Akbank SIM Kart Bloke Kaldırma

Akbank SIM Kart Bloke Kaldırma
Akbank SIM Kart Bloke Kaldırma

Sim kart bloke durumu telefon operatörünün değiştirilmesi veya mevcut sim kartın değiştirilmesi sonrası tüm müşterilerin karşılaştığı bir problemdir. Bu durumda Akbank Sim kart bloke kaldırma nasıl yapılır? en hızlı adımları nelerdir sizler için hazırladık.

Gelişen teknolojiyle birlikte hayatımıza giren akıllı telefonlar sayesinde birçok bankacılık işlemi banka şubelerine gitmeden hızlı ve kolay bir şekilde yapabilmekteyiz. Bu müşteriler için büyük bir kolaylık olsa da bazı sevilmeyen yanları da mevcuttur. Özellikle 4.5 G sim kart değişikliği döneminde çok karşılaşılmış olan, ya da cazip bir kampanya sonrası operatör değişikliğinde karşılaşılan sim kart bloke durumu bunların başında gelmektedir.

Sim kart değişikliği sonrası banka ve operatörlerin ortak çalışması neticesinde online bankacılık işlemlerine giriş veya alışveriş onayları için telefonumuza gelen onay şifresinin geçici süreliğine gelmemesi durumudur. Bu kısıtlamaya sim kart bloke adı verilir ve müşteri onayı neticesinde kaldırılan geçici kısıtlamadır.

Akbank SIM Kart Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Herhangi bir nedenle sim kart değişikliği sonrası sim kart bloke olması yani akıllı şifre gelmemesi durumunda telefon hattınızı onaylamanız gerekir. Bunun için banka alternatif bankacılık kanallarından kolay aktivasyon imkanı sunmaktadır.

İlginizi Çekebilir: Akbank Kredi Kartı Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Akbank sim kart bloke kaldırma işlemi için tercih edilecek ilk yöntem çağrı merkezini aramaktır. Bunun için Akbank Müşteri Hizmetleri 444 2 525 veya 0850 222 25 25 numaralı telefondan aranarak müşteri temsilcisi yardımı ile sim kart blokesi kaldırılır. Bu işlemde müşteri temsilcisi güvenlik adımı uygulayacaktır, bunun için TC. Kimlik numarası, anne kızlık soyadının bazı harfleri, doğum tarihi ve doğum yeri gibi bazı bilgileri isteyecektir. Bu nedenle şahsen aranması uygun olur. Bu yöntem sim kart bloke kaldırması için tercih edilebilecek en hızlı yoldur.

Akbank sim kart bloke kaldırma için kullanılabilecek en hızlı yöntem banka ATM’leridir. Bunun için banka kartınız ile ATM’ye giriş yaptıktan sonra işlemler menüsü altında mobil şube işlemlerinden sim kartı aktifleştirme işlemi yapılarak sim kart blokesi kaldırılır. Bu işlem için birçok bölgede yaygın bir şekilde bulunan ATM’lerin kullanılması şubelere nazaran daha zahmetsizdir.

Kullanılacak diğer yöntem ise banka şubeleridir. Bunun için sizin için uygun herhangi bir Akbank şubesine giderek müşteri temsilcisi yardımı ile sim kart blokesi kaldırılır. Bu diğer yöntemlere göre daha zaman alıcı ve zahmetli alacaktır.