Kredi ve Bankacılık İşlemleri

Garanti Bankası ATM Günlük Para Çekme Limiti

01.04.2018
Garanti Bankası ATM Günlük Para Çekme Limiti

Günümüzde bankacılık işlemleri ne kadar dijital bankacılık kanallarına kaysa da halen para çekme ve para yatırma işlemleri için ATM’ leri kullanırız. Her alışveriş merkezinde ve sokakta bulunan ATM’ler 7/24 verdiği hizmet ile para çekme ve para yatırmanın haricinde kredi ve kredi kartı borcu ödeme, yatırım hesabına para yatırma, EFT ve havale işlemleri başta olmak üzere birçok bankacılık işlemine imkan vermektedir. Ancak, bankada ne kadar paranız olursa olsun çekebileceğiniz tutar sınırlıdır. Bu noktada Garanti Bankası ATM günlük para çekme limiti 2018 işlem yapacaklar için bilinmesi gereken bir bilgi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Garanti Bankası ATM Günlük Para Çekme Limiti 2018

Garanti Bankası bankacılık işlemleri için geçerli günlü işlem saatleri gece 00.00 ile 23.59 arasıdır. Bu saatler arasında Garanti Paracard günlük para çekme limiti kadar para çekilmesine imkan tanınmaktadır. 2018 yılı için Garanti Bankası günlük para çekme limiti, Paracard sahibi müşterilerin Bankamatikten nakit çekebilecekleri limitin yanı sıra, kredi kartı nakit avans çekme, cebe havale işlemleri ve kartsız para çekme için de geçerli olan işlem limittir. Garanti Bankası bankamatiklerin kapasitesine göre banka tarafından dönem koşullarına göre belirlenir.

Buna göre belirlenmiş olan Garanti Bankası ATM günlük para çekme limiti 2.000 TL ile sınırlandırılmıştır. Kredi kartı nakit avans çekme durumunda ise para çekme limiti 6.000 TL dir. Peki, bu limit yetersiz geldi ve daha fazla para çekmek gerekiyorsa Garanti Bankası günlük para çekme limiti nasıl arttırılır veya ATM’den fazla para nasıl çekilir?

Bu konuda Garanti Bankası ATM para ekme limiti arttırma için ek olarak çekilmek istenen limite bağlı olarak değişen tutarda komisyon alarak para çekilmesine imkan vermektedir. Bu komisyon tutara göre 10 ile 15 TL arasında değişmektedir. Bu limitte sınırlı olması nedeniyle ihtiyaca cevap vermeyebilir. Bu noktada müşteriler gece işlem saatinin bitmesinden birkaç dakika önce günlük limit kadar çekip gün atlatarak kalan diğer günün limitini de çekerek para çekme limiti arttırma yapmaktadır.

Diğer bankaların ATM günlük para çekme limitlerini öğrenmek için ATM Para Çekme Limiti yazımızı inceleyebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar
  1. mehmet alvan dedi ki:

    benim garanti banka kartında 2000limit ama kullanamıyorum yardımcı olurmusunuz