BKM Express Nedir?

BKM-Express-Nedir
BKM-Express-Nedir

İnternet kullanımının gelişmesine paralel olarak e-ticaret sektörü de büyüme göstermektedir ve her geçen gün internet üzerinden yapılan alışveriş hacmi artmaktadır. Sektördeki bu büyümeye paralel olarak internet üzerinden yapılan alışverişlerde kredi kartı kullanımını artmasına vesile olmuştur. Bu talep doğrultusunda bankalar müşterilerine hızlı ve güvenli alış veriş yapabilme imkanları sunmanın yollarını aramıştır. Bu talep doğrultusunda ülkemizdeki ileri gelen bankaların birleşerek kurdukları, kart bilgileri kullanılmadan ödeme imkanı tanıyan sisteme BKM Ekspress denilmektedir.

BKM Ekspress, kullanıcılara ücretsiz, hızlı, kolay ve güvenli ödeme yapma imkanı sunmaktadır. Yapılan alışverişlerde kredi kartı özelliğine bağlı olarak taksitlendirme ve puan toplama imkanı sunmaktadır. BKM Ekspress, geliştirilmiş olan mobil uygulamaları üzerinden de kolaylıkla kullanım sağlamaktadır. Kredi kartı veya banka kart bilgilerinizin sisteme kaydedilmesi ile bir cüzden gibi kullanılmaktadır.

BKM Ekspres Avantajları

  • Kart bilgileri vermeden sistem üzerinde tanımlı kartınızı kullanarak hızlı ve güvenli alışveriş imkanı sunar.
  • Kartınız yanınızda olmasa da alışveriş yapılabilir.
  • Kendi oluşturacağınız şifre ile güvenli alışveriş imkanı sunar.
  • Yapılan alış verişler taksitlendirebilirken ve puan kazanılır.
  • Kullanıcılar BKM Ekspress kampanyaları ile çeşitli alışveriş avantajlarından yararlanırlar.
  • BKM Ekspress mobil uygulaması üzerinden istenilen banka kartına veya cep telefonuna para gönderme imkanı sunar.

BKM Ekspress Nasıl Üye Olunur?

BKM Ekspress üye olma işlemleri kurumsal sitesi üzerinden Üye Ol bağlantısına tıklanarak yapılmaktadır. Açılan sayfada, e-posta, kullanılacak şifre, sisteme eklenecek kredi kartının ilk 6 ve son 4 hanesi, kart güvenlik kodu (CVV numarası), TC kimlik numarası bilgileri girilerek üyelik işlemi gerçekleştirilebilir. Sonrasında yapılacak aktivasyon işleminden sonra ücretsiz BKM ekspress üyeliği yapılmış olur ve kullanılmaya başlanır.

BKM Ekspress Nasıl Kullanılır?

BKM Ekspress ile ödeme yapabilmek için öncelikle sistem üyeliğinizin olması gerekmektedir. Gerekli üyelik işlemi yapıldıktan sonra alışveriş yapılacak olan alışveriş sitesinin de BKM Ekspress ile ödeme kabul ediyor olması gerekir. Her iki şartta sağlanıyorsa alışveriş işleminden sonra ödeme aşamasında BKM ödeme sistemine giriş yapılarak tanımlı olan kart üzerinden ödeme işlemi tamamlanır.

BKM Ekspress Para Gönderme

Ödeme sistemine üye olan kullanıcılar tanımlı kartları üzerinden Iphone veya Android uygulamaları üzerinden istedikleri hesaba veya cep telefonuna para gönderebilirler. Uygulamada yer alan para gönder işlemi seçilir ve buradan tercihe göre telefon veya kart numarası bilgileri girilerek para gönderme işlemi yapılır.

Bir diğer yazımız olan Kredi Notu Nasıl Öğrenilir ve Yükseltilir yazımızdan Findeks kredi notu sorgulama ve kredi notu düşük olanlar için hızlı yükseltme bilgileri verilmektedir.