Garanti Bankası EFT Saatleri

Garanti Bankası EFT Saatleri
Garanti Bankası EFT Saatleri

EFT ile para transferi günümüzde parasını bankalar üzerinde işleten müşteriler için en çok kullanılan bankacılık işlemlerindendir. Garanti bankası ülkemizin önemli sermayeye sahip özel bankaları arasında yer almaktadır. Bu gücünü müşteri memnuniyeti üzerine kurmuş olan banka müşterilerine birçok kanaldan hizmet vermeyi sağlamıştır. Garanti bankası EFT işlem hacmindeki artış nedeniyle birçok banka gibi oda EFT saatlerinde değişikliğe gitmiştir. Garanti bankası EFT saatlerini uzatarak müşterilerine daha uzun zaman aralığında EFT yapabilme imkanı tanımış olmuştur. Bankalar yaptıkları EFT işlemi için müşterinin kullandığı bankacılık kanalına göre değişiklik gösteren işlem ücreti tahsis etmektedirler. Müşterilerin işlem öncesi EFT ücretlerini öğrenerek hangi kanalla işlemi gerçekleştireceğini belirlemesi EFT işleminin daha sağlıklı yapılmasını sağlayacaktır.

Garanti bankası müşterileri sahip oldukları hesaplarından başka bir banka hesabına para aktarabilmek için bankanın sunduğu EFT işleminden yararlanabilirler. Garanti bankası bu hizmeti müşterilerine şube, ATM, İnternet bankacılığı, Mobil bankacılık ve Telefon bankacılığı kanalları aracılığı ile gerçekleştirmeye imkan tanımaktadır. Garanti bankası müşterilerinin unutmaması gereken EFT işlemi için EFT saat aralığının olduğudur. Garanti Bankasının müşterileri için belirlediği Garanti Bankası EFT saatleri 09:00 – 17:15 saat aralığıdır.

Garanti bankası bu saatler içerisinde yapılan para transferini aynı gün gerçekleştirmekte, transfer edilen para karşı hesaba geçmektedir. EFT saatleri dışında yapılan EFT işlemi banka veri tabanına kayıt olarak alınmakta ve bir sonraki EFT saatleri içerisinde transfer işlemi gerçekleşmektedir. EFT işlemi ortalama 10 dk sürmektedir. Yoğunluğun çok olması durumunda belirtilen bekleme süresi 30 dk dır. EFT işlemi bu süre içerisinde gerçekleşmemesi durumunda yapılan EFT işleminde girilen verilerin kontrol edilmesi eğer bir eksik yok ise şubeler veya müşteri hizmetleri aracılığı ile durumun bildirip EFT işlemini gerçekleştirebilirler.

Garanti Bankası müşteri hizmetleri, 444 0 333.