Cep Telefonuna Para Gönderme Nasıl Yapılır?

Cep Telefonuna Para Gönderme Nasıl Yapılır
Cep Telefonuna Para Gönderme Nasıl Yapılır

Bankalar, en çok tercih edilen ve insanların hayatını kolaylaştıran işlemelerinden olan para gönderme işlemini, gelişen teknolojiyle birlikte ileri bir seviyeye taşımış ve yanımızdan ayıramadığımız cep telefonuna para gönderme hizmetini sunmuştur. Bu hizmet ile cebe havale saati sınırlaması olmadan, nerede olursanız olun internet/mobil şube girişini yapabildiğiniz ya da daha hızlı internet sunan 4.5 G destekleyen telefonlardan veya sms ile cebe para gönderebilirsiniz.

Dijital bankacılık kanalları ve sms ile cebe havale işlemi ülkemizde birkaç banka haricinde tüm bankalar tarafından sunulmaktadır. Bunun için alıcı kişinin telefon numarası ve bazı bankalar istediği TC kimlik numarasının bilinmesi yeterlidir. Bu bilgilerle dilediğiniz kişiye anında para gönderebilirsiniz.

Cebe havale ile gelen parayı çekmesi de göndermesi kadar kolay ve hızlıdır. Paranın gönderildiği bankanın ATM’sine gidilerek kartsız işlem menüsüne giriş yapılır ve cebe havale işlem seçilir. Ardından istenen bilgiler ve gönderilen tutar girilerek para çekme işlemi tamamlanır. Cebe havale işlem limiti, hizmet veren bankalar için ortaktır ve şu şekildedir; Gönderici, bir gün içerisinde en fazla 500 TL tutarında işlem, 2 kez işlem, haftalık en fazla 4 kez ve 1.000 TL tutarında işlem,  aylık en fazla 6 kez ve 1.500 TL tutarında işlem yapabilir. Alıcı içinde aynı gönderim işlem tutarları para çekme için geçerlidir.

Cep Telefonunda para gönderme hizmeti veren bankalar yapılışı aşağıda verilmiştir.

Akbank Cebe Havale

Akbank Cepbank para gönderme işlemi için Akbank Direkt uygulamasına giriş yaptıktan sonra Para Transferleri >> Cep Telefonuna seçeneği seçilerek para gönderme işlemi yapılır. Bu işlemde müşteri kendi hesabından sisteme kayıtlı kendi numarasına para gönderme işlemi yapamazken, gönderilen para alıcı tarafından 24 saat içerisinde çekilmezse ya da para çekme sırasında 3 kez hatalı tutar veya bilgi girişi yapılırsa gönderilen tutar işlem ücreti dahil geri iade edilir.

Garanti Bankası Cepbank ile Cebe Havale

Garanti Bankası CepBank bankacılık hizmeti ile telefonunuzdan göndereceğiniz bir kısa mesajla dilediğiniz kişinin telefonuna ya da Paracard /Bonus Kontör kartına hızlı ve kolay bir şekilde para gönderebilirsiniz. Telefonun kısa mesaj kısmına alıcı Telefon Numarası ya da Paracard/Bonus Kontör Kart numarasını yazarak bir boşluk bırakıp, göndermek istediğiniz tutarı 1 TL ve katları olacak şekilde girmeniz ve 3333’e kısa mesaj göndermeniz yeterlidir. İşlem sonrasında işlemin gerçekleştiğini bildiren ve referans numarası içeren bir mesaj alırsınız. Aynı şekilde alıcıya da gönderici bilgilerinin ve para çekme şifresinin olduğu bir mesaj iletilir. Bu mesajla en yakın Garanti Bankası ATM’sinden kartsız işlem menüsü kullanılarak para çekilir.

Yapı Kredi Bankası Cebe Havale

Yapı Kredi cebe havale hizmetiyle ister banka müşterisi olsun ister olmasın kişinin sadece cep telefonu numarasına para gönderme imkanı sunulmaktadır. Cebe havale işlemi için Yapı Kredi internet/Mobil şubeye giriş yapıldıktan sonra Para Transferleri >> Cebe Havale işlemi ile istenen tutar ve alıcı telefon numarası bilgileri girilerek para gönderme gerçekleştirilir. Alıcı gelen mesaj sonrası parasını 24 saat içerisinde Yapı Kredi ATM’lerine giderek kartsız işlemler menüsünü kullanarak çekebilir. Bu süre içerisinde çekilmeyen para gönderici hesabına geri iade edilir.

İş Bankası Cebe Havale

İş Bankası cebe havale için ister banka müşterisi olsun ister olmasın kişinin telefon numarası ve T.C. Kimlik numarasıyla cep telefonuna para gönderme hizmetini sunmaktadır.  Cebe Havale için İnternet bankacılığı, İşCep uygulaması veya Paramatikler kullanılabilir. Para Aktarma/Transferi >> Havale >> Cebe Havale işlem adımları takip edilerek istenen bilgilerin ve tutarın girilmesiyle cep telefonuna para gönderilir. İş Bankası yapılan cebe hava işlemi için herhangi bir işlem ücreti tahsil etmez.

QNB Finansbank Cebe Havale

QNB Finansbank dilediğiniz kişinin iban ve hesap numarası olmadan sadece Telefon numarasına havale hizmetini sunmaktadır. Cebe Havale için bankanın cep şubesine giriş yaptıktan sonra Para transferi >> Cebe Havale işlemi ile tutar ve telefon numarası bilgileri girilerek telefona para gönderme işlemi tamamlanır. Alıcı kendisine gelen bilgi mesajından sonra 24 saat içerisinde en yakın ATM’den kartsız işlemler menüsünü kullanarak parasını çekebilir. Bu süre içerisinde çekilmeyen para gönderici hesabına işlem ücreti dahil iade edilir.

Enpara.com cebe havale işlemi içinde Finansbank işlem adımları geçerlidir. Enpara.com cebe havale işleminin farkı değinecek olursak. Masrafsız bankacılık hizmeti sunan enpara.com, cebe havale işlemi için de herhangi bir işlem ücreti almaz.

Ziraat Bankası Cebe Havale

Ziraat Bankası ister müşterisi olsun ister olmasın dilediğiniz kişinin Telefon numarası ve TC Kimlik numarası bilgileriyle cep telefonunda para gönderme imkanını sumaktadır. Cebe havale işlemi için internet/mobil şube girişi yapıldıktan sonra Para Transferleri >> Havale İşlemleri >> Cebe Havale işlem adımları ile tutar ve gerekli bilgi girişi yapılarak para gönderme tamamlanır. Gönderilen para 24 saat içerisinde çekilmezse para geri iade edilir. Alıcı parayı gelen bilgi mesajından sonra ATM’lerin kartsız işlem menüsünü kullanarak çekebilir.

Vakıfbank Cebe Havale

Vakıfbank dilediğiniz kişinin cep telefonuna para gönderme imkanını sunmaktadır. Cebe havale için bankanın internet şubesi veya mobil şubesine giriş yaparak Para Transferleri >> Havale İşlemleri >> Cebe Havale işlem adımları ve tutar bilgisi girilerek para gönderme işlemi yapılır. Gönderilen paranın ATM’den kartsız işlemler menüsü kullanılarak 24 saat içerisinde çekilmesi gerekir. Bu süre içerisinde çekilmeyen para geri iade edilir.