Garanti Bankası SIM Kart Bloke Kaldırma

Garanti Bankası SIM Kart Bloke Kaldırma

Mobil iletişimin hayatımızın bir parçası olduğu günümüzde operatörler arasında numara ya da daha hızlı internet hizmeti sunan 4.5 G sim kartı almış olan banka müşterilerinin internet bankacılığı ve mobil bankacılık girişleri için gönderilen tek kullanımlık şifre bloke edilir. Sim kart bloke işlemi banka ve operatörlerin ortak çalışmasıyla müşteri güvenliğini sağlamak adına her sim kart değişikliğinde uygulanır. Bu noktada tekrardan Garanti internet ve Garanti cep girişleri için tek kullanımlık şifreyi aktif etmeyi yani Garanti Bankası SIM kart bloke kaldırma yöntemlerinden bahsedeceğiz.

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte insanların hayatını kolaylaştırmak ve zaman tasarrufu sağlamak için birçok bankacılık hizmeti internet ve akıllı telefonlar üzerinden tüketicilere sunulmaktadır. Fakat bu değişim güvenlik açıklarını da beraberinde getirmiş ve bankalar internet bankacılığı güvenliğini artırmak için operatörlerle birlikte çalışarak sim kart değişikliğinde internet bankacılığı için gerekli olan tek kullanımlık şifreyi bloke etmektedir.

Sim kart değiştirme sonrası tek kullanımlık şifre bloke olmuş müşteriler için müşteri hizmetlerinin aranması en hızlı çözüm yöntemdir. Bunu için 444 0 333 Alo Garanti aranarak sim kart bloke kaldırma işlemi yapılır.

Bunun haricinde Garanti Bankası ATM’ leri ya da şubeleri aracılığı ile de sim kart bloke kaldırma işlemi gerçekleştirilebilir. Tercih edilen hangi kanal kullanılırsa kullanılsın bloke işlemi en kısa sürede çözümlenir ve tekrardan tek kullanımlık şifre alınmaya başlanır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git