Halk Bankası Çalışma Saatleri

Halk-Bankası-Çalışma-Saatleri
Halk-Bankası-Çalışma-Saatleri

Ülkemizdeki kamu bankalarından olan Halk Bankası, savaş sonrası sıkıntı içerisinde olan esnaflara destek olmak amacıyla kurulmuştur. İlk dönemlerinde sermaye sıkıntısı yaşayanlara teşvik veren banka gelişen bankacılık sektörüyle birlikte gelişerek birçok bankacılık ürün ve hizmetini Halk Bankası çalışma saatleri içerisinde şubeleri aracılığı ile tüketicilere sunmaktadır. Halk Bankası hizmetlerinde sadece şubeleri ile sınırlı kalmamış gelişen teknolojiye uyum sağlayarak internet ve mobil bankacılık kanaları üzerinden de hizmet vermektedir.

Günümüzde ülke geneline yayılmış şube ağı ve işlem hacmi ile sektörün önemli bankaları arasında yer Halk Bankası, ortak işlem ve para transfer işlemi olan EFT işleminden dolayı sektördeki diğer bankalara benzer saatleri Halk Bankası çalışma saatleri olarak belirlemiştir. Bu çalışma saatleri içerisinde tüm Halk Bankası şubeleri müşterilerine hizmet vermektedir.

Halk Bankası çalışma saatleri dışında, şubeleri harici internet ve mobil bankacılık kanallarının yanı sıra yaygın ATM ağı ile 7/24 hizmetlerine devam etmektedir. Böylelikle sınırsız ve güvenli müşterilerine hizmet görevini yerine getirmektedir. Halk Bankası EFT işleminin bankalar arası ortak işlem olması ve para transfer bilgilerinin banka yetkilisi tarafından kontrol ediliyor olması nedeniyle Halk Bankası çalışma saatleri içerisinde belirlenmiş olan EFT saatleri içerisinde yapılması gereken bir işlemdir. Bunun harici birçok işle Halk Bankası çalışma saatleri dışında gerçekleştirilebilir.

Halk Bankası çalışma saatleri aşağıdaki şekilde uygulamaktadır.

Halk Bankası çalışma günleri finans sektöründeki diğer bankalarda olduğu gibi resmi tatiller hariç Pazartesi Cuma günleri arası, hafta içi her gündür.  Halk Bankası hafta sonu çalışmamaktadır.

Halk Bankası açılış saati sabah 09.00 dur.

Halk Bankası öğle arası tatili 12.30 ile 13.30 saatleri arasıdır.

Halk Bankası kapanış saati 17.00 dur.

 

Diğer bankaların çalışma saatleri ile ilgili yazımıza Buradan ulaşabilirsiniz.