Garanti Bankası ATM Para Yatırma Nasıl Yapılır?

Garanti Bankası ATM Para Yatırma Nasıl Yapılır?
Garanti Bankası ATM Para Yatırma Nasıl Yapılır?

Ülkemizde en fazla müşteriye sahip bankalarından olan Garanti Bankası, müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek için en geniş Bankamatik ağına sahip bankalarındandır. Günümüzde Garanti Bankası Paramatiklerden birçok bankacılık işlemi 7/24 hızlı ve kolay bir şekilde yapılır.  Para çekme ve para yatırma ise ATM’lerden en çok yapılan ilk iki işlemdir. Yazımızda sizlere Garanti Banası ATM para yatırma nasıl yapılır, para yatırma limiti, kartlı ve kartsız para yatırma işlem adımları hakkında bilgi vereceğiz.

Garanti Bankası ATM Para Yatırma Limiti

Her bankanın ATM’lerden yapılan para yatırma işlemleri için üst limitleri bulunmaktadır. Belirlenmiş olan bu limit aynı gün içerisinde geçerli olup bu limitten daha fazla tutarda işlem yapılmasına otomatik olarak izin verilmez. Kredi kartı borcu ödeme, kartlı para yatırma ve kartsız para yatırma işlemleri için geçerli olan Garanti Bankası ATM para yatırma limiti 12.000TL olarak belirlenmiştir. Sadece kağıt banknotların kullanıldığı para yatırma işleminde bir seferde azami 30 banknot yatırılabilir. Bu işleme üst limit olan 12.000 TL’yi tamamlayana kadar devam edebilir.

Garanti Bankası para yatırma limiti yeterli gelmeyen ve bu limite takılanlar limit artırma yöntemleri arayabilirler. Şuan için belirlenen para yatırma limitini resmi olarak arttırma yöntemi yoktur. Çoğu insan tarafından tercih edilen kişisel yol ise; hesap kapanış zamanı olan 24.00’dan önce o günün tutarını yatırmak ve 24.00’dan sonra diğer günün işlem limitini yatırmaktır.

Garanti Bankası ATM Para Yatırma Adımları

Garanti Bankası gelişen teknolojiye ayak uydurarak her geçen gün yeni kolaylıkları müşterilerine sunmaktadır. Bunların son örneği ise Garanti Bankası kartsız işlemlerdir. Banka kartı ya da kredi kartı yanınızda olsun olmasın kart kullanmadan rahatlıkla ATM’lerden birçok bankacılık işlemi yapabilirsiniz. Bu nedenle Garanti Banası ATM Para yatırma adımlarını kartsız para yatırma ve kartlı para yatırma adımları olarak iki başlıkta vereceğiz.

Kartlı Para Yatırma Adımları

 1. Banka Kartı ATM kart haznesine takılır
 2. Kart şifresi girilir
 3. Giriş tuşuna basılır
 4. Para yatırma işlemi seçilir
 5. Kendi hesabına / Başka hesaba işlem tipinden “Kendi Hesabına” işlemi seçilir.
 6. Tutar girilir
 7. Girilen tutar açılan para yatırma haznesine konur
 8. Para sayımı gerçekleşir ve işlem bilgi ekranı çıkar
 9. Para Ekleme / Onay seçiminden “Onay” seçilerek işlem tamamlanır.

Kartsız Para Yatırma Adımları

 1. ATM Giriş tuşuna basılarak kartsız işlemler menüsüne girilir
 2. Para yatırma işlemi seçilir
 3. Kart numarasıyla / Hesap numarasıyla işlem tipinden biri seçilir
 4. Kart numarası ya da hesap numarası bilgisi ve yatırılan Tutar girilir
 5. Girilen tutar açılan para yatırma haznesine konur
 6. Para ayma işlemi sonrası bilgi ekranı çıkar
 7. Çıkan bilgiler doğru ise ve para ekleme yapılmayacaksa “Onay” seçim yapılır, işlem tamamlanır.

Verdiğimiz bu iki işlemde adımlar işleyişin doğru ilerlemesi üzerine verilmiştir. Bazen yatırılan paranın sayma işleminde bazı banknotlar ATM tarafından tanınmaz ve geri iade edilir. Bu durumda işlem bilgi adımında para ekleme işlemi seçilerek iade edilen banknot değiştirilerek para ekleme yapılabilir, ya da ekleme yapmak istemiyorsanız “Onay” seçimi yaparak girdiğiniz tutardan eksik para yatırma yapabilirsiniz.