Garanti BBVA Hesap Açma

Garanti BBVA hesap açma yöntemleri
Garanti BBVA hesap açma

Ülkemizde özel banka olarak faaliyet gösteren Garanti BBVA  müşterilerine birçok avantajı sunmaktadır. Bu avantajlardan yararlanmak isteyen kişiler Garanti BBVA hesap açma yöntemlerini kullanarak kolaylıkla hesap sahibi olabilirler. Garanti hesap sahipleri yaygın olarak bulunan garanti bankası ATM kullanımından yararlanırken, Havale ve EFT, cebe havale, kartsız para çekme, fatura ödeme ve ihtiyaç kredisi başta olmak üzere birçok bankacılık işlemini kolaylıkla yapabilirler.

Garanti BBVA Hesap Açma Şartları

Garanti BBVA banka hesabı açmak için en önemli şart yaşınızın 18 den büyük olması gerekir. 18 yaşını doldurmuş herkes diledikleri şubeden veya şubeye gitmeden hesap açma yöntemlerinden birini kullanarak hesap açabilirler.

Bu demek değildir ki bu yaşın altındakiler kesinlikle Garanti BBVA’ dan hesap açamazlar. 18 yaşından küçük olanlar ailesinin rızasıyla hesap açabilirler. Bunun için anne veya babasıyla banka şubesine giderek başvuru yapabilirler.

Garanti BBVA İnternetten Hesap Açma

Bu yöntem banka müşterilerinin kullanabildiği yani Garanti BBVA internet/mobil bankacılık kullanıcı bilgileri olan kişilerin kullanabildiği bir yöntemdir. Daha önceden kredi kartı yada farklı bir hesap sahibiyseniz internet şubesini kullanarak vadesiz, yatırım hesabı açabilirsiniz. İzlenmesi gereken adımlar şu şekildedir;

  • İnternet/mobil şube giriş yapılır
  • Başvurular işlemi seçilir
  • Listeden istenilen hesap türü seçilir
  • Sistem yönlendirmesi takip edilerek hesap açma işlemi tamamlanır

Garanti Bankası Şubeden Hesap Açma

Size en yakın Garanti BBVA şubesine giderek bireysel müşteri temsilcisi yardımıyla başvuru yapabilirsiniz. Bunun için yanınızda TC kimlik belgenizle gitmeniz gerekir. Müşteri temsilcisinin size vereceği formu doldurduktan sonra temsilci kimlik fotokopinizi alacak ve işleminiz tamamlanacaktır. Hesabınızı kullanabilmeniz için gereken Paracard’ınız 14 gün içerisin kurye ile verdiğiniz adrese teslim edilecektir. Kartınız gelene kadar internet ve mobil şubeyi kullanabilir, kartınız geldikten sonrada Garanti ATM’ lerinden işlem yapabilirsiniz.

Garanti Bankası Maaş Hesabı Açma

Garanti BBVA’dan maaş hesabı açmak isteyen kişiler, şirketlerinin çalıştığı Garanti şubesine giderek şirketle ilgilenen müşteri temsilcisi yardımıyla hesap açabilirler. Bunun içinde TC kimlik numaranızın yazılı olduğu kimlik kartı ile gitmeniz gereklidir. Başvuru formunu doldurarak anında hesabınız açılır ve bankanın maaş müşterine sunduğu avantajlarından yararlanırsınız.