Garanti BBVA Vadesiz Hesap Kapatma

Garanti BBVA Vadesiz Hesap Kapatma
Garanti Vadesiz Hesap Kapatma

Garanti BBVA bankacılık işlemlerinden yararlanabilmek veya yapmış olduğunuz birikimlerinizi güvende tutmak ve değerlendirmek için açtığınız vadesiz banka hesabını veya vadesiz birikim hesabını herhangi bir nedenle kapatmak isteyebilirsiniz. Bu durumda Garanti BBVA vadesiz hesap kapatma nasıl yapılır, hangi bankacılık kanalları kullanılır ve işlem adımları nelerdir yazımızda paylaştık.

Günümüzde en çok müşteriye sahip özel bankalarından olan Garanti BBVA farklı vadesiz hesap türleriyle müşterilerine hizmet verirken birikimlerin değerlendirilmesini sağlamaktadır. Maaş hesabınızın değişmesi veya farklı nedenlerle bankada bulunan vadesiz hesabınızı artık kullanmıyorsanız dilediğiniz zaman kapatma hakkına sahipsiniz. Bu noktada bankanın vadesiz hesaplardan aldığı hesap işletim ücreti göz önünde bulundurulduğunda, ileride istenmeyen masraflarla karşılaşmamak için; kullanılmayan hesapların kapatılması en doğru tercih olur.

Garanti Vadesiz Hesap Kapatma Nasıl Yapılır?

Kullanılmayan Garanti BBVA vadesiz hesaplar için gereksiz masraflarla karşılaşmamak için, bu hesabınızı kapatmak istediğinizde kullanabileceğiniz alternatif birkaç yol bulunmaktadır. Detaylarını paylaşacağımız yolları kullanarak banka hesabınızı kolaylıkla kapatabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Vadesiz Banka Hesabı Nasıl Kapatılır?

Banka hesabı kapatılmadan önce dikkat etmeniz gereken en önemli husus hesap bakiyesi durumudur. Hesap kapatılmadan önce bakiyenin sıfırlanmış olması gereklidir. Özellikle de bankanın açılan vadesiz hesaba tanımladığı Garanti ek hesap bakiyesi kontrol edilmelidir. Eğer ek hesap nedeniyle bakiyeniz eksideyse bu tutarın ödenmesi gerekir. Bakiyeniz artıdaysa tutar farklı bir hesaba gönderilerek veya çekilerek sıfırlanmalıdır. Aksi durumda banka vadesiz hesap kapatma talebinizi onaylamayacak, işlem ret edilecektir.

Garanti İnternetten (Online) Vadesiz Hesap Kapatma

Dijital bankacılık faaliyetlerini yakından takip eden ve öncüsü durumunda ki Garanti BBVA birçok bankacılık işlemini internet bankacılığı ve mobil bankacılık üzerinden yapılmasına imkanı sunmaktadır. Vadesiz Hesap açma ve kapatma noktasında da bankanın dijital bankacılık kanalları olan internet bankacılığı ve mobil bankacılık uygulamaları kullanılabilir. İnternetten hesap kapatma içim aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

  • Hesaplar ve Ürünler > Hesaplar > ilgili hesap seçimi > İşlemler > Hesap Kapatma talebi

Garanti Telefon Bankacılığından Vadesiz Hesap Kapatma

Garanti vadesiz banka hesabını kapatabileceğiniz diğer şubesiz bankacılık kanalı telefon bankacılığıdır. 444 0 333 numaralı irtibat numarasından Garanti müşteri hizmetleri aranır. Sesli yanıt sisteminde “Vadesiz Hesaplar” sonrasında ”Hesap Kapatma”  işlemleri yapılarak talep oluşturulur.

Garanti Şubeden Vadesiz Banka Hesabı Kapatma

Garanti BBAV şubeleri hesap kapatma işlemi için kullanılabilecek diğer bir yöntemdir. Bu yöntemde şahsen zaman ayırarak başvuru yapmanız gerekir. işlem için çok fazla prosedür yoktur ancak kimlik ve iptal dilekçesi doldurmanız talep edilir. Yapılacak kapatma işlemi için herhangi bir ücret talep edilmez.