Cep Telefonu Kredisi Veren Bankalar

Cep Telefonu Kredisi Veren Bankalar
Cep Telefonu Kredisi Veren Bankalar

BDDK son olarak elektronik eşyalarda kredi kartı taksitlendirme ile ilgili değişikliğe gitti ve cep telefonlarında taksitli satışı kaldırdı. Bu durum peşin para ile binlerce lira değerindeki telefonu alamayan tüketicileri telefon sahibi olabilmesi için alternatif yollara itmiştir. Bu konuda kredi kartı kullanamayan tüketicilere bankalar tarafından uygun faiz ve vadelerde cep telefonu kredisi verilmektedir. Peşin para ödeyerek telefon alamayan tüketiciler için cazip gelen bu kredilerde vade arttıkça faiz oranları artarak taksitlendirme imkanı bulunmaktadır.

Durum böyle olunca kredi kartlarındaki açığı kapatmak için birçok banka tarafından telefon kredisi imkanı sunulurken bazı bankalarda bunu ihtiyaç kredisi dahilinde müşterilerine vermektedir. Bu noktada bankalar telefon satışı yapan teknoloji marketleri ve online alışveriş siteleriyle ortak çalışarak telefon alımı esnasında anında kredi imkanı sunmaktadır.

ING Bank Telefon Kredisi

ING Bank ülkemizin önde gelen teknoloji mağazalarından olan Teknosa ile ortak çalışarak, Teknosa’dan alınan 500 TL ile 15.000 TL arasındaki alışverişlerin Teknokredi imkanından yararlanmasını sağlamaktadır. Ayrıca yararlanılan bu krediden herhangi bir masraf veya komisyon ücreti alınmamaktadır. Teknokredi başvurusu için banka şubesine gitmeye gerek kalmadan Teknosa mağazalarından, SMS veya internet şubesi kullanılarak başvuru yapılabilir.

Teknokredi SMS ile başvuru yapmak için, telefonun mesaj bölümüne TEKNOSA bir boşluk bırakıp TC Kimlik numarasını yazıp 2229 mesaj gönderin. Başvuru onayınız cep telefonuna SMS ile geldikten sonra Teknosa mağazalarındaki ING Bank noktalarında kimlik doğrulatıldıktan sonra mağaza içerisindeki tek evrak imzalanarak yapılan alışveriş tutarı hemen ödenir. Kullanılan kredinin geri ödemeleri ise, ING Bank şubelerinden veya internet şubelerinden ödenebilir.

Odeabank Telefon Kredisi

Odeabank ve Vatan bilgisayar arasında yapılan anlaşma ile Vatan Bilgisayar mağazalarından yapacağınız alışverişlerde Telefon kredisi kullanabilirsiniz. Böylelikle ihtiyacınız olan a’dan z’ye her türlü elektronik eşyayı alabilir ve uygun vadelerde ödeme imkanından yararlanırsınız. Sunulan bu krediden yararlanmak için banka şubelerine gitmeden 8444’e SMS göndererek başvuru yapıp, 5 dk gibi kısa bir sürede sonucu öğrenebilirsiniz.

İş Bankası Telefon Kredisi

İş Bankası ülkemizin önde gelen online alışveriş sitesi Hepsiburada ile yaptığı anlaşma ile Hepsiburada üzerinden telefon alanlara anında İş Bankası telefon kredisi imkanı sunulmaktadır. Alınan telefonun ödemeler kısmında çıkan başvuru ekranında istenilen vadelerde kredi ile ödeme seçeneği seçilerek anında telefon kredisine başvurulur. Daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Denizbank Telefon Kredisi

Denizbank önde gelen teknoloji mağaza zincirlerinden olan Mediamarkt ile yaptığı ortak çalışma ile telefondan beyaz eşyaya kadar birçok elektronik ürün alımında kredi imkanı sunmaktadır. Telefon almak için sunulan Denizbank Web Kredi başvurusu için Mediamarkt mağazalarında mağaza yetkilisi yardımıyla internet üzerinden başvuru yapılır ve kısa sürede sonuçlanarak 48 aya kadar taksit imkanı sunulmaktadır.

Diğer makalemiz olan Sıfır Faizli Kredi Veren Bankalar yazımızda, faiz uygulaması olmadan kredi veren yani helal kredi veren bankalar hakkında bilgi verilmiştir.