Bankamatikten En Fazla Ne Kadar Para Yatırılır?

Bankamatikten bir seferde yatırılabilecek para limiti.
Bankamatikten En Fazla Ne Kadar Para Yatirilir

Günümüzde bankacılık işlemleri şubesiz bankacılık kanalları sayesinde oldukça kolaylaşmış olsa da halen ATM’ler diğer adıyla bankamatikler farklı bir yere sahiptir. Özellikle de para yatırma ve para çekme için bankamatikler en çok tercih edilen bankacılık kanallarıdır. Bu noktada da her bankanın uyguladığı para yatırma ve para çekme limitleri devreye giriyor. Yazımızda tüm bankalar için bankamatikten en fazla ne kadar para yatırılır, limitleri nedir konularında bilgi vereceğiz.

Tüm bankalar için; bankamatikten para çekme limitlerini öğrenmek için ATM’ den En Fazla Ne Kadar Para Çekilir yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bankamatikten para yatırma işleminde bir limit uygulaması yokmuş gibi gözükse de aslında bankaların uyguladığı limit mevcuttur. Bu para çekme limiti kadar düşük olmadığı için çok dikkat edilmemektedir. Para yatırma limitini: bir seferde en fazla ne kadar para yatırılır ve toplam ne kadar limite kadar para yatırılır şeklinde iki başlıkta sizlerle paylaşacağız. Yapılan son değişiklikle bankaların asgari para yatırma limiti 10 TL’dir.

Akbank ATM Para Yatırma Limiti

Akbank yurtiçi genelinde birçok merkezde bulunan ATM’leriyle sınırsız bankacılık hizmeti vermektedir. Para yatırma limiti içinde diğer bankalardan farklılık göstermekte ve kart ile para yatırma işlemlerinde limit uygulaması yoktur, sınırsız günlük para yatırma imkanı sunmaktadır. Ancak, bankamatik yapısı gereği bir seferde en fazla yatırılabilecek banknot sayısı 30 ile sınırlıdır. Bu durum kartsız para yatırma işleminde değişmekte ve günlük para yatırma limiti 19.900 TL ile sınırlıdır.

Garanti Bankası ATM Para Yatırma Limiti

ATM’ye para yatırırken en düşük 10 TL banknot yatırılabilir. Bir seferde en fazla yatırılabilecek banknot sayısı 40 banknottur. ATM günlük para yatırma limiti ise 12.000 TL ile sınırlıdır. Bankamatikten kredi kartı borç ödemesi içinde aynı limit geçerlidir. Bu limitin üzerinde para yatırmak için bir sonraki günü beklemek gerekir.

Ziraat Bankası ATM Para Yatırma Limiti

En büyük devlet bankası olan Ziraat Bankasının günlük para yatırma limiti bulunmamakta olup, sınırsız para yatırma imkanı sunmaktadır. Bu durum QR kod ile kartsız para yatırma işleminde değişmekte ve bu işlem için günlük limit 20.000 TL ile sınırlandırılmıştır. Bir seferde yatırılabilecek banknot sayısı ise bankamatik modeline göre değişiklik göstermektedir. Wincor ve NCR markalar için 40 banknot ile sınırlıdır. GRG marka ATM’lerde ise 200 banknot yatırılabilmektedir.

Yapı Kredi Bankası ATM Para Yatırma Limiti

Yapı Kredi bankamatiklerinden yapılan para yatırma işlemleri için günlük limitler sunulmaktadır. ATM’ye bir seferde yatırılabilecek banknot sayısı 20 banknottur. Günlük yatırılabilecek en fazla para limiti ise 20.000 TL ile sınırlıdır.

İş Bankası ATM Para Yatırma Limiti

İş Bankası ATM’lerinden kendi veya bir başkasının hesabına kolaylıkla para yatırabilirsiniz. Banka kartınız bankamatiklerden bir seferde en fazla 50 banknot ve günlük 20.000 TL ye kadar para yatırabilirsiniz. Kartsız QR kod ile para yatırma imkanıda sunulmaktadır. Kartsız para yatırma limiti ise 18.000 TL’dir.

Vakıfbank ATM Para Yatırma Limiti

Bir diğer devlet bankası olan Vakıfbank da günlük para yatırma limitine sınırlama getirmemiş ve sınırsız para yatırma imkanı sunmaktadır. Kartsız para yatırma işleminde ise belirlenen günlük para yatırma limiti 20.000 TL’ dir. Bir seferde yatırılabilecek en fazla banknot ise 40 banknottur.

ING Bank ATM Para Yatırma Limiti

ING bank ATM’lerinden bir seferde en fazla yatırılabilecek para adeti 40 banknot ile sınırlıdır. Bankanın günlük ATM para yatırma limiti ise 20.000 TL ile sınırlıdır.

Halkbank ATM Para Yatırma Limiti

Halkbank da diğer kamu bankaları gibi günlük para yatırma limiti uygulamamaktadır. Bir seferde en fazla 40 banknot olmak üzere sınırsız para yatırma işlemine imkan vermektedir.

KuveytTürk ATM Para Yatırma Limiti

KuveytTürk bankamatikten bir seferde en fazla 40 banknot yatırılır ve kartlı para yatırma işleminde 100.000 TL, kartsız para yatırma işleminde günlük 19.000 TL ile sınırlıdır. QR kod ile kendi hesabına kartsız para yatırmada bu değişmekte ve 100.000 TL limiti vardır. Kartsız Kredi kartı borç ödeme içinde farklı bir limit geçerlidir ve 15.000 TL’ dir.

Enpara ATM Para Yatırma Limiti

QNB Finansbank ATM’lerini kullanan enpara için bankamatik den yatırılabilecek en fazla para günlük 19.000 TL ile sınırlandırılmıştır. Bir seferde yatırılabilecek banknot sayısı 30 banknottur.

Odeabank ATM Para Yatırma Limiti

Odeabank bankamatikten en fazla para yatırma limiti günlük 100.000 TL dir. Kartsız işlemlere bu limit 19.999 TL’dir. Bir seferinde yatırılabilecek en fazla banknot sayısı ise 40 banknottur.