Garanti Bankası Cepbank Para Gönderme ve Çekme

Garanti Bankası Cepbank Para Gönderme ve Çekme
Garanti Bankası Cepbank Para Gönderme ve Çekme

Günümüzde değişen yaşam şartları ve imkanlar neticesinde insanlar çok daha aktif bir hayat yaşamaktadır. Bu yaşam tarzı ne kadar hoş ve güzel olsa da bazen istenmeyen durumlarla karşılaşılır ve nakit ihtiyacımız olabilir. Özellikle de gençler bunu çok daha iyi bilirler ki hiç beklenmedik yerde nakit paraya ihtiyaçları olabilir. Bu durumda hemen en yakınlarımızı arar ve para isteriz. Parayı bulduk ancak bunu gidip elden alamayacağımıza göre nasıl alabiliriz? Bu durumda Garanti Bankası Cepbank hizmeti devreye giriyor. Bu uygulama ile cebe gönderilen para Garanti Bankası paramatikten hızlı bir şekilde çekilebilir.

Garanti Bankası Cepbank para gönderme işlemi genel anlamda bir para gönderme işlemi olsa da havale veya EFT işlemi olarak dikkate alınmaz. Bu nedenle herhangi bir hesap numarasına veya IBAN numarası bilinmesine gerek yoktur. Bu uygulamadan yararlanabilmek için Garanti Bankası Cepbank  kullanıcı tanımlamasının yapılmış olması yeterlidir. Bu uygulamayı kullanmak istiyorsunuz, bu durumda internet bankacılığı veya Paramatiklerden Garanti Bankası Cepbank kullanıcı tanımlama işlemini yapabilirsiniz.

Garanti Bankası Cepbank tanımlama işlemi internet bankacılığı kullanılarak yapılacak ise,

 • İnternet şubesi giriş yapılır
 • İşlem menüsünden Başvuru menüsünde yer alan Cepbank işlemi seçilir.
 • Cepbank başvuru işlemi seçilir
 • Cepbank işlemlerde kullanılacak telefon numarası belirlenir
 • İşlemlerde kullanılacak hesap, işlem üst limiti ve Cepbank şifresi belirlenir.

Garanti Bankası Cepbank tanımlama işlemi paramatik kullanılarak yapılacak ise,

 • Paramatik işlem menüsüne girilir
 • Cepbank başvuru işlemine girilir
 • Kullanılacak telefon numarası belirlenir
 • İşlem yapılacak hesap, üst limit ve şifre belirlenerek Cepbank başvuru işlemi tamamlanır.

Garanti Bankası Cepbank başvuru işlemini yukarıda belirttiğimiz adımları uygulayarak yaptınız, bundan sonra tanımlı olan cep telefonunuzu kullanarak rahatlıkla bankacılık işlemi yapabilirsiniz. Bunun için hangi operatörde hattınızın olduğu önemli değildir. Önemli olan Garanti Bankası Cepbank tanımlamanızın olmasıdır bunu da zaten tanımladınız. Bu durumda cebe para gönderme işlemi nasıl yapılacağına geçebiliriz. Garanti Bankası Cepbank para gönderme işlemi internet bankacılığı veya SMS (kısa mesaj)  aracılığı ile yapılabilir.

Garanti Bankası Cepbank SMS ile para gönderme işlemi için yapılması gerekenler.

 1. Cepbank kayıtlı telefonunuzun kısa mesaj kısmına gönderilecek kişinin telefon numarası ya da hesap numarasını/kart numarası yazılarak bir boşluk bırakılır,
 2. Tutarı 1 TL ve katları olacak şekilde rakamla yazılarak boşluk bırakılır, tutar küsuratlı girilmemelidir.
 3. Cepbank şifresi yazılarak 3333 ‘ kısa mesaj (SMS) gönderilir.
 4. SMS gönderildikten sonra 3333’ten işlemin gerçekleştiğini bildiren ve işlem referans numarasını içeren bir mesaj alınır.
 5. Para gönderilen kişiye Garanti Bankası tarafından gönderen bilgisi ile parayı çekmek için kullanılacak şifreyi içeren bir bilgilendirme mesajı (SMS) iletilir.
 6. Gönderilen paranın 7 gün içerisinde çekilmesi gerekir.

Garanti Bankası Cepbank İnternet bankacılığından para gönderme işlemi için, işlemler menüsünden Cepbank para gönderme işleminden ilgili kişinin telefon numarası ve gönderilecek tutar girilerek cebe para gönderme işlemi kolaylıkla yapılır. Cebe para göndermek için bu yöntemlerden herhangi biri kullanılabilir. Sonrasında yapılması gereken ise bilgilendirme mesajı ulaştıktan sonra 7 gün içerisinde parayı en yakın Garanti Bankası paramatikten çekmektir. Bunun için ise, aşağıda verilen Cepbank kartsız para çekme adımlarını uygulamak yeterlidir.

 1. En yakın ATM’ye gidilir
 2. Giriş tuşuna basılarak kartsız işlem ana menüsüne girilir.
 3. Cepbank para çekme işlemi seçilir
 4. Gönderenin cep telefonu bilgisi, alıcı cep telefonu bilgisi, gönderilen tutar (gönderenden öğrenilmeli) ve kısa mesaj ile gönderilen güvenlik şifresi girişi yapılarak para çekme işlemi tamamlanır.

Cebe para gönderme işlemini yaptınız sonrasında oldu ki para gönderme işleminden vazgeçtiniz. Bu durumda Garanti Bankası Cepbank para gönderme iptal işlemi yapılması gerekir. Cebe para gönderme işleminde olduğu gibi internet bankacılığı ya da SMS gönderilerek yapılabilecek bir işlemdir. Burada internet bankacılığı tercih edilirse işlemlerden Cepbank işlemlerine girilerek iptal işlemi yapılabilir. SMS ile iptal işleminde ise “İPTAL“ yazılarak 3333’e kısa mesaj (SMS) gönderilerek işlem gerçekleştirilir.

Bir önceki makalemiz olan Yapı Kredi Bankası Kartsız Para Çekme yazımızda, ATM’den kartsız para çekme işlemi için yapılması gerekenler hakkında bilgi verilmiştir.