Garanti BBVA Kart Bloke Kaldırma

Garanti hesap kartı ve kredi kartı bloke kaldırma
garanti kart bloke kaldırma

Garanti BBVA müşterilerinin karşılaştığı problemlerden biri olan kart bloke nedir, neden kart bloke olur konularına değineceğiz. Kart bloke olan müşteriler için Garanti BBVA kart bloke kaldırma ve kredi kartı bloke kaldırma konuları hakkında tüm detayları yazımızda bulabilirler.

Garanti BBVA iki bankacılık ürünü için müşterilerine kart verir. Vadesiz hesaplar, maaş hesapları için hesap kart verirken, alışverişler için kredi kartı verir. Bu ürünleri kullanımı arttıkça kart bloke durumuyla daha fazla karşılaşılır hale gelinmiştir. Karşılaşılabilecek senaryolara göre Garanti BBVA kart bloke kaldırma yöntemleri de farklılık gösterebilir.

Kart Bloke Nedir, Nasıl Olur?

Öncelikli olarak Kart bloke nedir? sorusunu yanıtlayacak olursak. Kart bloke, kullanılan hesap kart veya kredi kartının ATM ve alışverişlere kapatılması olayıdır. Bu durumda bloke nedenine göre bloke kaldırma yöntemi uygulanır. Bu durumlar, kayıp çalıntı, hatalı şifre girme, şüpheli işlem ya da kredi kartları için borçlu olma gibi farklı nedenlerden olabilir.

Vadesiz hesap sahiplerine, ATM ve alışverişlerde kullanabilmeleri için banka kartı yani hesap kart verilir. Hesap kart blokesi, müşteri güvenliği için hatalı şifre girme, şüpheli işlem ve ya kayıp çalıntı durumlarda ya da hesabınıza konulmuş tedbir nedeniyle olabilir.

Kredi kartı blokesi, hesap kartta olduğu şekilde güvenlik nedeniyle olabilirken, ona ek olarak borçların ödenememesi durumunda da yapılabilir.

Garanti Hesap Kartı Bloke Kaldırma

Garanti Hesap kart bloke sizin bilmediğiniz bir durumda veya siz istemeden yapıldıysa, öncelikle yapmanız gereken Garanti müşteri hizmetlerini 444 0 333 numaralı telefondan arayarak kart blokesinin nedeninin öğrenmektir.

Garanti hesap Kart blokesi yasal bir süreç nedeniyle yapılmamışsa, bloke kaldırma talebini müşteri hizmetlerinden yapabilirsiniz. Yasal süreç nedeniyle bloke konulmuşsa, yapılacak işlemlerin bilgisini alabilirsiniz ve gerekli başvuruyu başlatabilirsiniz

Hesap kart şifresi bloke kaldırma için yapılabilecek işlemler şu şekildedir.

  • Müşteri hizmetlerini 444 0 333 numaradan aranarak şifre bloke kaldırma yapılabilir
  • İnternet/mobil bankacılık kullanıcısı iseniz uygulamadan kart>>şifre işlemleri>>şifre belirleme-değiştirme işlem adımlarını takip ederek yeni şifre belirleyebilirsiniz.

Garanti Kredi Kartı Bloke Kaldırma

Garanti kredi kartı bloke borç nedeniyle yapılmamışsa izlenecek adımlar oldukça kolay ve işlemler basittir. Yaşadığınız finansal sıkıntı sonrasında kredi kartı, borcunuz nedeniyle bloke olduysa süreç sizin için biraz daha zorlu olabilir.

Garanti kredi kartı bloke sonrası müşteri hizmetleri aranarak kart bloke nedeni öğrenilir ve bloke kaldırma talebinde bulunulur.

Bloke işlemi kredi kartı borcu nedeniyle yapılmışsa müşteri hizmetlerinden ödeme planı üzerine bilgi alınır ve ya kredi kartı borcu tamamen kapatılarak bloke kaldırma talebinde bulunulur.

 

Garanti kredi kartı şifre bloke kaldırma için şu adımları takip edebilirsiniz.

  • 444 0 333 numaralı Garanti BBVA Müşteri İletişim Merkezi’ni arayarak yeni şifre alma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.
  • Garanti BBVA İnternet Bankacılığı kullanıcısı iseniz Kart > Şifre İşlemleri > Şifre Belirleme-Değiştirme adımından yeni şifre alabilirsiniz.
  • BonusFlaş’tan Ayarlar > Kart Ayarları > Kart Şifre İşlemleri adımından yeni şifre belirleyebilirsiniz.

Yazımız sadece Garanti hesap kart ve kredi kartı bloke kaldırma işlemlerini kapsamakta olup diğer bloke işlemleri ve banka blokelerin de farklılık gösterebilir.