Kredi ve Bankacılık İşlemleri

Garanti BBVA Kartsız Para Çekme

28.03.2020
Garanti BBVA Kartsız Para Çekme

Para karta gerek olmadan ATM’den kartsız para çekme işlemi müşteriler tarafından çok beğenildi ve her geçen gün daha fazla tercih ediliyor. Yazımızda Garanti kartsız para çekme yani QR kod ile para çekme ile ilgili işlem adımlarıyla ilgili bilgi verdik.

Ülkemizde hizmet veren özel bankalardan biri olan Garanti BBVA müşterileri vadeli veya vadesiz hesaplarına ait banka kartları yanlarında olsun olmasın, karta gerek olmadan rahatlıkla ATM’den para çekebilirler. ATM kartsız para çekme işlemi duruma veya çekmek istediğini hesaba göre üç farklı şekilde yapılabilir.

Bunlar, akıllı telefonların hayatımıza girmesiyle birlikte tanıdığımız QR kod İle para çekme, referans numarasıyla para çekme ve CepBank ile para çekmedir. Bu seçeneklere göre Garanti kartsız para çekme işlem adımları şu şekildedir.

Garanti QR Kod İle Para Çekme

Garanti QR kod ile para çekme işlemi kullanabilmemiz için Garanti Mobil kullanıcısı olmamız gerekir. Eğer Garanti mobil kullanıcı adı ve şifremiz varsa takip edilmesi gereken işlem adımları şu şekildedir.

  • Garanti BBVA Mobil bankacılık uygulamasına giriş yapılır.
  • Ana ekranda yer alan QR işlemler seçilir
  • Para çekilecek hesap ve tutar seçilir
  • “Para çek” seçeneğine basılır
  • QR kodu okumak için kamere aktif olur
  • Kameraya ATM ekranda görülen kare kod okutulur
  • Okuma gerçekleştikten sonra işlem onaylanır ve istenen tutar para haznesinden alınır.

Garanti QR Kod İle Para Çekme Limiti

Garanti QR kod ile para çekme işleminde bankanın müşterilerine sağladığı limit paracard ile para çekme limitinden farklı olup 3.000 TL olarak uygulanmaktadır. Paracard ile para çekme limiti ise 2.000 TLdir.

Garanti BBVA kartsız para yatırma
Garanti CepBank Para çekme

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.