Akbank Vadesiz Hesap Kapatma

Akbank Vadesiz Hesap Kapatma
Akbank Vadesiz Hesap Kapatma

Akbank müşterisi olmak ve avantajlı bankacılık hizmetlerinden yararlanabilmek için bankada hesap açmanız gerekir. Açtığınız vadesiz hesap ile bankada birikimlerinizi değerlendirirken, diğer bankacılık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Başka bir banka hesabını kullanmanız veya farklı bir nedenle artık bu hesabınızı kullanmıyorsanız dilediğiniz zaman kapatabilirsiniz. Yazımızda Akbank vadesiz hesap kapatma işlemiyle ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Farklı bankaların cazip fırsatları veya farklı bir nedenle Akbank hesabınızı kullanmayı bıraktıysanız, siz başvurmadıkça hesabınız kapatılmaz ve kullanıma açık kalır. Kapatılmayan ve halen aktif gözüken banka hesabı için standart uygulanan hesap işletim ücreti yansıtılmaya devam eder. Kullanmadığınız hesap için masraf ödemek istemiyorsanız kullanılmayan Akbank hesabınızı kapatmanız en doğru karar olur.

Akbank Vadesiz Hesap Kapatma Nasıl Yapılır?

Akbank’ta açacağınız vadesiz hesap ile maaş çekme, eft, havale başta olmak üzere, otomatik ödeme talimatı, vadesiz birikim işlemleri gibi birçok bankacılık işlemini şubesiz bankacılık kanalları üzerinden yapabilirsiniz. Kullanılmayan banka hesap iptali işlemi içinde diğer bankacılık işlemlerinde olduğu gibi şubesiz bankacılık kanallarını kullanarak kolaylıkla kapatılabilir. Başlıca kullanabileceğiniz bankacılık kanalları Akbank internet bankacılığı, mobil bankacılık, telefon bankacılığı, ATM’ler ve banka şubeleridir.

İlginizi Çekebilir: Banka Vadesiz Hesap Kapatma

Akbank ATM Üzerinden Hesap Kapatma

Ülke genelinde birçok bölgede bulunan banka ATM’leri kullanılmayan hesapların kapatılması için tercih edilebilecek kanallardan biridir. Hesap kartınız ile yapacağınız bu işlemde; Hesap işlemleri –> Vadesiz hesaplarım –> Hesap kapatma sekmelerini takip ederek işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Akbank İnternetten Hesap Kapatma

Akbank internet bankacılığı üzerinden kullanılmayan vadesiz banka hesabınızı kapatma imkanı sunulmaktadır. Bu kanal üzerinden işlem yapmadan önce hesabınıza bağlı kredi kartı otomatik ödeme, fatura veya benzeri otomatik ödeme talimatlarınız varsa bunları iptal etmeniz gerekir. Bu işlemlerden sonra hesap iptali için aşağıdaki işlem adımlarını takip edebilirsiniz.

  • İşlem Menüsü > Hesaplar > Vadesiz Hesaplar > Kapatılacak Hesap Seçimi > Detaylı İşlemler > Hesap Kapatma

Akbank Direkt ile Hesap Kapatma

Kullanılmayan banka hesabınızı Akbank mobil uygulaması olan Akbank Direkt kullanılarak da iptal edebilirsiniz. Bu işlem için öncelikle Akbank Direkt kullanıcı adı ve şifresi almış olmalısınız. Yoksa internet bankacılığı kullanıcı adı ve şifresi tanımlandıktan sonra verdiğimiz işlem adımlarını takip edebilirsiniz. İşlem Menüsü > Hesaplar > Vadesiz Hesaplar > Kapatılacak Hesap Seçimi > Detaylı İşlemler  > Hesap Kapatma

Akbank Telefon Bankacılığından Hesap Kapatma

Akbank telefon bankacılığı hesap kapatma işlemi için zaman sınırlaması olmadan kullanılacak yöntemlerden biridir. Akbank müşteri hizmetleri 444 2 525 numaralı irtibat hattından aranarak hesap iptali gerçekleştirilir. Bunun için sesli yanıt sisteminde “Vadesiz Hesap” işlemleri sonrasında “Hesap kapatma” işlemi adımları takip edilerek vadesiz hesap kapatma talebi oluşturulur.

Akbank Şubeden Hesap Kapatma

Akbank Şubeleri vadesiz banka hesabı kapatma için kullanılabilecek bir diğer yöntemdir. Banka şubesi çalışma saatleri içerisinde şahsen kimlik ve hesap kapatma dilekçesi ile başvuru yapılarak işlem gerçekleştirilir. Dilekçe örneği aşağıda verilmiştir.

Akbank hesap kapatma dilekçesi örneği   hesap kapatma dilekçesi

Akbank hesap kapatma işlemi yapmadan önce hesap bakiyesinin sıfır olduğundan emin olunmalıdır. Özellikle, bankanın tanımladığı ek hesap tutarı kontrol edilmeli ve varsa borç ödenmelidir. Hesabınızda artı bakiye varsa onunda başka bir hesaba gönderilmesi veya çekilmesi sonrasında hesap iptali işlemi yapılmalıdır. Aksi duruma banka vadesiz hesap kapatma talebiniz gerçekleştirmeyebilir.