Denizbank Sim Kart Bloke Kaldırma

Denizbank Sim Kart Bloke Kaldırma
Denizbank Sim Kart Bloke Kaldırma

Operatörlerin sunduğu avantajlı kampanyalar nedeniyle sim kart değişikliği günümüzde çoğu kişi tarafından yapılmaktadır. Özelliklede daha hızlı internet bağlantısı sağlayan 4.5 G sim kart değişimi nedeniyle hemen hemen herkes sim kartlarını değiştirmek durumunda kalmıştır. Yapılan sim kart değişikliğinden sonra kullanıcıların karşılaştığı en büyük problem mobil bankacılık uygulamalarına giriş problemi olmaktadır. Karşılaşılan bu problem sim kart bloke olarak adlandırılır ve yazımızda bu problemle karşılaşanlar için Denizbank sim kart bloke kaldırma yöntemleri hakkında bilgi vereceğiz.

Sim kart bloke uygulaması banka ve telefon operatörlerinin ortak çalışmasıyla müşterilerin hesap güvenliğini sağlamak için uygulanan bir kısıtlama işlemidir. Bu uygulamaya ne kadar sim kart bloke denilse de asıl gerçekleşen olay sim kart değiştirdikten sonra mobil bankacılık uygulamasına girilememesi olayıdır. Bununda nedeni ise değişiklik yapıldıktan sonra mobil bankacılık uygulamasına giriş yapılmak istendiğinde telefona gelen tek kullanımlık şifrenin engellenerek iletilmemesi ve bu engelin kişi tarafından onay verilene kadar geçici süreliğine durdurulmasıdır.

Bu onay verme denildiğinde aklınıza uzun ve meşakkatli bir iş gelmesin. Tam tersi Denizbank’ın sunduğu sim kart bloke kaldırma yöntemleri sayesinde oldukça pratik ve kolay bir şekilde halledilebilmektedir. Gelişen teknolojiyle birlikte hayatımızı kolaylaştıran Denizbank Mobil uygulamasına giriş yapılamadığını düşünürsek bloke kaldırma işlemini yapmak gerekli ve kolay bir işlem olmaktadır.

Bu noktada sim kart değiştirdim Mobil Deniz uygulamasına giremiyorum diyenler için bankanın sunduğu birkaç pratik yolla problemin çözümünü sağlanmaktadır. Burada sunulan Sim kart bloke kaldırma yöntemleri aşağıdaki şekildedir.

Sim kart değiştirdikten sonra tek kullanımlık şifre gelmiyorsa tercih edilebilecek ilk yöntem Denizbank ATM’lerinden sim kart bloke kaldırma işlemidir. Bu işlemde ATM’lerden vereceğiniz onay ile tek kullanımlık şifre tekrardan yeni sim kartınıza iletilmeye başlanacaktır Denizbank sim kart bloke kaldırma işlemi tamamlanmış olacaktır.

Tercih edilebilecek diğer yöntem ise Denizbank şubelerinden şahsen başvuru ile sim kart değişikliği bildirimidir. Bu tercihte şubelerden banka sim kart bloke kaldırma dilekçesi doldurularak tekrardan tek kullanımlık şifre mesajı alınmaya başlanır.

Burada şu uyarıyı da yapmakta fayda var. Denizbank bu kanallar haricinde sim kart bloke kaldırma işlemi yapmamaktadır. Bu nedenle sizden SMS, e-posta veya telefonla bilgileriniz istendiğinde kesinlikle paylaşmayın ve itibar etmeyin.