Denizbank Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır?

Denizbank-Kredi-Kartı-İptali-Nasıl-Yapılır

Denizbank birçok ürün ve hizmet ile finans sektöründe faaliyet göstermektedir. Bankanın en çok tercih edilen ürünlerinden biri Bonus kredi kartıdır. Denizbank Bonus kredi kartı ile fatura ödemeleri, kredi kartından EFT ve havale, kira aidatı ve acil nakit ihtiyacında nakit çekim gibi birçok bankacılık işlemleri yapılabilmektedir. Bunun yanı sıra Bonus markasının sunduğu imkan ile birçok iş yerinde avantajlı alışveriş ve taksit imkanı sunulmaktadır. Bu imkanları ile müşteriler için avantajlı bir tüketim aracı olan Denizbank Bonus kredi kartı çalınması veya kaybolması ya da bilinçsiz kullanım sonrası borç yükünün artırması neticesinde iptal edilmek durumunda kalınır. Bu durum karşısında Denizbank kredi kartı nasıl iptal edilir konusunu açıklayacağız.

Denizbank Kredi kartı iptalini işlemini iki bölümde ele alınır. Buna göre kredi kartı çalınması veya kaybolması durumunda yapılması gereken kredi kartı iptali. Diğeri ise kredi kartı kullanımının tamamen bırakılmak istendiği, kredi kartı hesabının kapatılması durumda yapılan kredi kartı iptali işlemi olan Kredi kartı Kapatma işlemidir. Bu açıklamalara göre kredi kartı iptali işlemi detayları aşağıdaki şekilde olacaktır.

Denizbank Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır?

Kullanılan Denizbank kredi kartının çalınması veya kaybolması durumunda yapılacak olan kredi kartı iptalidir. Buna göre en hızı kredi kartı iptal ettirme yöntemi Denizbank çağrı merkezi kullanımıdır. Denizbank çağrı merkezi 444 0 800 numaralı telefondan aranarak müşteri temsilcisi yardımı ile kredi kartı ettirilir. Çağrı merkezlerinde çalıntı kredi kartı, kayıp kredi kart işlemlerine öncelik verilmiştir. Böylelikle zaman kaybetmeden müşteri temsilcisine ulaşılarak Denizbank Bonus kredi kartı iptali yapılır.

Diğer yöntem ise Denizbank internet bankacılığı kullanılarak kredi kartı iptal edilmesidir. Bu işlem için bankanın internet bankacılığına giriş yapılır. İşlem menüsünden “Kredi Kartı” işlemi ve oradan “Kredi Kartı iptali” işlemi seçilerek Denizbank kredi kartı iptali yapılır.

Bu bankacılık kanalları haricinde şubeler yardımıyla da kredi kartı iptal ettirilebilir. Ancak şubelerde zaman daha uzun sürebilir.

Denizbank kredi kartı iptali işlemi ile mevcut kredi kartı geçici süreliğine kullanıma kapatılmış olur. Bu nedenle, Denizbank kredi kartı hesabına bağlı yeni kredi kartı numaralı ve CVV koduna sahip plastik kartı en kısa sürede müşterinin güncel adresinize kargo veya kurye ile gönderir.

Denizbank Kredi Kartı Kapatma Nasıl Yapılır?

Müşterinin kullandığı kartıyla ilgili ödeme problemleri veya farklı sebepler neticesinde kredi kartı iptal ettirmek istediğinde yapılacak olan işlem aslında kredi kartı kapatma işlemidir. Bu işlem için öncelikli olarak yapılması gereken hesaba ait olan tüm kredi kartı borçlarının ödenmesidir. Bu borçlar ödenirken ileriye dönük taksitli işlemlere ait borçlarında dikkate alınması uygun olur. Gözden kaçacak birkaç kuruşluk borçla ilgili dahi İleriki dönemde banka ile sıkıntı yaşanabilir.

Bu noktada, Denizbank kredi kartını kapatmak isteyen müşterinin tüm borcu tek seferde kapatabilecek mali durumu olmayabilir. Bu durum gereken tutar için ihtiyaç kredisi çekilebilir veya başka bir bankaya ait kredi kartı varsa borç bu karta transfer ettirilebilir.

Denizbank Kredi Kartı Hangi Yollarla Kapatılır

Denizbank kredi kartına ait tüm borç kapatıldıktan sonra kredi kartı kapatma veya kredi kartı iptal ettirme işlemi için önerilecek en güvenli yöntem bankanın şubelerinin kullanılmasıdır. Şubeler aracılığı ile yapılacak olan işlemde bankaya Denizbank kredi kartı iptal dilekçesi ile başvuru yapılarak kredi kartı iptal ettirilir. Dilekçe örneğine Buradan ulaşabilirsiniz.

Diğer bir yöntem ise Denizbank çağrı merkezi kullanımıdır. Bu işlemde Denizbank çağrı merkezi 444 0 800 numaralı telefondan aranarak müşteri temsilcisine ulaşılır ve kredi kartı iptal ettirme talebi oluşturulur. Bu işlem kullanılması durumunda ileriki dönemlerde ihtiyaç olma ihtimaline karşın yapılan görüşme tarih ve saatinin bir yere not edilmesi uygun olur.

Yapılan Denizbank kredi kartı iptal talebi neticesinde bankanın 7 gün içerisine işlemi yerine getirmesi gerekmektedir. İlgili süre “Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmelik” te belirtilmiştir.

Diğer bankaların kredi kartı iptali ile ilgili detaylı yazımıza Buradan ulaşabilirsiniz.