Kredi ve Bankacılık İşlemleri

Garanti Bankası Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır?

22.05.2017
Garanti Bankası Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır?

Garanti Bankası bankacılık hizmetleri ve tüketicilere sunduğu ürünleri ile finans sektörünün lider bankaları arasındadır. Bu özelliği Garanti Bankasını birçok uluslararası ödeme sistemi ve tüketici tarafından tercih edilir yapmıştır. Garanti Bankası kredi kartları özellikle de Garanti Bankası bünyesinde hizmet veren Bonus kredi kartı tüketiciler tarafından en çok tercih edilen kredi kartıdır. Bonus kredi kartını en çok tercih edilen yapan ise ülke genelinde birçok yerde geçerli olması ve sunduğu taksit, puan gibi avantajlarıdır. Sunduğu hizmet ile birçok müşterinin beğenisini kazanırken memnun olmayan müşterilerde mevcuttur. Banka müşterilerinin şikayetleri genelde kredi kartı aidatlarından olmaktadır. Bu nedenden dolayı veya günümüzde kredi kartı kullanıcılarını hedef almış olan dolandırıcılık olayı nedeniyle kredi kartı iptali yapması gereken banka müşterileri için Garanti Bankası kredi kartı iptali nasıl yapılır konusunu açıklayacağız.

Buna göre Garanti Bankası Bonus Kredi kartı iptalini iki durumda incelenmelidir. Kredi kartı çalınması veya kaybolması durumunda yapılacak olan Garanti Bankası kredi kartı iptali. Diğeri ise, bankanın tahsil ettiği kredi kartı aidatı veya bilinçsiz kullanım neticesinde artan borç yükü sebebiyle kredi kartı kullanımının tamamen bırakılması, yani Bonus kredi kartı hesabının kapatılması için yapılması gereken Garanti Bankası Kredi Kartı Kapatma işlemidir.

Garanti Bankası Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır?

Kullanılan mevcut Garanti Bankası kredi kartının veya Bonus Kredi kartının çalınması veya kaybolması durumunda müşterinin kedi kartından istemeyen bir kulanım olmadan önce durumu fark eder etmez hızlı bir şekilde kredi kartı iptali yapması gerekmektedir. Bu iptal işlemi iki şekilde yapılabilir.

Bu durumda kredi kartı iptal işlemi için en hızlı yöntem Garanti Bankası çağrı merkezi 444 0 333 numaralı telefondan aranarak müşteri temsilcisi aracılığı ile iptal işleminin yapılmasıdır. İstenmeye bu durum karşısında müşterilerin daha fazla mağdur olmaması için çağrı merkezinde kredi kartı iptal işlemine öncelikli verilmiştir. Birkaç saniyede müşteri temsilcisine ulaşılmaktadır. Böylelikle Garanti Bankası müşteri temsilcisi hızlı bir şekilde kredi kartı iptalini gerçekleştirir.

Diğer bir yöntem ise, gelişen teknolojiyle kullanılmaya başlanmış ve her geçen gün kullanımı artan Garanti Bankası internet şubesi veya mobil bankacılık uygulamasıdır. Bu yöntemde tercih edilen dijital bankacılık kanalına giriş yapılır. Ekrana gelen işlem menülerinden “Kredi Kartı” menüsüne oradan “Kredi Kartı iptali” seçeneği seçilerek ilgili Garanti Bankası kredi kartı iptali veya Bonus kredi kartı iptali yapılır.

Tercih edilen kullanılan yöntemlerin her ikisi de çalınan veya kaybolan kredi kartının geçici süre ile kullanıma kapatılması işlemidir. Garanti Bankası kredi kartı hesabınız kapatılmamaktadır. Bu nedenle, en kısa sürede yeni kredi kartı numarası ve CVV kodu basılı olan plastik kartı müşterinin güncel adresine kargo veya kurye ile gönderecektir. Garanti Bankası kredi kartını veya Bonus Kredi kartını kullanmak istemeyen müşterinin kredi kartı kapatma işlemi yapması gerekmektedir.

