Garanti Bankası EFT Ücreti

Garanti-Bankası-EFT-Ücreti
Garanti-Bankası-EFT-Ücreti

Garanti Bankası diğer özel ve kamu bankaları gibi müşterilerine hizmet verdiği bankacılık kanalları üzerinden başka banka hesaplarına EFT yapabilme imkanını sunmaktadır. Bankalar arası para transfer işlemi olan EFT işlemi için Garanti Bankası diğer bütün kamu ve özel bankalar gibi müşterilerine verdiği hizmet karşılığında EFT ücreti tahsil etmektedir.

Garanti Bankası müşterileri EFT saatleri içerisinde, Garanti Bankası şubeleri, Garanti Bankası ATM’ leri, Garanti Bankası İnternet Bankacılığı, Garanti Bankası Mobil Bankacılık veya Garanti Bankası Çağrı Merkezi aracılığı ile EFT limiti esas alınarak EFT yapabilirler. Garanti Bankası EFT ücretleri bankacılık kanallarına göre değişiklik göstermektedir. İnternet bankacılığı ve ya mobil bankacılık üzerinden yapılan işlemlerde şube kullanım maliyetlerinin olmaması diğer bankacılık hizmetlerinde olduğu gibi EFT işlem ücretinin de tüketici açısından daha ekonomik olmasını sağlamıştır. Banka müşterilerinin para transferi gerçekleştirmeden önce EFT ücretinin ne kadar olduğunu öğrenerek kendine uygun EFT kanalını seçmesi avantaj sağlayacaktır.

Garanti Bankası EFT ücretleri 2017 yılı için aşağıda belirtilen tutarlarda tahsil edilmektedir.

  • Garanti Bankası telefon bankacılığı üzerinden yapılan EFT, Alo Garanti EFT olarak tanımlanmaktadır ve müşterilerden alınan EFT ücreti asgari 35 TL azami 85 TL olarak tahsil edilmektedir. EFT saatleri dışında, 16:00 dan sonra yapılacak olan geç EFT işlem ücreti asgari 45 TL, azami 90 TL olarak gerçekleşmektedir.
  • Cepbank üzerinden yapılan EFT işleminde Garanti Bankası EFT ücreti 2,75 T’L dir. Aynı bankacılık kanalı üzerinde yapılan geç EFT işlem ücreti 5 TL olarak tahsil edilmektedir.
  • Cep Şubesi üzerinde yapılan EFT işleminde Garanti Bankası EFT ücreti 3,5 TL’ dir. Aynı kanalın geç EFT işlem ücreti 5 TL olarak tahsil edilmektedir.
  • GarantiOne hizmet kanalı üzerinden yapılan EFT için Garanti Bankası EFT ücreti 2,5 TL’ dir.
  • Şubeler üzerinden başka banka Kredi Kartı ödemeleri için yapılan EFT işleminde tahsil edilen Garanti Bankası EFT ücreti 5 TL’ dir.
  • İnternet Bankacılığı üzerinden yapılan para transferinden alınan Garanti Bankası EFT ücreti 4,4 TL, geç EFT işlem ücreti 7,25 TL olarak tahsil edilmektedir.
  • Garanti Bankası Kredi Kartlarından yapılan EFT için alınan EFT işlem ücreti internet ve ya mobil bankacılık kanalları için 3,0 TL olarak tahsil edilmektedir.
  • Garanti Bankası ATM veya Paramatiklerden yapılan EFT için tahsil edilen EFT işlem ücreti 7,5 TL, Geç EFT ücreti 9,0 TL olarak gerçekleşmektedir.
  • Şubeler üzerinden yapılan EFT için tahsil edilen Garanti Bankası EFT ücreti asgari 45 TL, azami 325 TL olarak yatırılan para tutarına göre değişim göstermektedir.

Diğer yazımız olan Garanti Bankası EFT Saatleri yazımızda, EFT işlemi için geçerli olan EFT saatleri ve EFT işlem süresi hakkında bilgi verilmiştir.