Citibank EFT Saatleri

Citibank EFT Saatleri
Citibank EFT Saatleri

1812 yılında New York’ta ilk işlem hayatına başlayan, ülkemizde 1975 yılında Akbank hisselerinin %20 sini alarak bankacılık hayatına girmiş olan Citibank müşterilerine kurumsal ve ticari alanlarda hizmet vermektedir. Çoğunluğu yabancı sermayeden oluşan ve dünyanın birçok ülkesinde yatırımları bulunan Citibank müşterileri memnuniyetini her zaman ön planda tutan sektörünün önemli bankaları arasındadır. Banka günümüz teknolojik yenilikleri kullanarak müşterilerinin gerçekleştirdiği finansal işlemleri daha hızı ve kolay yapmalarını sağlamıştır. Günümüzde Bankanın internet veya mobil işlem merkezlerinden her türlü bankacılık işlemlerinin yapılması sağlanmıştır.

Mobil veya internet bankacılığı üzerinden yapılan EFT işlemi hayatımızı çok kolaylaştırmış, çok zaman kaybetmeden ödemelerimizi yapabilme ve para gönderme imkânı tanımıştır. EFT işleminin iki banka arası yapılan para transfer işlemi olması sebebiyle bankalar arası kontrol ve onay aşaması sonrası transfer gerçekleşmektedir. Bu nedenle bankalar EFT işlemi için işlem saati uygulamaları mevcuttur. Buda bizlere bankaların müşterilerine sunduğu EFT saatlerini bilmemizi gerektirmektedir.

Citibank müşterileri EFT saati olarak 09:00 – 17:00 saat aralığında EFT yapabilmektedir. Banka işlem saati içerisinde gerekleştirilen EFT işlemini ortalama 10 dk içerisinde karşı hesaba transfer eder. Yoğunluk durumunda bu süre 30 dk’ ya kadar çıkabilir. İşlem saati dışında yapılan EFT işlemleri kabul edilir ancak EFT transfer tarihi olarak bir sonraki gün işleme alınır ve transfer belirtilen günde gerçekleşir. Banka sunmuş olduğu bu hizmet karşılığında transfer edilen tutarına göre değişen oranda işlem ücreti tahsil edebilmektedir. Para transferinin gerçekleşmemesi durumunda şubeler aracığı ile bildirilmesi gerekmektedir.

Bankanın hizmet verdi müşteri hizmetleri telefonu bulunmamaktadır. İşlemlerinizle ilgili şube iletişim numaralarından veya genel merkez 0212 319 45 00 numarasını arayarak yardım alabilirsiniz.