ATM Para Çekme Limiti

Tüm bankaların ATM para çekme limiti
atm para çekme limiti

Bankaların günlük ATM para çekme limiti en çok araştırılan ve sorgulanan konuların başında gelmektedir. 2020 yılı için bankaların uyguladığı günlük para çekme limitini, Tüm bankaların ATM para çekme limitini sizler için bir tabloda topladık.

Para çekme denildiğinde ilk aklımıza gelen ve en çok kullanılan bankacılık kanalı ATM’ ler dir. Birçok bölgede yaygın olarak bulunmaları sayesinde para çekme işlemlerinde hayatımızı oldukça kolaylaştırmaktadır. Bu noktada tüm bankalar başta müşteri güvenliği olmak üzere pratiklik sağlaması amacıyla para çekme işlemlerini belirli üst limitle sınırlandırmıştır.

Bankaların uyguladığı günlük ATM para çekme limiti, kart ve hesap bilgilerinizin yanlış ellere geçmesi durumunda, tüm paranızın çekilmesini engellemek amacıyla uygulanmaktadır. Eski tip ATM’ ler de para yatırma ve para çekme haznelerinin farklı olması nedeniyle sınırlı sayıda işleme imkan vermekteydi. Yeni nesil ATM’ ler de bu engel ortadan kalkmıştır. Günlük para çekme limiti sadece güvenlik amacıyla uygulanmaktadır.

Bankaların ATM Para Çekme Limiti

ATM günlük para çekme limiti bankalara ve bankaların müşteri gruplarına göre değişiklik göstermektedir. Normal maaş hesabı sahiplerinin günlük limitleri ile kurumsal müşterilerin günlük para çekme limitleri birbirinden farklıdır. Normal müşteriler için günlük para çekme limiti 1.000 TL ile 7.500 TL arasında değişmektedir. Bankalara ve banka ürünlerine göre günlük para çekme limitlerini tablomuzda bulabilirsiniz.

Banka Para Çekme Limiti
Ziraat Bankası 1.500 TL
Ziraat Katılım Bankası 1.500 TL
İş Bankası 2.000 TL
Garanti Bankası 2.000 TL
Akbank 1.500 TL
Halkbank 1.500 TL
Yapı Kredi 1.500 TL
Vakıfbank 1.500 TL
Vakıf Katılım Bankası 1.500 TL
QNB Finansbank 1.500 TL
Enpara 7.500 TL
TEB 1.500 TL
CEPTETEB 3.000 TL
Odeabank 1.500 TL
Şekerbank 3.000 TL
HSBC 1.500 TL
Fibabanka 1.500 TL
Alternatifbank 1.500 TL
Burgan Bank 1.000 TL
Denizbank 1.500 TL
ING Bank 2.000 TL
PTT Bank 1.500 TL

 

Çizelgede verilen limitler sadece o banka standart müşterilerine ait günlük para çekme limitleridir. Verilen tutarlar ek limit hariç limitlerdir, belirli bir komisyon ödeyerek bankanızın tanıdığı ek limit kadar para çekebilirsiniz.

Tek ATM uygulamasında yer alan bankalar için kendi banka limitleri geçerlidir veya bankanın uyguladığı üst limit varsa o uygulanmaktadır.

Günlük Para Çekme Limiti Nasıl Yükseltilir?

Bankalar acil ihtiyaçlarınız durumunda kullanabilmeniz için ATM para çekme limitine ek limit tanımlamıştır. Bu limit bankalara göre değişmekte olup yaklaşık günlük para çekme limiti kadardır.

Para çekme limitim yeterli değil diyorsanız ek limit imkanından belirli bir komisyon ödeyerek yararlanabilirsiniz.