Bankaların ATM Kartsız Para Yatırma Ücreti

Bankaların ATM Kartsız Para Yatırma Ücreti
Bankaların ATM Kartsız Para Yatırma Ücreti

Gelişen teknolojinin sağladığı en büyük avantajlardan biride ATM kartsız para yatırma ve çekme işlemleridir. Böylelikle banka kartı yanınızda olmasa da kendi hesabınızdan para çekme, kendi hesabınıza para yatırma, başkasının hesabına para yatırma, para gönderme, şans oyunları para yatırma, tüketici kredisi taksit ödeme ve fatura ödemeleri gibi birçok işlemi yapabilirsiniz. Gel gelelim bankalar ATM’lerden yapılan kartsız işlemlerin bazıları için masraf tahsil etmektedir. Yazımızda ATM’den Kartsız para yatırma ücreti alan bankaları ve 2018 yılı için aldıkları ücretler hakkında bilgi vereceğiz.

Akbank ATM Kartsız Para Yatırma Ücreti

Akbank ATM’den kartsız para yatırma masrafı 2018 yılı için 250 TL ve altı işlemler için 10 TL, 250 TL ve üstü işlemler için 20 TL işlem masrafı almaktadır.

İş Bankası ATM Kartsız Para Yatırma Ücreti

İş Bankası ATM’den kartsız para yatırma masrafını 2018 yılı için almamaktadır.

Garanti Bankası ATM Kartsız Para Yatırma Ücreti

Garanti bankası ATM’den kartsız para yatırma masrafı 2018 yılı için 500 TL ve altı işlemler için 12 TL, 500 TL üzeri işlemler için 15 TL masraf almaktadır.

Yapı Kredi Bankası ATM Kartsız Para Yatırma Ücreti

Yapı Kredi ATM’den kartsız para yatırma masrafı 2018 yılı için 400 TL ve altı işlemler için 12 TL, 400 TL üzeri işlemler için 20 TL işlem masrafı almaktadır.

QNB Finansbank ATM Kartsız Para Yatırma Ücreti

QNB Finansbank ATM’den kartsız para yatırma masrafı 2018 yılı için kendi hesabınıza yapılacak para yatırma işleminden ücret almazken başkasının hesabına yapılan para yatırma işleminden yatırılan para cinsine göre değişen tutarlarda işlem masrafı almaktadır. Buna göre EUR para yatırma işlemlerinden işlem başına 5 EUR, TL para yatırmadan işlem başına 15 TL, Dolar para yatırmadan işlem başına 5 USD masraf tahsil eder.

Ziraat Bankası ATM Kartsız Para Yatırma Ücreti

Ziraat Bankası kartsız para yatırma masrafı almamaktadır.

Denizbank ATM Kartsız Para Yatırma Ücreti

Denizbank ATM’den kartsız para yatırma masrafı 2018 yılı için işlem başına 8 TL ücret almaktadır.

Her bankanın ATM kulanım ücretleri farklı olup verilen bilgiler bankaların ücretler ve masraflar sayfalarından derlenmiştir. Bankalar belirli dönemlerde masraf ve ücretlerde değişiklik yapabilirler.