktır. Bununda nedeni bankaların müşteri güvenliği nedeniyle sim kart değişikliğinde telefon numarasını bloke etmesidir. Bu işlem bankanın telefon operatörleri ile ortak çalışarak aldığı geçici bir güvenlik tedbiridir ve yapılan işleme sim kart bloke adı verilir.

Akbank müşterileri telefon operatörlerinin sunduğu avantajlı kampanyalar neticesinde hatlarını farklı bir operatöre taşıyabilirler ya da herhangi bir nedenden ötürü yeni telefon numarası alabilirler. Bu durumda internet bankacılığı ve Akbank Direkt mobil bankacılık uygulaması kullanımları kapatılacak yani Akbank sim kart bloke olacaktır. Bu durumda aşağıda adımlar uygulanarak Akbank sim bloke kaldırma işlemi yapılır.

Akbank sim kart bloke kaldırma işlemi için tercih edilecek ilk yöntem çağrı merkezini aramaktır. Bunun için Akbank Müşteri Hizmetleri 444 2 525 veya 0850 222 25 25 numaralı telefondan aranarak müşteri temsilcisi yardımı ile sim kart blokesi kaldırılır. Bu işlemde müşteri temsilcisi güvenlik adımı uygulayacaktır, bunun için TC. Kimlik numarası, anne kızlık soyadının bazı harfleri, doğum tarihi ve doğum yeri gibi bazı bilgileri isteyecektir. Bu nedenle şahsen aranması uygun olur. Bu yöntem sim kart bloke kaldırması için tercih edilebilecek en hızlı yoldur.

Akbank sim kart bloke kaldırma için kullanılabilecek diğer yöntem banka ATM’leridir. Bunun için banka kartınız ile ATM’ye giriş yaptıktan sonra işlemler menüsü altında mobil şube işlemlerinden sim kartı aktifleştirme işlemi yapılarak sim kart blokesi kaldırılır. Bu işlem için birçok bölgede yaygın bir şekilde bulunan ATM’lerin kullanılması şubelere nazaran daha zahmetsizdir.

Akbank sim kart bloke kaldırma için kullanılacak diğer yöntem ise banka şubeleridir. Bunun için sizin için uygun herhangi bir Akbank şubesine giderek müşteri temsilcisi yardımı ile sim kart blokesi kaldırılır. Bu diğer yöntemlere göre daha zaman alıcı ve zahmetli alacaktır.

Diğer makalemiz olan Akbank Çalışma Saatleri yazımızda, Akbank açılış saati, öğle arası ve kapanış saati hakkında bilgi verilmiştir.

Yorumlar
 1. Hüseyin dedi ki:

  Çağrı merkezi yolu ile bu işlem yapılamıyor. Yukarıdaki bilgiler yanlış. Bizzat denedim. Alt yapı çalışmaları sebebiyle yapılamıyor deniyor. Ne zaman işim olsa bu yol işime yaramıyor. ATM ye yada şube yolu gözüktü.

 2. Yusuf dedi ki:

  Allah belanızı versin sizin akbank diye

  1. finans dedi ki:

   Sitemiz hiçbir kurum ya da kuruluşa bağlı olmadan, bankacılık işlemleri hakkında bilgi amaçlı hizmet vermektedir.

 3. Mehmet dedi ki:

  Çağrı merkezi yolu ile bu işlem yapılamıyor. Yukarıdaki bilgiler yanlış. Bizzat denedim. Başka bankalarda çağrı merkezi ile hallolan iş sizde yazık ki çağrı merkezi ile olamıyormuş. ATM ye yada şubeye yönlendirme yapılıyor. İlginç …

 4. Mehmet dedi ki:

  Yurtdışından ariyorumbankayi birmilyarlik konturharcadi m daha bilokejaldiramadim allahbelaniziversin

  1. finans dedi ki:

   Merhaba,

   Sitemiz siz müşterilere yardımcı olmak amacıyla kurulmuş olup hiçbir kurum ya da kuruluşa bağlı değildir.

   İşleminizi “Cep Şifre Kilit Açma” işlem seçimiyle müşteri temsilcisi aracılığıyla yapabilirsiniz.