Garanti Bankası Kredi Kartı Kapatma Nasıl Yapılır?

Kullanılan Garanti Bankası kredi kartı bir daha hiç kullanılmamak üzere iptal edilmek istendiği durumlarda kredi kartı kapatma işlemi yapılmalıdır. Bunun için, Garanti Bankası kredi Kartınızı hiç kullanmamak üzere kapatmak istediğinizde ileriki yıllarda banka ile kart ücreti veya buna benzer sıkıntılarla karşılaşmamak için kartınıza ait olan tüm borçların ödenmesi gerekmektedir. Bu borçlar kapatılırken ileriye dönük taksitli işlemlere ait borçlarında hesaplanarak ödemesi ileride Garanti Bankası ile sıkıntı yaşanmasının önüne geçecektir. Önemsenmeyen birkaç kuruş borç için dahi banka ile sıkıntı yaşanabilir.

Bu noktada, Garanti Bankası kredi kartını kapatmak isteyen müşterinin tüm borcu tek seferde kapatabilecek maddi durumu olmayabilir. Böyle bir durumda, ödenmesi gereken tutar için tüketici kredisi çekilebilir veya kullanılan başka bir kredi kartı varsa borç bu karta transfer edilebilir.

Garanti Bankası Kredi Kartı Hangi Yollarla Kapatılır

Garanti Bankası kredi kartı kapatma işlemi bankanın şubeleri veya Çağrı merkezi aracılığı ile yapılabilir. Kredi kartı kapatma işlemi için en güvenli ve hızlı yöntem kredi kartı kapatma dilekçesi ile banka şubesine şahsen başvuru yapılmasıdır. Bununla uğraşmak istemeyen müşteriler çağrı merkezi aracılığı ile müşteri temsilcisinin yönlendirmesiyle kredi kartı kapatılabilir. Ancak, telefon bankacılığı kullanılması durumunda, ileride ihtiyaç olma ihtimaline karşın yapılan görüşmenin tarih ve saatin bir yere not edilmesi önerilmektedir.

Garanti Bankası Kredi Kartı İptal Dilekçesi.

Garanti Bankası kredi kartı kapatma işlemi için en uygun yöntem kredi kartı kapatma dilekçesi ile banka şubelerine başvurulmasıdır. Bu işlem sonrası yasal düzenleme gereği bankanın kredi kartını 7 gün içerisinde kullanıma kapatması gerekmektedir. Kredi kartı kapatma için kullanılması gereken kredi kartı iptal dilekçesi örneğine Buradan ulaşabilirsiniz.

Diğer bankaların kredi kartı iptali ile ilgili detaylı yazımıza Buradan ulaşabilirsiniz.

Yorumlar
 1. Sara arabikatibi dedi ki:

  Ben kredi kart başvurdum ama hemen iptal etmek istiyorum daha hiç ama hiç kulanmadim

  1. finans dedi ki:

   Merhaba,
   Kredi kartını kullansanız da kullanmasanız da siz iptal ettirmedikçe aktif kalacaktır. Bu nedenle yazımızda belirttiğimiz kredi kartı kapatma işlemini uygulayarak kredi kartınız gerekir.

   1. Vural yalcin dedi ki:

    Bende kredi karti basvurdum ama kart elime gelmden iptailini yapabiliyor muyum yanliskla basvurda bulundum

    1. finans dedi ki:

     Başvurunuz onaylandıysa artık bankada bir kredi kartı hesabınız açılmış demektir. Müşteri hizmetlerini veya diğer kanalları kullanarak Kredi kartı kapatma yapmalısınız.

 2. Vural yalcim dedi ki:

  Merhaba ben kredi karti basvurdum ama iptal etmek istiyorum bunu hemen yapa bilir miyim kart geldikten sonra yoksa beklemem gerekirmi elime ulasmadi kart daha ama iptalini istiyorum

 3. esat dedi ki:

  Benm kredi kartım vardı kapatırdım son ödmesi önümüz deki ay 50 tl tüm borçları kapatırdım aynı kartı kulana bilirmiyim geri açtırma oluyormu