Kredi ve Bankacılık İşlemleri

ATM Para Çekme Limiti

27.03.2020
ATM Para Çekme Limiti

Bankaların günlük para çekme limitlerini merak edenler için; 2020 yılında bankaların uyguladığı günlük para çekme limitini, Tüm bankaların ATM para çekme limitini sizler için bir tabloda topladık.

Para çekme denildiğinde ilk aklımıza gelen ve en çok kullanılan bankacılık kanalı ATM’ ler dir. Birçok bölgede yaygın olarak bulunmaları sayesinde para çekme işlemlerinde hayatımızı oldukça kolaylaştırmaktadır. Bu noktada tüm bankalar başta müşteri güvenliği olmak üzere pratiklik sağlaması amacıyla para çekme işlemlerini belirli üst limitle sınırlandırmıştır.

Bankaların uyguladığı günlük ATM para çekme limiti, kart ve hesap bilgilerinizin yanlış ellere geçmesi durumunda, tüm paranızın çekilmesini engellemek amacıyla uygulanmaktadır. Eski tip ATM’ ler de para yatırma ve para çekme haznelerinin farklı olması nedeniyle sınırlı sayıda işleme imkan vermekteydi. Yeni nesil ATM’ ler de bu engel ortadan kalkmıştır. ATM günlük para çekme limiti sadece güvenlik amacıyla uygulanmaktadır.

ATM Günlük Para Çekme Limiti

ATM günlük para çekme limiti bankalara ve bankaların müşteri gruplarına göre değişiklik göstermektedir. Normal maaş hesabı sahiplerinin günlük limitleri ile kurumsal müşterilerin günlük para çekme limitleri birbirinden farklıdır. Normal müşteriler için ATM günlük para çekme limiti 1.000 TL ile 7.500 TL arasında değişmektedir. Bankalara ve banka ürünlerine göre günlük para çekme limitlerini tablomuzda bulabilirsiniz.

BankaATM Para Çekme Limiti
Ziraat Bankası1.500 TL
Ziraat Katılım Bankası1.500 TL
İş Bankası2.000 TL
Garanti Bankası2.000 TL
Akbank1.500 TL
Halkbank1.500 TL
Yapı Kredi1.500 TL
Vakıfbank1.500 TL
Vakıf Katılım Bankası1.500 TL
QNB Finansbank1.500 TL
Enpara7.500 TL
TEB1.500 TL
CEPTETEB3.000 TL
Odeabank1.500 TL
Şekerbank3.000 TL
HSBC1.500 TL
Fibabanka1.500 TL
Alternatifbank1.500 TL
Burgan Bank1.000 TL
Denizbank1.500 TL
ING Bank2.000 TL
PTT Bank1.500 TL

 

Çizelgede verilen limitler sadece o banka standart müşterilerine ait günlük para çekme limitleridir. Verilen tutarlar ek limit hariç limitlerdir, belirli bir komisyon ödeyerek bankanızın tanıdığı ek limit kadar para çekebilirsiniz.

Tek ATM uygulamasında yer alan bankalar için kendi banka limitleri geçerlidir veya bankanın uyguladığı üst limit varsa o uygulanmaktadır.

ATM Günlük Para Çekme Limiti Nasıl Yükseltilir?

Bankalar acil ihtiyaçlarınız durumunda kullanabilmeniz için ATM para çekme limitine ek limit tanımlamıştır. Bu limit bankalara göre değişmekte olup yaklaşık günlük para çekme limiti kadardır.

Para çekme limitim yeterli değil diyorsanız ek limit imkanından belirli bir komisyon ödeyerek yararlanabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.