Albaraka Türk EFT Saatleri

Albaraka Türk EFT Saatleri
Albaraka Türk EFT Saatleri

 

Ülkemizde katılım bankacılığı adı altında faaliyetlerini sürdüren köklü Bankalarından olan Albaraka Türk müşterilerine hızlı ve kolay hizmet anlayışını benimsemiş ve bu kapsamda EFT saatlerini uzatmıştır. Albaraka Türk, müşterilerine EFT işlemleri daha uzun zaman aralığında yapabilme imkanını tanımaktadır. Albaraka Türk farklı bankalar arası para transferinin (EFT) yanında kendi müşterileri hesapları arası para transferi ( Havale ) işlemine de imkan sağlamaktadır. Banka havale işlemi için herhangi bir Havale saati uygulaması bulunmamaktadır, hesaplar arası 7/24 hava yapma imkânını tanımaktadır.

Albaraka Türk’ün sunduğu bu hizmet ile EFT saatleri 09:00 – 17:15 arası olarak gerçekleşmektedir. Bu saat aralığında Albaraka Türk müşterileri internet veya mobil şubeler üzerinden rahatlıkla EFT işlemi gerçekleştirebilirler. Albaraka Türk yapılan bu hizmet karşılığı yapılan EFT tutarına göre değişiklik gösteren EFT işlem ücreti tahsis etmektedir. Bu saatler dışında EFT yapılması durumunda kalınırsa EFT işleminiz kabul edilir ancak bir sonraki gün diğer hesaba ulaşır.

Albaraka Türk EFT işlemi sonrası yapılan para transferi ortalama 10 dk sonra karşı hesaba ulaşmış olmaktadır. Bazı durumlarda banka içi yoğunluk veya karşı bankanın sistem yoğunluğu nedeniyle bu süre 30 dk çıkabilir. Albaraka Türk EFT saati içerisinde yapılan transfer işlemleri aynı gün hesaba aktarılmış olur. Yapılan EFT işlemi sonrası para transferi gerçekleşmez ise yapacağımız bir takım işlemle EFT işleminin kontrol edilmesi gerekir. Öncelikle yapılan EFT işlemi sırasında hatalı veri girilip girilmediği kontrol edilir, girilen verilerde bir hata yok ise en kısa sürede Albaraka Türk müşteri hizmetleri veya şubeler ile iletişime geçilmelidir.

Albaraka Türk müşteri hizmetleri iletişim bilgileri, 444 5 666 veya 0850 222 5 666