Enpara EFT Sorgulama Nasıl Yapılır?

Enpara EFT Sorgulama Nasıl Yapılır?
Enpara EFT Sorgulama Nasıl Yapılır?

Enpara, şubesiz bankacılık işlemlerini tercih eden müşteriler için sunulmuş bir QNB Finansbank ürünüdür. Şubesiz bankacılık kullanımını avantaja çeviren enpara, müşterilere masrafsız EFT yapma imkanı verir. Ancak eft ile gönderilen paranın aynı gün hesaba geçmesi için eft saati içerisinde yapılması gerekir. Bu nedenle gönderilen eft’nin ne durumda olduğu ya da alıcı kişi eft’yi takip etmek isteyebilir. Bu noktada enpara eft sorgulama işlemi müşterilerin yardımına yetişmektedir.

Enpara eft işlemiyle farklı bir banka hesabına masraf ödemeden para gönderebilirsiniz. Bu bankacılık işlemleri yapan kişiler için cezbedici bir avantajdır. Bu nedenle birçok kişi enpara ile işlem yapmayı tercih etmektedir. Her ne kadar avantajlıda olsa yapılan eft’nin aynı gün karşı banka hesabına geçmesini istiyorsa para transfer işleminin enpara eft saatleri içerisinde yapılması gerekir. Eğer eft, eft saatleri içerisinde yapılmazsa işlem eft talimatı olarak dikkate alınır ve bir sonraki eft saatinde hesapta yeterli tutarın olması durumunda işleme alınır. Bu aşamada yapılan eft’nin ne durumda olduğunu öğrenmek için eft sorgulama işlemi yapmayı uygun olur.

Bu noktada eft sorgulama yapmak isteyen kişinin öncelikli olarak enpara eft sorgu numarasını biliyor olması gerekir. Bu nedir, nerede yazar ve nasıl öğrenilir diye düşünüyorsanız. EFT sorgu numarası işlem sonrası verilen dekont üzerinde belirtilmektedir. Eğer işlem sonrası dekont almadıysanız bunu öğrenmek için kullanılacak tek yöntem enpara internet şubesi ya da mobil şubeye giriş yaptıktan sonra hesap hareketleri menüsünde hareketin yanında yer alan dekontu göster seçeneği seçilerek dekonta ulaşılır. Görüntülenen dekontun alt kısmında sorgu numarası verilmektedir.

EFT sorgu numarası alındıktan sonra enpara müşteri hizmetleri 0850 222 3663 numaralı telefondan aranarak bankacılık işlemleri, para transfer işlemi oradan da eft işlemleri kısmında enpara eft sorgulama yapılır. Bu işlem haricinde eğer eft işlemini gerçekleştireli birkaç dakika olduysa ve para karşı hesaba geçmediyse enpara internet şubesinden para transfer işlemleri kısmında işlemi eft talimatı olarak görünecektir. Ancak bu noktada en net sorgulama işlemi telefon bankacılığı ile sorgulamadır.

Bir önceki makalemiz olan Ziraat Bankası IBAN Sorgulama yazımızda, Ziraat Bankası iban sorgulama yöntemleri ve iban oluşturma hakkında bilgi verilmiştir.