Kredi ve Bankacılık İşlemleri

GarantiPay Nedir?

24.04.2017
GarantiPay Nedir?

Yaygınlaşan internet kullanımıyla birlikte her türlü bankacılık ve alışveriş işlemlerini internet üzerinden yapılabilmektedir. Buna bağlı olarak her geçen gün e-ticaret sektörü kendini geliştirmekte ve tüketicilere alternatif hizmetler sunmaktadır. Bu gelişmeye bağlı olarak bankalarda müşterilerine kredi kartı ile ödeme işlemlerini kolaylaştıran ve daha güvenli ürünleri müşterilere sunmaktadır. İnternet alışverişlerinde yaşanan güvenlik açıkları tüketicilerin çoğunun internet alışverişlerine şüphe ile yaklaşmalarına ve eski yöntemlerle alışveriş yapmalarına neden olmaktadır. Bu konuda internet alışverişini daha güvenli bir hale getirmek için müşteri kredi kartı bilgileri paylaşılmadan ödeme imkanı sunan ürünler kullanıma sunulmaktadır. Bu uygulamalardan biride Garanti Bankasının müşterilerine sunduğu GarantiPay veya BonusPay ödeme sistemidir. Garanti bankasına özel bu uygulamanın yanı  BKM Ekspress bu amaçla geliştirilmiş ödeme sistemidir.

GarantiPay Nedir?

Garanti Bankasının kendi kredi kartı müşterileri için geliştirmiş olduğu bu sistem, internet üzerinden alışveriş yapan müşterilerin ödeme işlemlerini daha hızlı ve güvenli yapmalarını sağlamaktadır. Bu ödeme sistemin güvenli kılan, kredi kartı bilgilerinin alışveriş esnasında girilmeden, gerekli kart bilgilerinin kayıtlı olduğu mobil uygulama kullanılarak ödemenin gerçekleştiriliyor olmasıdır.

GarantiPay Nasıl Kullanılır?

GarantiPay güvenli ödeme uygulamasını kullanılabilmesi için öncelikle bir Garanti Kredi kartı sahibi olunmalıdır. Garanti Bankası kredi kartı müşterilerinin sistemden yararlanabilmeleri için öncelikle yapmaları gereken, mobil cihazlarına Garanti Bankasının mobil uygulaması olan BonusFlaş uygulamasını Google Play Store veya App Store’ dan indirmelidir. Mobil cihaza BonusFlaş uygulaması indirildikten sonra uygulama ile entegre şekilde çalışan ödeme sistemini kullanması oldukça basit olacaktır.

Alışverişlerde GarantiPay sistemi ile ödeme yapılabilmesi için müşterinin yanı sıra alışveriş sitesinin de GarantiPay ödeme sistemini destekliyor olması gerekir. Yapılan alışverişin ödeme adımında GarantiPay ödeme yöntemi yer alıyorsa bu sistem kullanılabilir. GarantiPay ile ödeme seçilmesi durumunda müşteriden kredi kartı sahibinin TC kimlik numarası ve Telefon numarası bilgileri istenecektir. Bu bilgiler girilip işlem ilerletilirse BonusFlaş uygulaması üzerinden mobil cihazınıza bir ödeme bildirimi iletilecek, bu bildirimin onaylanması sonrası ödeme hızlı ve güvenli bir şekilde aktarılacaktır.

GarantiPay ile Nerede Ödeme Yapılabilir?

Mobil veya internet alışverişlerinde GarantiPay ödeme sisteminin kullanılabileceği birçok e-ticaret sitesi yer almaktadır ve her geçen gün sisteme dahil olan üye işyerine bir yenisi eklenmektedir. GarantiPay kullanımını yapılabileceği üye iş yerleri hakkında daha detaylı bilgiye resmi internet sitesi olan https://www.bonus.com.tr/garantipay üzerinden ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.