Bankaların Günlük Para Çekme Limitleri ( Korona Virüs Sonrası)

Bankaların güncel günlük para çekme limitleri
bankaların günlük para çekme limiti

Dünyayı etkisi altına alan korona virüsün (Covid-19) ülkemizde de görünmeye başlamasıyla birlikte toplu bir seferberlikle karşı tedbirlerin bir dönemden geçmekteyiz. Bu kapsamda bankalarda riski azaltmak amacıyla ATM günlük para çekme limitlerinde değişikliğe gittiler. Yapılan değişiklik sonrası Bankaların ATM günlük para çekme limitleri aşağıdaki şekilde güncellenmiştir.

Ülkemizde faaliyet gösteren kamu ve özel bankalar salgına karşı riskleri azaltmak, müşterilerini toplu alanlardan uzak tutmak amacıyla şubeler tercih edilen işlemleri alternatif bankacılık kanalları üzerinden vermeye ve verdiği işlemlerde imkanları artırmaya başladı. Özellikle yüksek tutarda para çekmek isteyenler için ATM’ den günlük para çekme limitlerini artırarak şube kullanımını azaltmak ve ATM kullanımını öne çıkarmayı hedeflemektedirler.

Bankaların ATM Günlük Para Çekme Limitleri

Bizlerde bilgi almak isteyen müşteriler için Bankaların ATM günlük para çekme limitleri nedir en fazla ne kadar para çekilebilir görmeniz amacıyla bir tablo hazırladık. Böylece bankalardaki para çekme limitlerinizi karşılaştırabilir ve en uygun bankayı bulabilirsiniz. Yapılan güncelleme ile en yüksek para çekme limitini 10.000 TL ile ING Bank sunmaktadır.

Banka ATM Günlük Para Çekme Limiti
Ziraat Bankası 5.000 TL
İş Bankası 5.000 TL
Garanti Bankası 5.000 TL
Akbank 5.000 TL
Yapı Kredi 5.000 TL
Vakıfbank 5.000 TL
QNB Finansbank 5.000 TL
TEB 3.000 TL
ING Bank 10.000 TL
Odeabank 5.000 TL
HSBC Bank 5.000 TL
Fibabanka 5.000 TL
Burgan Bank 5.000 TL
PTT Bank 3.000 TL
Enpara 7.500 TL
Halkbank 1.500 TL
Şekerbank 3.000 TL
Alternatifbank 1.500 TL
Denizbank 1.500 TL

Bankaların günlük para çekme limitlerinde yaptıkları bu değişiklik Korona virüsü salgınının daha fazla yayılmasını önlemek amacıyla alınmış tedbirler kapsamındadır ve geçici süreliğine yapılmıştır. Bankaların standart limitleri hakkında bilgi almak için  ATM’ den En Fazla Ne Kadar Para Çekilir? yazımızı inceleyebilir siniz?