Halk Bankası Hesap Açma

halknbank vadesiz hesap açma adımları
Halk Bankası Hesap Açma

Halk Bankasında vadesiz, vadeli ve yatırım hesabı ve öğrenci hesabı açmak istiyorsanız makalemizde sizlerle paylaşacağımız Halk Bankası hesap açma yöntemlerini kullanarak kolay ve hızlı bir şekilde hesap açabilirsiniz.

Halkbank vadesiz hesapla; en çok tercih edilen EFT, havale gibi para transfer işlemlerinin yanı sıra fatura ödemeleri, düzenli ödemeler, kredi kartı ödemeleri, vergi ödemeleri gibi birçok işlemi yapabilirken Açık hesap imkanından yararlanabilirsiniz. Vadesiz hesap haricinde yatırım hesaplarıyla paranızı güvenli bir şekilde biriktirirken ek kazanç sağlayabilirsiniz.

Halkbank Hesap Açma Şartları

Halk Bankasında bir hesap açmak için önemli şart BDDK’nın belirlediği yaş sınırı olan 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekmektedir. 18 yaşını doldurmuşsanız TC kimlik belgenizle dilediğiniz mevduat hesabını açtırabilirsiniz. Bu demek değildir ki 18 yaşından küçükler Halk Bankasında hesap açtırmaz. 18 yaşından küçükler ve yaşı tutmayan öğrenciler ailelerinin onayıyla hesap açabilirler. Velisi ile banka şubesine giderek başvuru yapabilirler.

Halkbank İnternetten Vadesiz Hesap Açma

Halk Bankası vadesiz hesap açma internetten hizmetini şuan için, internet şubesi kullanıcısı olan mevcut müşterilerine sunmaktadır. İlk kez banka hesabı açtıracaklar için bu bankacılık kanalından hizmet vermemektedir. Kredi kartınız veya başka bir mevduat hesabınız varsa ve internet bankacılığı kullanıcısıysanız, farklı bir hesap ya da yeni bir hesap açmak istiyorsanız aşağıda belirttiğimiz adımları kullanarak kolaylıkla hesap açabilirsiniz.

  • Halkbank internet şubesine veya mobil şubeye giriş yapılır
  • Başvurular menüsüne girilir
  • Yeni hesap başvurusu seçilir
  • İstenilen mevduat hesabı seçilir
  • Sistem yönlendirmesi takip edilerek hesap açma işlemi tamamlanır

Halkbank Şubeden Hesap Açma

Halk Bankasında ilk kez hesap açtıracakların kullanabileceği bu yöntemde en yakın Halkbank şubesine TC Kimlik belgesi ile gidilir. Bireysel müşteri temsilcisinden sıra alınır. Müşteri temsilcisinin verdiği hesap açılış formu doldurulur. Müşteri temsilcisi TC kimlik belgenizin fotokopisini alarak hesap açılış işleminizi tamamlar. Hesabınıza bağlı banka kartı 10 gün içerisinde belirttiğiniz adrese teslim edilir. Aldığınız banka kartınızın şifresini Halkbank çağrı merkezini 444 0 400 ya da 0850 222 0 400 numaralarından arayarak belirledikten sonra kartınızı ATM’lerden kullanarak hesabınızdan işlem yapabilirsiniz.

Bankanın hizmet verdiği internet bankacılığı veya mobil bankacılık uygulamasını kullanarak hesabınız üzerinden bankacılık işlemleri yapabilirsiniz. Bunun için internet bankacılığı başvurusu yapmanız ve kullanıcı bilgilerinizi tanımlamanız gerekir. Bunu için yapılması gerekenler aşağıda verilmiştir.

 Halkbank İnternet Bankacılığı Başvurusu

Halk Bankası dijital bankacılık kanallarını kullanarak sınırsız bankacılık hizmetlerinden yararlanmak istiyorsanız yapmanız gereken internet bankacılığı şifresi oluşturmanızdır. Bunu dilerseniz çağrı merkezi üzerinden yapabilir dilerseniz bankanın resmi internet sitesine https://www.halkbank.com.tr/ adresinden girerek yapabilirsiniz. İnternet sitesine giriş yaptıktan sonra izlemeniz gereken adılar şu şekildedir:

  • Sağ üt köşede bulunan internet şubesi işlemine tıklanır
  • Bireysel seçeneği seçilir
  • Açılan pencerede internet şubesi giriş bilgileri istenir. Bizler ilk kez tanımlama yapacağımızdan alt solda bulunan Parola oluştur işlemi seçilir
  • İstenen bilgiler ve direktifler takip edilerek internet bankacılığı parola oluşturma işlemini tamamlarsınız.

İnternet bankacılığı Halk Bankası hesap açma işlemini tamamladıktan sonra aldığınız parola hem mobil şubeler hem internet şubelerinde kullanılacaktır. Bundan sonra tüm bankacılık işlemlerinizi yapabilirsiniz.