ATM’den En Fazla Ne Kadar Para Çekilir?

ATM’-den-En-Fazla-Ne-Kadar-Para-Çekilir
ATM’-den-En-Fazla-Ne-Kadar-Para-Çekilir

Banka hesabınızda ne kadar paranız olursa olsun ATM den günlük çekebileceğiniz para belirli üst ve alt limitlerle sınırlandırılmıştır. Bu kapsamda planlarınızı ona göre yapmanız ve vaktinizi boşa harcamamanız için ATM’den En Fazla Ne Kadar Para Çekilir? bilmeniz avantajınıza olur.

Bankalar birçok alternatif bankacılık kanalı üzerinden hizmet verse de halen para çekme işlemi için en çok tercih edilen kanal ATM’ler olmaktadır. Günümüzde müşterilere kolaylık sağlaması adına yeni özellikler eklenmiş ve kartınız yanınızda olmasa da para çekmenizi sağlayan kartsız, QR Kod ile para çekme işlemi hizmete sunulmuştur. Bunun yanında diğer bankacılık işlemlerini de kolay ve rahat bir şekilde yapabilirsiniz.

Bankaların ATM Günlük Para Çekme Limitleri

Her bankanın atm günlük para çekme limiti kendi sistem altyapısına göre değişiklik göstermektedir. ATM’den en fazla ne kadar para çekilir sorunun yanıtı bankalara göre aşağıda verilmiştir.

Pandemi döneminde para çekme limiti değiştirilmiş olup üst limit tüm bankalar için 5.000 TL ile sınırlandırılmıştır. Bu limit müşteri grubuna göre değişiklik göstermeyip standart limittir. Pandemi sonrası standart limitler geçerli olacaktır. Pandemi dönemi geçerli para çekme limitleri ile ilgili detaylı rakamlara Bankaların Günlük Para Çekme Limitleri yazımızdan ulaşabilirsiniz.

 Akbank ATM Günlük Para Çekme Limiti

Akbank müşterilerinin ATM günlük para çekme limiti kullanılan kart türüne göre şu şekildedir.

AKBANK KART TİPİ AKBANK GÜNLÜK PARA ÇEKME LİMİTİ AKBANK GÜNLÜK EK PARA ÇEKME LİMİTİ
NEO 1.500 TL 2.000 TL
NEO MEO 250 TL 250 TL
NEO 1e1 2.000 TL 3.000 TL
NEO EKKART 1.000 TL 500 TL
NEO BUSINESS 4.000 TL 4.000 TL
NEO PRIVATE 2.000 TL 3.000 TL
NEOEXI26 1.000 TL 1.000 TL

 

Denizbank ATM Günlük Para Çekme Limiti

Denizbank müşterileri işlem başına 1.000 TL para çekebilirler ATM günlük para çekme limitleri ise 1.990 TL dir. Denizbank müşterisi olmayanlar için limit 490 TL’ dir.

Garanti BBVA ATM Günlük Para Çekme Limiti

Garanti bankası paramatik günlük para çekme limitleri aşağıdaki şekilde belirlenmiştir. Bu tutar belirli bir komisyon ödenerek artırılabilir.

  • Mevduat hesabına bağlı para kart ile yapılacak ATM günlük para çekme limiti 2.000 TL dir.
  • Kredi kartı nakit avans için ATM günlük para çekme limiti 4.000 TL dir.
  • Kartsız işlemler için ATM günlük para çekme limiti QR kod ile 3.000 TL dir.

Halkbank ATM Günlük Para Çekme Limiti

Halkbank müşterileri için uygulanan ATM günlük para çekme limiti 1.000 TL dir. Bu tutar üzerinde yapılacak para çekme işleminden komisyon tahsil edilmektedir.

İş Bankası ATM Günlük Para Çekme Limiti

İş Bankası müşterileri günlük ATM para çekme limiti 1.500 TL dir. Bu tutarın üzerinde işlem yapılması durumunda komisyon alınmaktadır.

Odeabank ATM Günlük Para Çekme Limiti

Banka müşterileri ATM günlük para çekme en fazla 1.500 TL olarak sınırlanmıştır. Bu tutar üzer para çekme işleminden komisyon alınmaktadır.

QNB Finansbank ATM Günlük Para Çekme Limiti

Banka müşteri grubuna göre değişen tutarlarda para çekme limiti uygulamaktadır. Maaş müşterileri için uygulanan ATM günlük para çekme limiti 1.500 TL dir. Enpara müşterileri için limit 7.000 TL olarak tanımlanmakta ve müşteri isteği doğrultusunda artırılmaktadır.

Vakıfbank ATM Günlük Para Çekme Limiti

Vakıfbank müşterilerinin ATM günlük para çekme işlem limiti 1.500 TL dir. Bu limit üzeri para çekme işlemi için komisyon alınmaktadır.

Yapı Kredi Bankası ATM Günlük Para Çekme Limiti

Yapı kredi bankası müşteri grubuna göre değişen tutarlarda günlük para çekme tutarları belirlemiştir. Maaş müşteri için uygulanan işlem limiti 1.500 TL dir. Kişisel bankacılık müşterileri için bu limit 3.500 TL, özel bankacılık müşterileri için 5.000 TL olarak sınırlamıştır. Bu tutar üzerinde yapılacak para çekme işleminden komisyon tahsil edilmektedir.

Ziraat Bankası ATM Günlük Para Çekme Limiti

Ülkemizin en büyük kamu bankası olan Ziraat Bankası ATM günlük işlem limiti 1.500 TL olarak belirlenmiştir. Bu tutarın üzerinde çekilecek paradan belirli bir tutarda komisyon alınacaktır. Diğer bankalarda olduğu gibi Ziraat Bankasında da günlük ATM para çekme limitini müşteri grubuna göre değişiklik göstermektedir.

Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) ATM Günlük Para Çekme Limiti

TEB müşterilerinin ATM günlük para çekme limiti 1.000 TL dir.