Denizbank Kredi Kartı Limit Arttırma

Denizbank Kredi Kartı Limit Arttırma
Denizbank Kredi Kartı Limit Arttırma

Denizbank Bonus kredi kartı markasıyla birçok anlaşmalı şirketten sağladığı indirimler ve bolca kredi kartı puanı kazandıran kampanyaları ile bunun yanı sıra nakit ihtiyacında nakit avans imkanı da sunmasıyla son dönemlerde tercih edilen kredi kartlarından olmuştur. Sunduğu bu güzellikleriyle belirli bir süre sonra artan ihtiyaçları karşılamada tanımlı olan kredi kartı limiti yetersiz gelir. Bu durumda kişiler kredi kartı limiti arttırma nasıl yapılır konusunda araştırmalar yapmaya başlar. Sizlere Denizbank kredi kartı limiti arttırma başvurusu için kullanılacak bankacılık yöntemleri ve nasıl yapılacağı hakkında bilgi vereceğiz.

Kredi kartı limiti arttırma isteyen Denizbank müşterileri için alternatif birkaç yol banka tarafından sunulmaktadır. Ancak, başvuru yapılmadan önce mutlaka gelir beyanı ve iş/meslek bilgilerinin güncellemesi değerlendirme açısından önemlidir. Bunun yanı sıra mevcut kredi kartı kullanım ve ödeme performansının kredi kartı limit yükseltme talebinin sonucu için etkisi göz ardı edilmemelidir.

Bu noktada son dönemlerde yaşanan kredi kartı mağduriyetlerini aza indirmek amacıyla yasal bir düzenleme getirilerek kredi kartı limiti tavan uygulaması devreye alınmıştır.  Buna göre kişinin tüm bankalardaki kredi kartı limiti gelir durumuna göre belirlenmekte ve belirlenen tavan limiti geçememektedir. Yasal uygulamada belirtilen tavan limit; ilk iki yıl aylık gelirinin 2 katı, sonraki yıllarda ise aylık gelirinin 4 katıdır.

Ödemelerini düzenli yapan Denizbank kredi kartı müşterilerinin kredi kartı limitleri ekonomik göstergeler dahlinde belirli dönemlerde değerlendirmeye alınır ve banka tarafından müşteriye limit yükseltme teklifi iletilir. Eğer müşteri gerekli ödeme koşullarını sağlamışsa limit değerlendirme talebinde bulunabilir.

Denizbank kredi kartı müşterileri limit arttırma taleplerini banka Şubeleri ya da 444 0 800 Denizbank müşteri hizmetlerini arayarak iletebilir. Bankanın yapacağı gelir ve ödeme performans değerlendirmesi neticesinde limit arttırma talebi uygun bulunursa kredi kartı limiti talep edilen limit ile güncellenecektir.