Garanti BBVA ATM Para Çekme Limiti

Garanti atm günlük para çekme limiti
garanti atma para çekme limiti

Garanti BBVA, faaliyet gösteren diğer bankalar gibi müşterilerinin güvenliğini sağlamak için günlük para çekme limiti uygulaması mevcuttur. Finansal planlamalarını yapacak müşteriler için 2020 yılı için uygulanan Garanti ATM Para çekme limiti nedir sorusunun yanıtını sizler için hazırladık.

2020 yılı Mart ayı itibariyle ülkemizi de etkileyen Covid-19, Korona virüs salgınının yayılmasını önlemek amacıyla karşı önlem paketleri açıkladılar. Bunlardan biride tüm bankaların ATM günlük para çekme limitlerini değiştirmeleri oldu. Bu kapsamda, Garanti günlük para çekme limiti yükseltildi ve müşterilerin tek seferde daha fazla para çekebilmelerine imkan sağlanarak bankamatiklerle teması en aza indirmek için adım attılar. Buna göre Garanti günlük para çekme limiti şu şekildedir.

Garanti ATM Günlük Para Çekme Limiti

Garanti BBVA, salgın sonrası açıkladığı tedbir paketiyle müşterilerin sık sık ATM’ye gelerek para çekmelerini önlemek, dış ortamla temasını en aza indirmek amacıyla günlük para çekme limitini 5.000 TL olarak belirlendi.

2020 yılı içerisinde geçici süreliğine alınan kararla salgın dönemi atlatılana kadar günlük para çekme limiti 2.000 TL den 5.000 TL ye çıkarıldı. Bu dönem atlatıldıktan sonra müşterilerinin güvenliği nedeniyle tekrardan eski limitlere dönülmesi büyük ihtimaldir.

İlginizi Çekebilir: Bankaların Günlük Para Çekme Limitleri

Garanti günlük para çekme limiti denildiğinde aklınıza sadece kart ile yapılan maaş çekmeleri gelmemelidir. Teknolojik gelişmelerle birlikte bankalarda kendilerini yenilemişler ve alternatif para çekme yöntemlerini müşterilerine sunmuşlardır.

Bunların başında kartsız para çekme işlemi olan QR kod ile para çekme en popüleridir. Bunun haricinde Cebe havale çekme, kredi kartından avans çekme bulunmaktadır.  Bu işlemlerde ATM’den yapılan para çekme işlemi grubunda olup, Garanti günlük para çekme limiti uygulamasına girmektedir. Bunlara göre limitler şu şekildedir.

QR Kod ile para çekme limiti günlük 3.000 TL.

Kredi kartından Nakit avans çekme limiti 6.000 TL

Cebe Havale çekme limiti günlük 500 TL, haftalık 1000 TL ve aylık 1500 TL ile sınırlıdır.

Verdiğimiz ATM para çekme limitleri Garanti BBVA için geçerli olup diğer bankalardan farklılık gösterebilir.

Garanti Paracard ATM Günlük Para Çekme Limiti Artırma

Garanti ATM günlük para çekme limiti yeterli olmayan müşterileri için belirli bir tutar karşılığında limit artırım imkanı sunmaktadır. Limit arttırma ile günlük para çekme limitine ek olarak 1.000 TL çekebilirsiniz. çekilen tutara göre belirlenen ücreti işlem sırasında görebilirsiniz.

Ücret ödemeden Garanti günlük para çekme limiti artırmak için, gece yarısından önce limit güncellenmeden bir iki dakika önce o günün limitini çekebilir, bekleyerek diğer güne geçtikten sonra diğer günün limitini çekerek günlük para çekme limiti artırma yapabilirler.