Google Play Kredi Kartı Silme

Google Play Kredi Kartı Silme
Google Play Kredi Kartı Silme

Android işletim sistemine sahip akıllı cihazların ve tabletlerin uygulama marketi olan Google Play’ den bankacılık uygulamalarından filme, oyundan kitaplara kadar birçok ürünü indirme imkanımız bulunmaktadır. Bunların bazılarını ücretsiz alabilirken bazılarını ise belirli ücretler ödeyerek almak gerekir. Ücretli olan uygulamalar veya ürünler için kredi kartı ya da Google Wallet (cüzdan) kullanmak zorundayız. Eğer, burada kredi kartı kullanarak alışveriş yaptıysanız,  kredi kartı bilgileriniz sonraki işlemler için Google hesabına kaydedilir. Bu noktada kredi kartı bilgilerinin kayıtlı olmasını istemeyenler için Google Play kredi kartı silme diğer tabirle Google Play ödeme geçmişi silme nasıl yapılır, bilgi vereceğiz.

Google Play’de kullandığınız kredi kartınız size aitse doğal olarak, kredi kartı güvenliği ve varsa başka kullanıcılar; çocuklar gibi, kontrolsüz harcama yapmalarını önlemek için kredi kartı bilgilerinizi Google Play kredi kartı kaydınızı silmek isteyebilirsiniz.

Google Play Kredi Kartı Silme

Gayet basit olan Google Play ödeme yöntemi kaldırma adımları şu şekildedir.

  • Android telefonunuzda veya tabletinizde Google Play Store uygulamasını açın.
  • “Menü” ardından Hesap’a dokunun.
  • Ödeme yöntemleri > Diğer ödeme ayarları’ na dokunun.
  • İstenirse, pay.google.com adresinde oturum açın.
  • Tarayıcınızda “Menü” ardından Ödeme yöntemleri’ ne dokunun.
  • Kaldırmak istediğiniz ödeme yönteminin altında Kaldır > Kaldır’ a dokunun.

Bu adımları izleyerek kredi kartı bilgilerinizi Google Play ödeme yöntemlerinden sildikten sonra, tekrar uygulama marketi üzerinden alım yapmak isteyebilirsiniz. Bu durumda tanımlı bir ödeme yöntemi olmayacağı için kredi kartı bilgilerinizi tekrar tanımlamanız gerekecek.

Ayarlar altında yer alan ödeme profilini kapat seçeneği, Google hesabınıza bağlı alışveriş yapma hakkını iptal etmek anlamına gelmektedir. Bu işlemi geçici olarak yaparsanız tekrar alışverişlere açabilirsiniz ancak kalıcı olarak yaptığınızda tekrar Google hesabınız üzerinden alışveriş yapamayabilirsiniz. Bu nedenle bu işlemin dikkatli kullanılması, gerekiyorsa ödeme yöntemlerinden Google Play kredi kartı silme yapılması uygun olur.