Garanti Bankası SIM Kart Bloke Kaldırma

Garanti Bankası SIM Kart Bloke Kaldırma
Garanti Bankası SIM Kart Bloke Kaldırma

Mobil iletişimin hayatımızın bir parçası olduğu günümüzde operatörler arasında numara ya da daha hızlı internet hizmeti sunan 4.5 G sim kartı almış olan banka müşterilerinin internet bankacılığı ve mobil bankacılık girişleri için gönderilen tek kullanımlık şifre bloke edilir ve telefona şifre gönderilmez. Bir anlamda telefona şifre gelmeme problemiyle karşılaşırız.

Sim kart bloke işlemi banka ve operatörlerin ortak çalışmasıyla müşteri güvenliğini sağlamak adına her sim kart değişikliğinde uygulanır. Bu noktada Garanti internet, Garanti cep girişleri ya da 3D güvenlik adımı için telefonumuza gelen tek kullanımlık şifre alımını tekrar aktif etmeyi yani Garanti Bankası SIM kart bloke kaldırma yöntemlerinden bahsedeceğiz.

Sim kart değiştirdikten sonrası tek kullanımlık şifre bloke olmuş ise en hızlı çözüm yolu müşteri hizmetlerini arayarak Garanti Bankası sesli çağrı sistemi yardımıyla sim kart değişikliği bildirimidir. Bunu için 444 0 333 Alo Garanti arandıktan sonra yapılmak istenen işlem sesli olarak “sim kart değişikliği ya da sim kart bloke” şeklinde söylenir. Sonra sistem sim kart değişikliği bildirim sistemine aktarım yapar. Aktarım yapıldıktan sonra kredi kartı ya da banka kartı kart numarası ve kart şifresi girişi yapılır. Telefon numarası doğrulama da yapıldıktan sonra değişiklik bildirimi onaylanarak sim kart bloke kaldırılır.

Bunun haricinde Garanti Bankası şubeleri aracılığı ile de sim kart bloke kaldırma işlemi yapabilirsiniz. Bunun için banka şubesine şahsen başvuru yaparak bloke kaldırma yapmalısınız.