Denizbank EFT Saatleri

Denizbank EFT Saatleri
Denizbank EFT Saatleri

Denizbank müşterilerine birçok bankacılık hizmetlerin şubeye gitmeden internet veya mobil uygulamalar üzerinden yapma imkanı sunmaktadır. EFT hizmeti Denizbank müşterilerinin en çok tercih ettiği bankacılık işlemidir. Gelişen teknoloji ile bankalar müşterilerine hizmet yarışına girmiş, şubeye gitmeden en iyi ve hızlı hizmeti vermektedirler.

EFT işlemi bankaların sunduğu bankacılık işlemleri arasında hayatımızı en çok kolaylaştıran hizmetlerden olmuştur. Ödemelerimizi veya para gönderimlerinin şubeye gitmeden birkaç dakika içerisinde bilgisayar, cep telefonu veya tabletler aracılığı ile gerçekleştirme imkanı sunulmuştur. Bu da gelişen teknolojinin insanlara sunduğu avantajlar dandır.

EFT işleminin farklı banka hesapları arasında yapılan bir işlem olması, bu işlem için bankaların müşterilerine işlem saati aralığı belirlemesine neden olmuştur. Bankaların müşterilerine sunduğu EFT saatleri bankaların kendi çalışma saatlerine göre farklılık gösterebilmektedir. Eğer işlem aynı banka hesapları arasında yapılan bir havale işlemi ise bankalar havale saati olarak kısıtlama getirmemişler 7/24 yapılabilmesine imkan sağlamışlardır.

Denizbank müşteri memnuniyetini düşünerek belirlediği EFT saatleri 08.30 – 17.00 saat aralığıdır. Müşterilerinin bu saat içerisinde yaptıkları EFT, işlem sonrası ortalama 10 dk içerisinde karşı hesaba para transferini sağlamaktadır. Bu saatler dışında yapılan EFT’yi işlem kaydı olarak dikkate alıp bir sonraki EFT saati başlangıcından birkaç dakika içerisine para transfer işlemini gerçekleştirir.

Yapılan EFT in 30 dk içerisinde gerçekleşmemesi durumunda EFT işlemimizde hata oluşmuş demektir. Bu durumda ilk önce yapılan EFT işlemi kontrol edilmeli eğer hatalı bir veri yok ise banka müşteri hizmetleri aranarak veya şubelerine şahsen başvurularak durumun bildirilmesi gerekir.

Denizbank müşteri hizmetleri telefonu, 444 0 800.