En Kolay Kredi Veren Bankalar ve Başvuru Yolları

En Kolay Kredi Veren Bankalar ve Başvuru Yolları
En Kolay Kredi Veren Bankalar ve Başvuru Yolları

Acil bir durumla karşılaştık ve nakit paraya ihtiyacımız oldu. Eşten dosttan araştırdık parayı bulamadık ve kredi almaya karar verdik. Bu durumda öncelikli olarak, kredi başvurusu yapmadan banka faiz oranlarını araştırmaya başlarız. Uygun faizle kredi veren bankayı bulduk.  Peki, bu bizim için yeterli mi olacak? Nakit paraya acil ihtiyacımız var ve çok fazla zamanımız yok. Bu noktada, en hızlı ve en kolay kredi veren bankalar tercihimiz olacaktır.

Gelişen teknolojiyi doğru kullanan bankalar, şubelerden yapılan geleneksel bankacılık işlemlerinden dijital bankacılık işlemlerine geçerek müşterilerine zaman sınırlaması olmadan daha hızlı bankacılık hizmeti sağlarken, kendileri de tasarruf etmişlerdir. Bu durum kredi başvurusu için de geçerli olup bazı bankalar tarafından acil kredi ihtiyacı olanlar için dijital bankacılık platformları üzerinden anında kredi adı altında hızlı ve kolay kredi başvuru olanağı tanınmıştır.

Anında kredi başvuru değerlendirilirken kişinin bankacılık işlemlerinde gösterdiği ödeme ve işlem performansını, yani kişinin risk grubunu gösteren kredi notunu (findeks notu) dikkate alarak değerlendirme yapılır. Eğer, kredi notu orta ve üzeri bir puanda ise uygu faizler ile kredi onayını verilir. Kredi notu iyi bir puanda değilse puan durumuna göre ek belgeler isteyerek kredi onayını verilebilir. Bu nedenle önceden kredi notu sorgulama yapmanız ve kredi notu durumunuza göre başvuru yapmanız zaman kaybetmemeniz için uygun olur.

Kredi onayı için gerekli puana sahipseniz ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz hızlı ve kolay kredi veren bankalar dönemsel olarak değişiklik gösterebilir. Bunu bankaların sayfasından takip edebilirsiniz. 2018 yılı için en kolay kredi veren bankaları bahsedecek olursak aşağıdaki şekildedir.

QNB Finansbank

QNB Finansbank’ın dijital bankacılık ürünü ola enpara.com birçok bankacılık hizmetinde sağladığı avantajlar ile tüketicilerin tercihi olmaktadır. İster banka müşterisi olun ister olmayın avantajlı faizleri ile hızlı ve kolay kredi başvurusu ile de ön plana çıkmaktadır. 48 aya ve 50.000 TL’ye kadar anında masrafsız kredi başvuru yapılabilir.

Başvuru için enpara.com resmi internet sitesine giriş yapıldıktan sonra “Ürünler >> İhtiyaç kredisi” işlem adımları takip edilerek başvuru ekranına ulaşılır. Buradan tercih edilen vade ve tutarda kredi başvurusu yapılır.

İş Bankası

Acil nakit ihtiyacı olanlar için en kolay kredi başvurusu imkanı sunan İş Bankası, internet ve ya İşCep üzerinden yapılacak başvurular için 48 ay ve 30.000 TL’ ye kadar anında kredi desteği sağlamaktadır. Kredi başvurusu için banka müşterisi ve dijital bankacılık kullanıcısı olunmalıdır. İnternet şubesi veya İşCep girişi yapıldıktan sonra Anında Kredi Başvuru adımı seçilerek kredi başvurusu yapılır.

Aktifbank

N Kolay kredi ürünü ile Aktifbank kısa bir form doldurarak anında kredi başvurusu ile 30.000 TL ve 48 aya kadar vadede kredi olanağı sunmaktadır. Kredi başvurusunu ister müşterisi olun ister olmayın nkolaykredi.com adresine girerek hızlı ve kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Denizbank

Tüm ihtiyaçlar için en kolay kredi veren bankalardan bir diğeri Cebimde kredi ile Denizbank’tır.  Cep telefonundan SMS ile kredi başvurusuna 48 ay vade ile 55.000 TL’ye kadar kredi vermektedir. Kredi başvurusu için banka müşterisi olmak gerekmez. Yapmanız gereken sadece KREDİM yazıp T.C. kimlik numarasıyla 3280 mesaj göndermektir. 5 dakika içerisinde kredi sonucu ve kullanabileceğiniz kredi tutarı cebinize gelir.

Akbank

Akbank kredi ihtiyacı olan kendi müşterisi osun olmasın herkese Akbank Direkt kredi ile en kolay kredi veren bankalardandır. 48 ay ve 30.000 TL’ te kadar Akbank internet sitesi üzerinden başvuru yapılır. Kredi başvurusu olumlu sonuçlanması sonrası banka müşterilerine parası hesabına yatırılırken, banka müşterisi olmayanların TC kimlik belgeleriyle bankaya başvurmaları gerekir.

Türkiye Ekonomi Bankası (TEB)

TEB kredi ihtiyacı olanlara CepteTEB ve TEB Pratik kredi ile en kolay kredi veren bankalardandır. CepteTEB kredisi ile banka müşterilerine 48 ay ve 30.000 TL’ye kadar kredi imkanı sunmaktadır. TEB Pratik kredi ile, 12.500 TL’ye kadar banka müşterisi olunsun ya da olunmasın kredi imkanı sunmaktadır. TEB Pratik kredi için, 4466 ya SMS ile kredi başvurusu yapılır.

Odeabank

Nakit Hazır kredi ile Odeabank 48 ay ve 35.000 TL kredi imkanıyla en kolay kredi veren bankalardandır. Kredi başvurusu için bankanın resmi internet sitesi ve sms ile kredi başvurusu imkanı sağlanmaktadır. SMS ile kredi başvurusunda “Nakit” bir boşluk TC kimlik numarası 8444’ e kısa mesaj gönderilir. İnternet üzerinden başvuruda resmi internet sitesine giriş yapıldıktan sonra bireysel krediler ve başvurular işlem adımlarından sonra Nakit Hazır kredi işlemi yapılarak başvuru gerçekleştirilir.

ING Bank

Kredi ihtiyacı olanlara kefilsiz ve anında kredi imkanı ile ING Bank en kolay ihtiyaç kredisi veren bankalardandır. 48 aya ve 50.000 TL’ye kadar kredi notuna bağlı değişen tutarlarda ve faizlerde kredi imkanı sunmaktadır. kredi başvurusu için ister banka müşterisi olun ister olmayın anında internet sitesi üzerinden başvuru yapabilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası

Yapı Kredi Bankası, nakit ihtiyacı olan müşterileri için şubeye gitmeden internet veya mobil şube üzerinde anında kredi başvurusu imkanı ile en kolay kredi veren bankalardandır.  Hafta sonu da dahil her gün dijital bankacılık kanalları üzerinden yapılacak başvuru ile 25.000 TL ve 48 aya kadar vadelerde kredi anında hesabınıza yatırılır. Kredi tutarı ve faiz kredi notuna göre belirlenmektedir.

Sonuç olarak belirtmek gerekirse, bankalar ister en kolay kredi versin ister en zor kredi versin değişmeyen tek şey bu kredinin bir şekilde geri ödenmek zorunda olduğudur. Bu nedenle size en uygun faiz ve vadelerde krediyi tercih etmek en doğrusudur.