Kredi ve Bankacılık İşlemleri

ATM’ den En Fazla Ne Kadar Para Çekilir?

24.05.2017
ATM’ den En Fazla Ne Kadar Para Çekilir?

Gelişen teknoloji ile birlikte şubesiz bankacılık işlemleri ve kanalları her geçen gün daha da yaygınlaşmaktadır. Bu gelişmeler sadece dijital bankacılık kanallarında olmamaktadır. Özellikle çalışanların maaşlarını bankalardan aldığı günümüzde ATM’ ler den yapılan işlem sayısı her geçen gün artmaktadır. Şubesiz bankacılık kullanımının farkında olan bankalar bu yönde ürün ve hizmetleri ile müşterilerinin karşısına çıkmaktadır. Ülkemizde enpara bu hizmetlerin ilk örneklerindendir. Ne kadar şubesiz hizmet kanalları gelişse de nakit ihtiyacı her zaman var olacaktır.

Bu noktada ATM’ler bu ihtiyacın karşılanacağı bankacılık kanalı olarak ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle ATM günlük para çekme limiti ya da ATM’ den en fazla ne kadar para çekilir? Bilinmesi gereken bir konu olarak yansımaktadır. Bu konuyla ilgili olarak en büyük bankaların ATM günlük para çekme limitlerini yazımızda ele aldık.

 Akbank ATM Günlük Para Çekme Limiti

Akbank müşterilerinin ATM günlük para çekme limiti kullanılan kart türüne göre şu şekildedir.

AKBANK KART TİPİAKBANK GÜNLÜK PARA ÇEKME LİMİTİAKBANK GÜNLÜK EK PARA ÇEKME LİMİTİ
NEO1.500 TL2.000 TL
NEO MEO250 TL250 TL
NEO 1e12.000 TL3.000 TL
NEO EKKART1.000 TL500 TL
NEO BUSINESS4.000 TL4.000 TL
NEO PRIVATE2.000 TL3.000 TL
NEOEXI261.000 TL1.000 TL

 

Denizbank ATM Günlük Para Çekme Limiti

Denizbank müşterileri işlem başına 1.000 TL para çekebilirler ATM günlük para çekme limitleri ise 1.990 TL dir. Denizbank müşterisi olmayanlar için limit 490 TL dir.

Garanti Bankası ATM Günlük Para Çekme Limiti

Garanti bankası paramatik günlük para çekme limitleri aşağıdaki şekilde belirlenmiştir. Bu tutar zerinde çekilmek istenen para belirli bir komisyon ödenerek çekilebilir.

  • Mevduat hesabına bağlı para kart ile yapılacak ATM günlük para çekme limiti 2.000 TL dir.
  • Kredi kartı nakit avans için ATM günlük para çekme limiti 4.000 TL dir.
  • Kartsız işlemler için ATM günlük para çekme limiti QR kod ile 3.000 TL dir.

Halkbank ATM Günlük Para Çekme Limiti

Halkbank müşterileri için uygulanan ATM günlük para çekme limiti 1.000 TL dir. Bu tutar üzerinde yapılacak para çekme işleminden komisyon tahsil edilmektedir.

İş Bankası ATM Günlük Para Çekme Limiti

İş Bankası müşterileri günlük ATM para çekme limiti 1.500 TL dir. Bu tutarın üzerinde işlem yapılması durumunda komisyon alınmaktadır.

Odeabank ATM Günlük Para Çekme Limiti

Banka müşterileri ATM günlük para çekme en fazla 1.500 TL olarak sınırlanmıştır. Bu tutar üzer para çekme işleminden komisyon alınmaktadır.

QNB Finansbank ATM Günlük Para Çekme Limiti

Banka müşteri grubuna göre değişen tutarlarda para çekme limiti uygulamaktadır. Maaş müşterileri için uygulanan ATM günlük para çekme limiti 1.500 TL dir. Enpara müşterileri için limit 7.000 TL olarak tanımlanmakta ve müşteri isteği doğrultusunda artırılmaktadır.

Vakıfbank ATM Günlük Para Çekme Limiti

Vakıfbank müşterilerinin ATM günlük para çekme işlem limiti 1.500 TL dir. Bu limit üzeri para çekme işlemi için komisyon alınmaktadır.

Yapı Kredi Bankası ATM Günlük Para Çekme Limiti

Yapı kredi bankası müşteri grubuna göre değişen tutarlarda günlük para çekme tutarları belirlemiştir. Maaş müşteri için uygulanan işlem limiti 1.500 TL dir. Kişisel bankacılık müşterileri için bu limit 3.500 TL, özel bankacılık müşterileri için 5.000 TL olarak sınırlamıştır. Bu tutar üzerinde yapılacak para çekme işleminden komisyon tahsil edilmektedir.

Ziraat Bankası ATM Günlük Para Çekme Limiti

Ülkemizin en büyük kamu bankası olan Ziraat Bankası ATM günlük işlem limiti 1.500 TL olarak belirlenmiştir. Bu tutarın üzerinde çekilecek paradan belirli bir tutarda komisyon alınacaktır. Diğer bankalarda olduğu gibi Ziraat Bankasında da günlük ATM para çekme limitini müşteri grubuna göre değişiklik göstermektedir.

Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) ATM Günlük Para Çekme Limiti

TEB müşterilerinin ATM günlük para çekme limiti 1.000 TL dir.

ilginizi çekebilecek diğer yazımız olan Bankaların Çalışma Saatleri yazımızdan, banka şubeleri açılış saatleri ve kapanış saatlerini ve öğle arası saatleri hakkında bilgi öğrenebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.