Garanti Bankası Kredi Kartı Temassız Özelliği Kapatma

Garanti Bankası Kredi Kartı Temassız Özelliği Kapatma
Garanti Bankası Kredi Kartı Temassız Özelliği Kapatma

Bankacılık sektöründeki yeniliklerden biri olan ve her geçen gün daha da yaygınlaşan kredi kartı temassız ödeme yöntemi, bazı müşteriler tarafından güvenli bulunmadığından sevilmemiş ve kullanılmak istenmemektedir. Bazı müşteriler ise daha hızlı ve kolay ödeme imkanı sağladığından temassız ödeme sistemini sevmişler ve çok sık kullanmayı tercih etmektedirler. Bu noktada kredi kartı temassız ödemeyi istemeyen müşteriler için çok basit olan Garanti Bankası Bonus kredi kartı temassız özelliği kapatma adımlarını sizlerle paylaşacağız.

Garanti Bankası Temassız Ödeme Kapatma

Alışverişlerde 90 TL’ye kadar olan tutarlar için şifre girmeden ödeme imkanı sağlayan temassız ödeme yöntemi, yaygınlaşarak kullanımı artmaktadır. Yeni alınan kredi kartlarının temassız özelliğe sahip olarak verilmesi ve NFC uygulamasına sahip akıllı telefonlardan da kredi kartı temassız ödeme yapılabilmesiyle birlikte kullanımı yaygınlaşmaktadır. NFC özellikli akıllı telefonlarda altyapının geliştirilmesiyle birlikte, ileriki dönemlerde toplu taşıma dahil birçok sistemde kredi kartı temassız ödeme ile karşılaşacağız gibi gözükmektedir.

Peki, bu uygulama bu kadar gelişirken onu güvenli bulmayan ve kredi kartı temassız ödeme özelliğini kapatmak isteyen Garanti Bankası müşterileri ne yapacak? Burada yapabileceğimiz tek bir yöntem karşımıza çıkmakta. Garanti temassız ödemeyi kapatma istiyorsanız banka çağrı merkezini 444 0 333 numaralı telefondan arayarak kapatma işlemini yapabilirsiniz. Garanti çağrı merkezinin sesli yanıt sistemiyle çalışıyor olması işimizi hızlandıracak ve kolaylaştıracaktır.

Kredi kartı temassız ödeme yöntemi, 90 TL’ye kadar tutarındaki alışverişlerde kasada ödeme sırasında şifre girmeden hızlı ödeme yapmayı sağlayan bir sistemdir. Bu sistemde kredi kartı ve POS cihazının temassız ödeme özelliğine sahip olması gerekir. Son dönemde bankaların altyapı desteğiyle kredi kartının yanı sıra NFC özellikli telefonlarda temassız ödeme için kullanılır duruma gelmiştir.

NFC ödeme için, Garanti internet ya da mobil şube üzerinden mobil ödeme onayı vermeniz ve sonrasında telefonunuzun NFC uygulamasına Garanti kredi kartını öncelikli kart olarak tanımlamanız gerekir. Böylelikle, kredi kartı yanınızda olmasa dahi telefonu bir kredi kartı gibi kullanarak temassız ödeme yapabilirsiniz. Tabi, aynı azami işlem limiti bu uygulama içinde geçerlidir.