Garanti Bankası Sanal Kart Oluşturma

Garanti Bankası Sanal Kart Oluşturma
Garanti Bankası Sanal Kart Oluşturma

Günümüzde gelişen teknolojiyle birlikte insanların alışveriş alışkanlıkları da değişmiştir. Geniş ürün çeşitliliği ve istenilen ürünlerin daha ucuza alabilmesi nedeniyle internet alışverişleri artmış ve cazip hale gelmiştir. Bu alışverişlerde tüketicilerin büyük çoğunluğu ödeme yöntemi olarak kredi kartını tercih etmektedir.

Ülkemizde de her geçen ün artan e-ticaret Garanti Bankası kredi kartları ile avantajlı bir şekilde yapılabilmektedir. Ancak kötü yazılımlar veya güvenlik düzeyi düşük platformlarda alışveriş yapmak Garanti Bankası kredi kartı kullanıcıları için kart bilgilerinin ele geçirilerek istenmeyen kullanımların yapılması gibi bir risk oluşturmaktadır. Bu kapsamda Garanti Bankası internet alışverişlerinde oluşan riski azaltmak için sanal kart uygulaması kullanıcılara sunulmuştur. Garanti Bankası sanal kart kullanılarak yapılan alışverişlerde bilgilerin ele geçirilmesi durumunda yaşanacak risk asgariye indirilmiş olur.

Garanti Bankası sanal kart, bankanın internet üzerinden alışveriş yapan müşterileri için sunduğu bir hesap türüdür. Diğer hesaplarda olduğu gibi herhangi bir hesap işletim ücreti olmayan, adından da anlaşıldığı gibi dijital ortamda oluşturulmuş olan bir kart hesabıdır. Garanti Bankası sanal kartın en önemli özelliği limitinin kullanıcı tarafından belirleniyor olması ve istenildiğinde sıfırlanabilmesi ya da kapatılabilmesidir.

Bu noktada, Garanti Bankası sanal kart güvenli midir sorusu aklınıza gelebilir. Bu soruyu şu şekilde yanıtlayabiliriz. Garanti Bankası sanal kart, banka kartı hesabına veya kredi kartı hesabına bağlı olarak oluşturulur. Sanal kartın kendine has bir kart numarası ve son kullanma tarihi vardır. Ayrıca internet alışverişleri için gerekli olan CVV güvenlik kodu da kendine özeldir. Böylelikle alışverişlerde ele geçirilse dahi ana hesabınıza bağlı kart bilgileriniz güvende tutulmuş olur.

Garanti Bankası sanal kart oluşturmak çok uğraştırıcı ve uzun bir işlem değildir. Bunun için bankanın tek isteri bulunmaktadır oda bankaya ait bir kart hesabınızın olmasıdır. Bu vadesiz hesap veya kredi kartı hesabı olabilir. Bankanın hesap türlerine göre oluşturulan sanal kart çeşitleri şu şekildedir, vadesiz hesaba için “Paracard Sanal Kart”, Bonus kredi kartına için “Bonus Sanal Kart”,  Shop&Miles kredi kartına için “Shop&Miles Sanal kart” tır.

Garanti Bankası sanal kart oluşturmak için ise bankanın internet bankacılığı ve mobil bankacılık uygulaması kullanılabilir. Bunun için internet bankacılığı sistemine giriş yaptıktan sonra işlem menüsünden “Başvuru” işlemi seçilir. Buradan çıkan işlemlerden “Sanal Kart Başvurusu” seçilir. Sonra oluşturulacak olan sanal kartın bağlı olacağı paracard veya kredi kartı seçilerek istenen karta bağlı sanal kart oluşturulmuş olur

Garanti Bankası sanal kart oluşturma işlemi tamamlandıktan sonra sanal kart limitinin tanımlanması gerekir. Çünkü Yeni tanımlanmış olan sanal kartın limiti sıfırdır. Sanal kart limiti tanımlamak için işlem menüsünden kartlar işlemine gidilir. Buradan tanımlanmış olan Garanti Bankası sanal akrt seçilerek limit tanımlama yapılabilir. Böylelikle sanal kart harcamalarında bu limitin üzerine çıkılamayacak ve yapılan harcama asıl kart hesabınızdan düşecektir.

Garanti Bankası sanal kart iptali için 444 0 333 numaralı telefon bankacılığı aranarak Garanti Bankası müşteri temsilcisi yardımı ile yapılabilir.