Denizbank ATM Günlük Para Çekme Limiti

Denizbank ATM Günlük Para Çekme Limiti
Denizbank ATM Günlük Para Çekme Limiti

Günümüzde değişen bankacılık anlayışıyla birlikte bankalar yatırımların değerlendirilmesinde ya da insanların ihtiyacına uygun sundukları hizmetlerle her geçen gün daha fazla hayatın içine girmektedir. Bu noktada ATM’lerden sunduğu bankacılık işlemleriyle kesintisiz hizmet vermekteler. Günümüzde ATM’ler çoğunlukla para çekme işlemi için kullanılsa da para yatırma, EFT yapma, kredi borcu ödeme, fatura ödeme, kredi başvurusu gibi birçok bankacılık işlemine de imkan vermektedir. Para çekme ile ilgili müşterilerin sıkça sorduğu soruların başında ise ATM günlük para çekme limiti gelmektedir. Yazımızda Denizbank ATM günlük para çekme limiti 2018 için nedir? Limit arttırma yapabilirler mi konularında bilgi vereceğiz.

Denizbank ATM günlük para çekme limiti denildiğinde bankacılık işlemleri için geçerli gün aralığı olan 00.00 ile 23.59 saatleri arasında ATM’lerden çekilebilecek toplam limit tutarı kastedilmektedir. İstenilirse bu bir seferde istenilirse birkaç seferde farklı ATM’lerden çekilebilir. Sonuç olarak bu limitin üzerinde para çekilemez, çekilmek istendiğinde ise yapılması gereken Denizbank ATM para çekme limiti arttırma işlemidir.

Denizbank ATM’lerinden yapılacak para çekme için geçerli olan günlük para çekme limiti Denizbank müşterileri için işlem başına 1000 TL olup günlük 1990 TL ile sınırlıdır. ATM para çekme limiti banka müşterisi olmayanlar için işlem başına 490 TL olup günlük 1990 TL ile sınırlıdır.

Hesabınızdan daha fazla para çekmek istiyorsunuz ancak belirlenen bu limit nedeniyle istediğiniz tutarı çekemiyorsunuz ve birkaç günde parça parça çekmekle uğraşmak istemiyorsanız yapılabilecek birkaç yol vardır.

Eğer vaktiniz var ve banka çalışma saatleri içerisindeyseniz bu işlemi banka şube veznelerinden yaparak istediğiniz limite kadar günlük para çekme limitine takılmadan para çekebilirsiniz. Para çekme için çalışma saatlerinden sonraya kalıyorsanız bankacılık işlemleri için gün sonu olan 23.59 dan önce o güne ait günlük limiti çekerek sonra birkaç dakika bekleyerek bir sonraki güne geçilerek diğer günün para çekme limiti çekerek bir nebze iki katı limitte para çekmiş olunur.

Ben her zaman bunlarla uğraşamam benim her zaman ihtiyacım olur diyorsanız Denizbank ATM günlük para çekme limit artırma talebinde bulunularak günlük para çekme limitinizi artırabilirsiniz. Bunun için en hızlı yöntem Denizbank telefon bankacılığı 444 0 800 veya 0850 222 0 800 numaralı telefonlardan aranarak ya da şubelerden müşteri temsilcisi yardımıyla Denizbank ATM günlük para çekme limit artırma başvurusu yapılabilir. Yapılan talep sonrası değişiklik bir iki gün içerisinde uygulanmaya başlayacaktır.

Diğer bankaların ATM para çekme limitleri için ATM Para Çekme Limiti yazımızı inceleyebilirsiniz.