Garanti Bankası Kredi Kartı Bloke Kaldırma

Garanti Bankası Kredi Kartı Bloke Kaldırma
Garanti Bankası Kredi Kartı Bloke Kaldırma

Garanti Bankası kredi kartı bloke olması birçok sebebe bağlı olabilir. Bu çoğunlukla ödemelerin düzenli yapılmamasından dolayı olur, buda birden gerçekleşen bir durum değildir. Bize borç olarak verilen paranın geri ödemesinde bize bir nebze olsun tolerans sunan banka, kredi kartı hesap özeti borçlarını zamanında ödemediğinizde kredi kartına bloke koyar. Bu durumda olanlar için en hızlı şekilde Garanti Bankası kredi kartı bloke kaldırma yöntemlerini sizlerle paylaşacağız.

Garanti Bankası sadece borçların ödenmemesinden dolayı kredi kartı kullanıma kapatmaz. Borçlar haricinde eğer kredi kartınızdan şüpheli hareket yapılırsa ya da müşterinin; çalınma, kayıp olma gibi durumlarda isteği ile kredi kartı bloke edilir. Bu durumda kredi kartı geçici olarak bloke edilerek en kısa sürede yeni kart basılarak müşteriye gönderilir.

Garanti Bankası Kredi Kartı Bloke Kaldırma

Garanti Bankası Kredi kartının bloke olması durumunda, kartı sık kullanan kişiler beklenmedik maddi sıkıntılarla karşılaşabilir. Bu durumda öncelikli olarak Garanti Bankası kredi kartınızın neden bloke olduğunu öğrenmeniz gerekir. Ödemelerinizi kontrol etmelisiniz eğer bir problem gözükmüyorsa 444 0 333 numaralı telefon bankacılığını arayarak müşteri temsilcisinden neden bloke konulduğunu öğrenmelisiniz.

Kredi kartınıza ödemelerinizden dolayı bloke konulduysa, bu geçici tedbir ya da tam tedbir olmak üzere iki şekilde olur. Eğer, geçici tedbir konulmuşsa, kredi kartı hesap özeti borcunun asgarisi ödenerek kredi kartı blokesi kaldırılır. Ödeme yapıldıktan sonra 24 saat içerisinde kredi kartı kullanıma açılır. Tam tedbir yani tam bloke konulmuşsa tek seçenek kredi kartı borcunun tamamının ödenmesidir.

Ödemeler harici bir nedenle kartınız bloke edildiyse. Garanti bankası şubelerinden ya da 444 0 333 numaralı telefon bankacılığından yararlanarak bloke kaldırma için yapılması gerekenleri öğrenebilirsiniz, yapılabiliyorsa müşteri temsilcisi kredi kartından blokeyi kaldıracaktır.

Kartın Blokeye Düşmemesi için Ne Yapılmalı?

Garanti Bankası kredi katı bloke olmaması ve zor duruma düşmemek için bazı noktalara dikkat edilmesi gerekir. Öncelikli olarak kredi kartı borçlarınızı düzenli olarak ödeme yapmalısınız, yapamıyorsanız hesap özetinde bildirilen asgari ödemeye özen göstermelisiniz. Ödeme planınızdan fazla kredi kartı kullanımını engelleyerek en büyük kredi kartı bloke riskini azaltmış olursunuz.