Bedelli Askerlik Kredisi Veren Bankalar 2018

Bedelli Askerlik Kredisi Veren Bankalar 2018

Çok sayıda kişinin beklediği bedelli askerlik tasarısının şartlarının belirlendi ve yürürlüğe girdi. Buna öre bedelli yaşı 25 ve süresi 21 gün olarak belirlenirken bu imkandan yararlanmak isteyen gençlerin ödemesi gereken tutar ise bir önceki döneme göre düşürülerek 15 bin TL olarak belirlendi. Şartların netleşmesiyle birlikte bankalar bu imkandan yararlanmak isteyenlere düşük faizli askerlik kedisi kampanyaları başlatmıştır. Bu kapsamda Bedelli Askerlik için kredi kullanılabilecek Bedelli Askerlik Kredisi veren bankalar ve kredi şartları 2018 yılı için şu şekildedir.

Bedelli Askerlik Kredisi Şartları

Bankalar verdikleri her kredi ve diğer bankacılık ürününde olduğu gibi askerlik kredisi için de bazı şartların sağlanmasını istemektedir. Bankaların askerlik kredisi verirken ilk dikkat ettikleri kişinin kredi notudur. Yani daha önceki dönemlerde kredi ya da kredi kartı gibi bankacılık ürünlerinin geri ödemelerinde problemler yaşamış ve kara listeye girmişseniz veya diğer tabiriyle kırmızı kalem yemişseniz askerlik kredisi almanız mümkün olmayacaktır. Bunun yanında ihtiyaç kredisi ve ya diğer kredi başvurularında olduğu gibi kişinin aylık düzenli bir gelire sahip olması ve bunu belgelemesi bankaların istediği bir diğer kredi şartıdır.

Kredi başvurusuna gelindiğinde ise, kendi müşterileri haricindeki kişiler sadece banka şubelerinden başvuru yapabilirken TC Kimlik belgesi ve Gelir Belgesi getirmeleri istenmektedir. Kendi müşterilerinin başvuruları için ise bankalar birçok alternatif yol sunmaktadır. SMS, ATM ya da internet ve cep şubelerinden online kredi başvurusu çoğu bankanın sunduğu başvuru kanallarıdır. Garanti Bankası bu başvuru kanallarına ek olarak Garanti Facebook sayfasından da kredi başvurusu imkanı sağlamaktadır.

Bu kadar açıklamadan sonra gelelim 15.000 TL Bedelli Askerlik Kredisi veren bankalara ve uyguladıkları faiz oranlarına.

Akbank Bedelli Askerlik Kredisi

Akbank bedelli askerli kredisinden yararlanmak içi temel kredi şartlarına ek olarak 18 yaşından büyük olmak ve askerlik başvurusunun olumlu sonuçlanmış olanlara ister bir ay ertelemeli ister ertelemesiz Askerlik Kredisi vermektedir. 12 ay ile 24 ay arası kredi için 2,53%, 36 ay ile 48 ay arası vadeler için 2,47% faiz oranı uygulamaktadır.

Garanti Bankası Bedelli Askerlik Kredisi

Garanti Bankası askerlik kredisi veren bankalardandır. Garanti Bankası bedellik askerlik kredisi almak için TC Kimlik belgesi ve Gelir Belgesiyle birlikte şubelere başvurmak yeterlidir. Eğer banka müşterisiyseniz Garanti internetten ve Garanti Cep aracılığı ile online kredi başvurusu yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra Garanti Facebook sayfası, ATM ve SMS ile de askerlik kredisi başvuru yapılarak 48 aya kadar cazip faizlerle kredi alınabilir.

İş Bankası Bedelli Askerlik Kredisi

İş Bankası 48 aya kadar 1,96% faizle kredi imkanı sunmaktadır. Banka müşterisiyseniz SMS, ATM ve internet bankacılığından online kredi başvurusu yapabilirsiniz. Banka müşterisi değilseniz Gelir belgesi ve TC kimlik belgesi ile banka şubesinden başvuru yapmanız gerekir. Eğer kredi notunuz orta seviyenin altında ise kredi onayı almanız mümkün olmayacaktır.

Ziraat Bankası Bedelli Askerlik Kredisi

Ziraat Bankası çıkarılan bu tasarıdan yararlanmak isteyen gençlere 48 aya kadar 1,67% faiz oranıyla kredi vermektedir. Sunulan krediden yararlanmak için kredi notunuzun 1300 üzeri olması istenmektedir, aksi durumda kredi onayı almanız mümkün olmayacaktır. TC Kimlik belgesi ve Gelir belgesi ile banka şubelerine başvuru yapmanız yeterlidir.

QNB Finansbank Bedelli Askerlik Kredisi

QNB Finansbank kişilerin kredi notuna göre değişen faiz oranlarında askerlik kredisi imkanı sunmaktadır. 12 ay – 36 ay arası vade için 2,19% dan başlayan, 48 ay için 2,13% başlayan faizler uygulamaktadır.

ING Bank Bedelli Askerlik Kredisi

ING Bank bedelli askerlikten yararlanmak isteyenlere 3 ay ile 48 ya arasında 2,11% den başlayan faiz oranlarıyla kredi vermektedir. Bu faiz oranı kişinin kredi puanına göre değişiklik göstermektedir.

Türkiye Ekonomi Bankası Bedelli Askerlik Kredisi

TEB bedelli askerlik için 3 aydan başlayan ve 48 aya kadar 15.000 TL kredi vermektedir. Banka müşterinin kredi notuna göre 2,25% ‘den başlayan faiz uygulamaktadır.

Denizbank Bankası Bedelli Askerlik Kredisi

Denizbank 2,61% faiz oranıyla 12 ay ile 48 ay arasında bedelli askerlik kredisi veren bankalardandır. En hızlı kredi veren bankalardan olan Denizbank Askerlik kredisine internet sitesinden TC kimlik numarası ve Cep telefon numarasını girerek başvuru yapabilirsiniz.

Şekerbank Bedelli Askerlik Kredisi

Şekerbank bedelli askerlikten yararlanmak isteyenlere cazip faizlerle 48 aya kadar kredi vermektedir. Bedelli askerlik kredisi için cazip faizler oranları uygularken kredi tahsis ücreti de almamaktadır.